Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

"PBX TV - televiziune live pe internet"

- - - - -
  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#37
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
Ar trebui sa pui un fel de contor adica odata un post votat sa nu mai poata fi schimbat timp de 10-15 minute.
E cam aiurea sa stai cu ochii pe calculator ca nu cumva sa vrea sa schimbe altul postul.

#38
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Nu pot sa implementez asa ceva... mai e publicitate si lumea schimba in timpul ala. Cand cineva da un callvote se schimba iconita de langa ceas si se primesti o avertizare sonora. Nu vad alta posibilitate.

#39
mirageboss

mirageboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 22.05.2005
Felicitari pentru proiect!!!

Eu cred ca pentru RO ar trebui sa dedici un canal mai mare de 384 Kbps .... sunt sigur ca sunt multi ca mine care au viteza mai buna de 384 Kbps si calitatea ar creste substantial. Dar tu stii mai bine ce faci , asa ca nu insist.

In schimb "insist" sa introduci in grila Minimaxul si Kanal D. Ce zici, o poti face?  
Minimax merita prezenta in grila pt ca promoveaza desenele non-violente.
Kanal D - pt ca are optiunile 1 si 4 din Liga 1.

Primul e pt baietelul meu al 2-lea pt mine evident.

Te astept cu vesti bune....multa bafta.

Edited by mirageboss, 24 February 2007 - 10:05.


#40
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Nu pot sa maresc peste 384kbps din cauza limitarilor de banda de la mine. Chiar daca eu, teoretic, nelimitat pe metro - asta inseamna doar cu ce am peering - adica RDS si MSAT (in Bucuresti).

Am trecut prin lista de canale (pe unele le-am updatat pentru ca nu mai corespundeau - ex Atomic care nu mai exista si este TV5 in loc... pff) si am adaugat Kanal D si Minimax.

Enjoy!

#41
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Poststargate, on Feb 24 2007, 12:11, said:

Nu pot sa maresc peste 384kbps din cauza limitarilor de banda de la mine. Chiar daca eu, teoretic, nelimitat pe metro - asta inseamna doar cu ce am peering - adica RDS si MSAT (in Bucuresti).

Am trecut prin lista de canale (pe unele le-am updatat pentru ca nu mai corespundeau - ex Atomic care nu mai exista si este TV5 in loc... pff) si am adaugat Kanal D si Minimax.

Enjoy!
Am incercat joi seara sa vad meciul dar fara succes, pentru ca pe langa faptul ca se vedea cateodata in verde se mai si intrerupea, comparativ cu meciul pe care l-am vazut vineri pe video.uefa.com avand in acelasi timp so bitcomet-ul deschis. ok, am inteles ca esti limitat in ceea ce priveste uploadul, ceea ce ma face curios sa intreb de la cine ai net si cat platesti? eventual pentru a nu mai fi probleme poti limita numarul utilizatorilor. sau poti sa introduci publicitate in program/site pentru a face rost de echipamente (e stresant ca trebuie sa voteze nush care). sau poti face programul p2p pentru a rezolva unele probleme cu uploadul.

#42
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Limitare nu are rost pentru ca ar merge perfect la toata lumea daca au peering cu providerul meu. Joi seara a fost macel aici - s-a trecut si peste limita superioara de 50 de conexiuni si multi nu au putut sa se conecteze. Cu toate astea la mine a mers perfect (ca si client) fara nici o intrerupere sau ecran verde (care apare din cauza codecurilor - fa un upgrade la ultima versiune de WMP cu toate updateurile la zi). Net am de la o retea de cartier si platesc 40 RON pe luna.

Nu cred ca ai idee ce inseamna sa tii o hala de calculatoare care sa faca broadcast la fiecare canal individual - curent, net, spatiu, agreementuri cu televiziuni (if even possible). Aceste lucruri nu se rezolva prin publicitate. Este foarte usor de scris cuvantul p2p dar extrem de greu de implementat pe arhitectura actuala a aplicatiei. Nevertheless este pe todo list.

Acest proiect are scopul de a ma informa pe mine ca developer cat de bine se comporta engineul de streaming in "real life", ce optimizari sa mai fac si ce chestii sa mai repar. Serverul de streaming Star Media Center 1.00 va fi disponibil ca aplicatie shareware in cateva luni.

Priviti proiectul in lumina descrisa mai sus - nu ca pe un serviciu.

Edited by stargate, 25 February 2007 - 10:13.


#43
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Poststargate, on Feb 25 2007, 10:07, said:

Limitare nu are rost pentru ca ar merge perfect la toata lumea daca au peering cu providerul meu. Joi seara a fost macel aici - s-a trecut si peste limita superioara de 50 de conexiuni si multi nu au putut sa se conecteze. Cu toate astea la mine a mers perfect (ca si client) fara nici o intrerupere sau ecran verde (care apare din cauza codecurilor - fa un upgrade la ultima versiune de WMP cu toate updateurile la zi). Net am de la o retea de cartier si platesc 40 RON pe luna.

Nu cred ca ai idee ce inseamna sa tii o hala de calculatoare care sa faca broadcast la fiecare canal individual - curent, net, spatiu, agreementuri cu televiziuni (if even possible). Aceste lucruri nu se rezolva prin publicitate. Este foarte usor de scris cuvantul p2p dar extrem de greu de implementat pe arhitectura actuala a aplicatiei. Nevertheless este pe todo list.

probleme cu wmp si cu codecurile nu am, in general, mai putin seara de joi, merge acceptabil

Cat despre transmisia canalelor individual, se poate rezolva prin publicitate, dar nu la noi, cel putin nu inca

#44
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 16.08.2003

View Poststargate, on Feb 25 2007, 10:07, said:

Limitare nu are rost pentru ca ar merge perfect la toata lumea daca au peering cu providerul meu. Joi seara a fost macel aici - s-a trecut si peste limita superioara de 50 de conexiuni si multi nu au putut sa se conecteze. Cu toate astea la mine a mers perfect (ca si client) fara nici o intrerupere sau ecran verde (care apare din cauza codecurilor - fa un upgrade la ultima versiune de WMP cu toate updateurile la zi). Net am de la o retea de cartier si platesc 40 RON pe luna.

Nu cred ca ai idee ce inseamna sa tii o hala de calculatoare care sa faca broadcast la fiecare canal individual - curent, net, spatiu, agreementuri cu televiziuni (if even possible). Aceste lucruri nu se rezolva prin publicitate. Este foarte usor de scris cuvantul p2p dar extrem de greu de implementat pe arhitectura actuala a aplicatiei. Nevertheless este pe todo list.

Acest proiect are scopul de a ma informa pe mine ca developer cat de bine se comporta engineul de streaming in "real life", ce optimizari sa mai fac si ce chestii sa mai repar. Serverul de streaming Star Media Center 1.00 va fi disponibil ca aplicatie shareware in cateva luni.

Priviti proiectul in lumina descrisa mai sus - nu ca pe un serviciu.

1.Nu vei obtine vreodata un agreement cu televiziunile.Oricum ceea ce faci tu e ilegal (UPC se poate sesiza in orice moment)... dar nu esti singurul. In plus putem privi proiectul tau ca un test si nu "ca pe un serviciu" ceea ce te disculpa partial.
2.Pe engineul actual nu ai cum sa implementzi p2p. Trebuie sa o iei de la zero daca vrei sa faci ceva in "ideea" p2p.
3.Nu vreau sa te descurajez dar cred ca ai pierdut startul in ceea ce priveste cursa in domeniul "tv online". Viitorul e p2p si asta se vede din prisma nenumaratelor programe de acest gen care au aparut in ultimul an.

Oricum, iti urez succes in continuare!

#45
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
1. Cunosc treaba din punct de vedere legal. Nu UPCul trebuie sa se sesizeze ci posturile de televiziune (unele din ele chiar cunosc proiectul), dar la numarul extrem de redus de useri si pentru faptul ca nu costa nimic e ok in the grand scheme of things.
2. Te-ai uitat la codul sursa? :) Eu zic ca pot, mai ales ca am pus la punct o prima versiune alpha care face asta... e drept cu tone de buguri, dar e functionala. Va fi disponibila mai tarziu.
3. Ma invart in lumea asta de foarte mult timp si nu pot fi descurajat de un post pe un forum. Totusi, ca fapt divers, SMC ca aplicatie pentru enduseri nu trebuie sa fie p2p. Ca am alt proiect de webtv in cap asta e altceva.

Edited by stargate, 27 February 2007 - 11:23.


#46
ameriknu

ameriknu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2007
@Stargate   salve! nu stiu dak ma tii minte,dar am discutat mai demult pe SMC.

Felicitari inca o data si la mai mare!

Eu tot am niste probleme (am ultima versiune). Daca din settings ii dau low, incearca sa deskida stream-ul intr-o fereastra SMC, iar dupa ce sta catva timp, imi da o eroare ($C00D001C)

Daca incerc sa deskid high, deskide in MP classic, dar si acolo, dupa ce sta ceva timp, zice "failed to render file".

tot ce am reusit este sa copiez setarile (pt high) in WMP 10, dar merge fffff fragmentat (si video, si audio).

nu stiu daca e din cauza ca sunt in UK (desi am incercat si sa pun proxy RO in setari in WMP).

ceva sugestii? Daca e, pls reply la adresa de email.

Multam!

#47
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Serverul low nu mai functioneaza de multa vreme. Iar cel high nu merge bine in afara Romaniei. Sper sa imbunatatim legatura la internet in viitorul apropiat.

#48
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
mms://193.93.142.95:8081 la 15 kbps si 8khz - se vedea groaznic ! ceva probleme ? sau s-a schimbat adresa ?

Edited by rvic77, 14 March 2007 - 17:06.


#49
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Momementan serverul este configurat pentru streaming pentru telefoane mobile intrucat Orangeul a ridicat limita la stream pentru wap unlimited. In curand voi reconfigura serverul sa functioneze pe ambele tipuri de audienta concomitent. Please have a little patience.

#50
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Eu nu reusesc sa ma conectez. Dau click pe butonul Connect si nimic...

#51
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Pentru ca este disabled SMC Remote Chat din server. Like I said, va reveni soon.

#52
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Ah, sorry! N-am fo' atent la ce ai postat anterior.

#53
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View Poststargate, on Mar 15 2007, 01:45, said:

Pentru ca este disabled SMC Remote Chat din server. Like I said, va reveni soon.
Dar canalele cine le schimba?

#54
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Canalele se schimba din SMC Remote Chat. http://www.fighterso...at/download.htm

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate