Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Monaco Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#19
tottenham_1882

tottenham_1882

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 26.09.2007
Da, m-am uitat pe oferta si la Jupiter nu mai sunt decat cu 3 camere de vanzare.. In schimb la 70-80 de mii, in hydra sau athos, ap de 2 camere, la 66 mp util, eu zic ca e ok pretul. am o garsoniera in dristor in bloc vechi si ma bate gandu sa vand si sa investesc in ceva nou... sunt ok cei de la rcc si au incercat in toate modurile sa rezolve toate problemele, chiar daca au mai fost unele legate de finisaje care au lasat de dorit.. oricum deocamdata nu am auzit de vreun parc sa fie terminat si sa fie pareri mai bune ca la rcc.

#20
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007
Eu mi-am rezervat saptamana asta in Monaco Towers, 2 cam, etaj 3, tronson B.

Astept cu mare interes vecini pt schimb impresii.

#21
bAgH3rA

bAgH3rA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 10.03.2002
De unde se stie sigur ca s-au vandut numai 2? Oricum asta merita.Promovare au avut destula .Au fost la targuri au bannere  in locatii bune in oras.Numai ca preturile prohibitive si faptul ca construiesc intr-o zona industriala nu au cum sa atraga.In general agentiile mari au clienti care cumpara din prima cate ceva , de multe ori nici nu e nevoie sa iasa cu proiectul pe piata. Si ca agentie mare nu au dat dovada deloc de profesionalism.Am sunat pentru o lista de preturi mi s-a spus ca voi fi sunat inapoi.Dupa o saptamana am sunat iar.Acelasi lucru.In a 3 saptamana am sunat si d-abea dupa vreo saptamana si jumatate am primit lista de preturi.Ca si cum mi-ar fi facut o favoare.

#22
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007
Mie agentia mi-a spus ca au vandut vreo 20%, dar cine poate sti?

Referitor la relatia cu agentia, a fost peste asteptarile mele: promptitudine, pro-activitate, cautat raspunsuri la intrebarile mele - mai exact ceea ce inseamna normalitate, dar nu gasesti decat foarte rar...

#23
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
Aici e posibil sa te inseli. Toate agentiile te pupa in fund pana semnezi si abia apoi vezi de ce sunt cu adevarat in stare.

#24
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

 badescus, on Dec 19 2007, 12:32, said:

Mie agentia mi-a spus ca au vandut vreo 20%, dar cine poate sti?

stiu eu. tot din interiorul agentiei,dar nu in calitate de client. adica,neoficial. oficial ...au vandut 20%,dar eu iti spun ca mananca...  :puke:

#25
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007
Asadar, nici un vecin?

#26
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004
pentru cei interesati ,l-am gasit pe un alt forum :)
live webcam : http://89.38.249.218/view/index.shtml

Edited by emilianm, 10 February 2008 - 15:35.


#27
poiupoiu

poiupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2008

 badescus, on Jan 21 2008, 11:55, said:

Asadar, nici un vecin?
tot la 3 pe s-e in corpul B am luat si eu

#28
cristeamax

cristeamax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 14.06.2005
Pare un proiect cam avantgardist pentru zona in care e plasat. De la etajul 20 cred ca vezi pana in Pipera... iar spre sud probabil ca vezi Dunarea.
Pare o idee buna amplasarea in sensul ca daca tot esti departe de centru mai bine ai acces la centura in speranta ca in 5 ani va fi un fel de autostrada.

#29
senve

senve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 21.10.2007
de ce au vandut asa putin ?

pentru ca sunt turnuri, si pentru ca pretul pe mp este de 5-6 ori mai mare decat  in capitalele sau orasele
turistice  ale altor tari mult mai   civilizate decat Romania,  care sunt de asemenea membre ale Uniunii Europene

sa cumperi in Monaco Towers inseamna  sa fii sedus de niste poze, insa sa nu te gandesti la ce profit viitor vei face
sau nu cu banii investiti aici

daca de exemplu  la apartamente noi de lux, pe litoralul bulgar al marii negre, poti cumpara la 6-700 euro/mp si ai crestere de peste +40% anuala, aici vei cumpara la 2800 euro/mp si te poti astepta la o scadere :(

#30
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007

 poiupoiu, on Feb 11 2008, 23:59, said:

tot la 3 pe s-e in corpul B am luat si eu

Bine ne-am gasit atunci.
Eu am pe s-v.
Poate pastram legatura, ca sa ne mai consultam.

#31
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007

 senve, on Feb 12 2008, 18:23, said:

daca de exemplu  la apartamente noi de lux, pe litoralul bulgar al marii negre, poti cumpara la 6-700 euro/mp si ai crestere de peste +40% anuala, aici vei cumpara la 2800 euro/mp si te poti astepta la o scadere :(

De acord intru totul, daca urmaresti investitia.
Din pacate eu nu prea am ce investi (dimpotriva :-), credit...), ci vreau sa am unde locui.

Pe de alta parte trebuie sa mentionez ca eu am cumparat cu fix 1,950 Eur / mp util (fara sa includ terasa). Dar intr-adevar, cu cat mergi mai sus, pretul creste (tocmai de aceea, inteleg ca au vandut deocamdata numai la etajele mici).
Una peste alta, contrar majoritatii opiniilor, pentru mine a fost cam cel mai bun pret pentru locuinta langa metrou...
Vom vedea ce va urma...

#32
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 badescus, on Feb 14 2008, 11:51, said:

De acord intru totul, daca urmaresti investitia.
Din pacate eu nu prea am ce investi (dimpotriva :-), credit...), ci vreau sa am unde locui.

Pe de alta parte trebuie sa mentionez ca eu am cumparat cu fix 1,950 Eur / mp util (fara sa includ terasa). Dar intr-adevar, cu cat mergi mai sus, pretul creste (tocmai de aceea, inteleg ca au vandut deocamdata numai la etajele mici).
Una peste alta, contrar majoritatii opiniilor, pentru mine a fost cam cel mai bun pret pentru locuinta langa metrou...
Vom vedea ce va urma...

suprafetele utile la turnuri sunt mai mari sus si mai mici jos, datorita modului de constructie zidurile sunt mult mai groase si mai rezistente la baza....
probabil si asta este unul dintre motivele pentru care apartamentele de la ultimele etaje sunt mai scumpe (+ eventuala vedere palcuta)

nu tre sa te superi daca apare cate cineva care zice ca ai dat prea mult ..etc....toate sunt discutabile....si probabil subiective...
nu am de gand sa cumpar aici ...dar de exemplu mie cartierul mi se pare ok ca si pozitie...asta tinand cont ca o sa fie in oras, ca are 2 statii de metrou destul de aproape,ratb, strazile ce duc spre centru nu sunt extrem de aglomerate (in vest de exemplu une este o reala nebunie)  comercial vorbin ...citez dintr-un articol :)
"Mall Bucuresti, City Mall, Piata de Gros, Selgros Berceni, Metro Berceni, Praktiker Vitan, Hornbach Berceni, la care se vor adauga dezvoltarile viitoare, mall-urile Sun Plaza si Berceni Mall (alaturate hipermarketurilor Cora si Auchan)"
...tot aici pe forum alti au luat la preturi aproape asemanatoare in gloria, cartierul latin, primavera,etc... care sunt practic aproape in camp acum....dar fiecare alege ce ii se potriveste si ca stil de viata si ca bani...

#33
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005

 badescus, on Feb 14 2008, 12:51, said:

daca de exemplu la apartamente noi de lux, pe litoralul bulgar al marii negre, poti cumpara la 6-700 euro/mp si ai crestere de peste +40% anuala, aici vei cumpara la 2800 euro/mp si te poti astepta la o scadere

De acord intru totul, daca urmaresti investitia.
Din pacate eu nu prea am ce investi (dimpotriva :-), credit...), ci vreau sa am unde locui.

Cred ca se poate combina in mod optim si foarte fericit si investitia si unde sa locuiesti

doar cumperi un apartament nou  de locuit...

ce sens mai are sa te indatorezi cu credit pe viata (30 de ani) la preturile absurde actuale din Bucuresti ? :(

#34
pasi_a

pasi_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2008
Sint si eu unul dintre cumparatori si pot spune ca stiu mai multe despre proiectul acesta dat fiind faptul ca sint arhitect.
Pentru cei interesati, firma de proiectare este una dintre cele mai bune, din cate am inteles si firma de constructii (SUMMA) este serioasa. Am cerut, inainte de a cumpara, multe detalii de arhitectura si am primit imediat raspuns de la proiectantul din SUA.
Am cunoscut intamplator si cativa angajati ai firmei de instalatii electrice si pana acum am primit numai pareri bune legate de proiect.
Cand am incheiat contractul la DTZ l-am intalnit pe unul dintre investitori care mi-a lasat o impresie buna.
Din punctul meu de vedere cred ca nu vor fi gata la termenul mentionat pentru ca asta e o problema generala a santierelor din Bucuresti. La firma de proiectare unde lucrez avem multe proiecte similare (printre care Romfelt) si stiu destul de bine ce probleme apar la executie. Un factor important e si vremea care, dupa cum se vede este foarte imprevizibila asa ca sper ca nu se va intarzia foarte mult cu lucrarile si ca pana in toamna 2009 sa fie gata.
Ma bucur ca am gasit niste vecini deja si sper sa fie din ce in ce mai multi.

#35
poiupoiu

poiupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2008

 badescus, on Feb 14 2008, 11:44, said:

Bine ne-am gasit atunci.
Eu am pe s-v.
Poate pastram legatura, ca sa ne mai consultam.


Mi-ar face placere. Din pacate eu nu prea apuc sa intru nici pe ms decat rar si atunci stau putin.
In orice caz , de la cei implicati in proiect am numai vorbe de lauda la adresa investitorului ; uite si un articol dailybusiness:
http://www.dailybusi...in-5-luni-10262

#36
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007

 pasi_a, on Feb 15 2008, 17:12, said:

Ma bucur ca am gasit niste vecini deja si sper sa fie din ce in ce mai multi.

Bine ai venit pasi_a.
Eu unul ma bucur tare sa aud si o parere buna, caci incepusem sa intru in ganduri negre :-).
Sper sa mai impartasim idei, pe forum sau in privat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate