Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

"PBX TV - televiziune live pe internet"

- - - - -
  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#19
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
A fost down azi dimineata. Incearca acum.

#20
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
functioneshte... SUPER Beton.... ;) in ce limbaj is scrise softurile ??? Serveru banuiesc ca-i scris in C++ ca sa poata fi portat mai ushor in linux...



Later Edit....


Am o idee... cate canale simultane poti reda cu tunneru...
ar fi o idee de facut nishte grupuri de useri... de exemplu cand marea majoritate vrea un canal, sa ai posibilitatea si iti faci un grup nou la care pot adera si altii pt a vedea alt canal in paralel... in cazul in care utilizatorii dintr-un grup se deconecteaza... grupul sa dispara, la fel ca si streamingul... Asta ar implica deschiderea unui port aleator pt streaming care sa fie transmis utilizatorului automat... Ma descurc bine in Delphi... am facut o groaza de aplicatii... parca am si cateva facute publice pe forum.. as fi dispus sa te ajut din pasiune... in cateva nopti/weekenduri, as putea duce la un bun sfarsit o aplicatie care sa asculte de serverul tau... daca poti lasa-mi un ID de mess de-al tau pe privat...

Edited by add2005, 16 December 2006 - 17:18.


#21
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
SMCul este scris in Delphi si C++. Un tuner TV nu poate face streaming decat la un singur canal simultan. Eu pot sa instantiez cat vreau aplicatia sau sa deschid mii de porturi dar nu pot lua informatii decat de la un singur canal at one given time.

#22
dan30

dan30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.01.2006
Stargate, stiu ca ai pus 2 streamuri, unul de 370 k si unul mai mic. Avand in vedere ca mai toate firmele de internet ofera acum latimi mai mari de banda, si 1M sau 2M nu mai e ceva nemaipomenit, ce ai zice daca ai oferi un stream de aproape 1M? Calitatea ar fi net superioara.

#23
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Nu e tocmai ca-n filme cu firmele romanesti. Alea nu sunt viteze garantate, si mai mult decat atat daca as pune 1 M gandeste-te ce banda totala ar consuma serverul...

#24
dan30

dan30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.01.2006

View Poststargate, on Dec 20 2006, 11:03, said:

Nu e tocmai ca-n filme cu firmele romanesti. Alea nu sunt viteze garantate, si mai mult decat atat daca as pune 1 M gandeste-te ce banda totala ar consuma serverul...

Ai dreptate, dar daca ai face un stream de 600-700 k ar fi super.
Oricum, felicitari pt. ceea ce ai facut pana acum. Mie streamul de 370k imi merge fara intreruperi, insa cred ca o latime de banda mai mare ar spori calitatea video.

Mult succes in continuare.

Edited by dan30, 21 December 2006 - 00:15.


#25
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Sunt de acord. Poate in timp se vor arata si cativa binevoitori cu banda multa si server disponibil 24/24 si vom face mai multe tipuri de streamuri. Momentan eu sunt limitat de resursele hardware pe care le am la dispozitie.

#26
costas219

costas219

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 15.08.2006
Cu aplicatia asta pot vedea meciurile din Spania,Italia de pe BOOM?
Daca dau connect imi da urm text "error while connecting" iar din tab-ul Setings se vede doar PRO Tv.

#27
bobdan

bobdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,221
  • Înscris: 29.07.2004

View Postcostas219, on Jan 1 2007, 17:42, said:

Cu aplicatia asta pot vedea meciurile din Spania,Italia de pe BOOM?
99,9999% nu
De fapt ceea ce poti vedea cu SMC este grila astral bucuresti

Edited by bobdan, 01 January 2007 - 19:32.


#28
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
In teorie se poate. SMC poate face broadcast din absolut orice sursa. In practica nu pentru ca eu nu am Boom TV aici. :D

#29
sebastianjercan

sebastianjercan

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.08.2006
eu tot nu inteleg cum functioneaza smecheria....
am dat pe linkurile voastre si am reusit sa vad eurosportul. cum schimb canalul?

#30
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Foloseste SMC Remote Chat - http://www.fighterso...at/download.htm

#31
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Treaba excelenta. Imaginea e super pentru 384 kbps, la sonor se poate umbla nitel sa nu mai fie asa de metalic !
Ar fi frumos sa fie si stereo. Oricum felicitari !

#32
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
All in good time... soon sper sa schimbam tunerul si calitatea va creste iar (atat video cat si audio).

#33
adialex

adialex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 01.12.2004

View Poststargate, on Feb 16 2007, 17:34, said:

All in good time... soon sper sa schimbam tunerul si calitatea va creste iar (atat video cat si audio).
wow. chiar cautam sa ma uit la tv pe internet. sunt la facultate de 6 luni si nu m-am uitat tot timpul asta nici 12 ore adunate. e supertare programul. iar ideea e geniala. felicitari!!! u saved me!
p.s. ma tem ca atunci cand vei creste calitatea sa nu mai pot vedea cursiv frame-urile :(
p.s.2 anyway u rock!!!!!

#34
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Thanks!

Calitatea o cresc doar prin optimizari - mereu va ramane la maxim 384 kbps.

#35
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,348
  • Înscris: 31.08.2006

View Postxndoe, on Feb 20 2007, 17:31, said:

TEAPA!


    Stai sa scriu si eu ca poate nu s-a inteles. Asadar, TEAPA = TZEAPA.  Intr-adevar, se pot urmari posturi TV romanesti pe Jump TV, dar acolo e cu plata, iar suma care trebuie achitata e destul de piperata , cel putin pentru buzunarele mele. In plus, cred ca cei care posteaza in aceasta sectiune a forumului o fac pentru HOBBY-ul numit receptie TV on-line si nicicum pemtru a mai plati ca sa vedem ce ? Clasicele canale romanesti pentru care oricum suntem spoliati de cei de la cablu.  Despre adresele cu cele cateva posturi romanesti, ce sa mai zic ? Fara comentarii, ca sa nu supar pe nimeni, insa acele adrese s-au postat de zeci de ori aici pe forum. In concluzie, care ar fi noutatea (ma refer desigur la receptia TV on-line) oferita de acest site ?

Edited by fansat, 20 February 2007 - 18:58.


#36
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
In fine, teapa, neteapa eu am deschis acest topic pentru feedback in ceea ce priveste proiectul meu... ca sa stiu ce mai imbunatatesc sau optimizez.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate