Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Greenfield Residence

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3351 replies to this topic

#2989
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020

 brukan, on 23 ianuarie 2023 - 18:00, said:

Nu stiu, poate am scapat eu informatiile astea. Dar nu va prezentati si voi, haterii de serviciu, care mereu postati rautacisme aici despre GF? Sunteti beietasii de la EcoCivica sau doar vreo vulpe ce nu ajunge la struguri?

Daca eram vulpi sau ursi ne vedeai la iesirea din greenfield residence fiecare dimineata

#2990
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

 the_blue_raven, on 23 ianuarie 2023 - 21:05, said:

Eu ma intreb ca bucurestean cum de primarul ecologist a lasat sa se mai construiasca n blocuri intre timp.
Parca erau blocate constructiile haotice, nu ?
Primărița. Autorizațiile de aici țin de PS1.

#2991
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004

 brukan, on 23 ianuarie 2023 - 18:00, said:

Nu stiu, poate am scapat eu informatiile astea. Dar nu va prezentati si voi, haterii de serviciu, care mereu postati rautacisme aici despre GF? Sunteti beietasii de la EcoCivica sau doar vreo vulpe ce nu ajunge la struguri?
Adica rostul vostru care e aici, pe forumul asta? Sunt de acord ca puteti sa veniti cu chestii bine documentate si sa spuneti dec ce nu va mutati voi aici. Dar nu s-a intamplat niciodata asta.
Poate voi, EcoCivica sau nu, stati in Popesti Leordeni sau Militari Residence, ca prea va "miroase" GF.

Eu sunt în stare să fac critică la orice e construit.
Mie nu îmi convine de fel distrugerea spaţiilor verzi. La mine între blocuri a primit unul autorizaţie şi când trec pe lângă clădire îi mai fac urări de să dea sărăcia în el/ea şi să ajungă să spele podele.
De ce critic? Că m-am săturat să văd cum ajunge prostia la putere.

#2992
Spal01

Spal01

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 16.01.2020
“ Zeci de locuitori ai cartierului Greenfield protesteazã în fața Primãriei București..” doar atatia din miile de locuitori? Nu stiu de ce dar pare un meeting organizat de pnl / psd sector 1 cu oameni adunati de peste tot, numai din Greenfield nu.

#2993
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.05.2010
Pe langa hateri penibili, as mai adauga si informatii utile pentru cine naiba mai vrea sa se mute aici.

8 MC de apa te costa 94 lei. E apa Evian, ca sa stiti.
Nu sunt sigur, dar cred ca mirosul de pe Privighetorilor de canal si cacastoarea vine si de aici Posted Image Probabil si din Pipera.
Treaba meseriasa facuta de ApaNova.

In rest, despre "distrugerea padurii" discutati la voi la bloc pe grup. Aici e fumata treaba.

Attached Files



#2994
black_sabbath

black_sabbath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 30.10.2021

 brukan, on 31 ianuarie 2023 - 18:36, said:

Pe langa hateri penibili, as mai adauga si informatii utile pentru cine naiba mai vrea sa se mute aici.

8 MC de apa te costa 94 lei. E apa Evian, ca sa stiti.
Nu sunt sigur, dar cred ca mirosul de pe Privighetorilor de canal si cacastoarea vine si de aici Posted Image Probabil si din Pipera.
Treaba meseriasa facuta de ApaNova.

In rest, despre "distrugerea padurii" discutati la voi la bloc pe grup. Aici e fumata treaba.

Care mai sunt costurile actuale ale locuirii in complex ?
Chirii... ? Parcare ?
Intretinere (apa, curent, gaz, internet, etc, etc)
Pt 2-3 camere (50-70mpu)

#2995
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 black_sabbath, on 31 ianuarie 2023 - 19:42, said:

Care mai sunt costurile actuale ale locuirii in complex ?
Chirii... ? Parcare ?
Intretinere (apa, curent, gaz, internet, etc, etc)
Pt 2-3 camere (50-70mpu)


chiria nu stiu cat e.
parcarea nu se plateste.
intretinere - 210

restul depinde cat consumi. eu mai dau cam 500 de lei pe apa, curent, internet, tv, telefon

#2996
black_sabbath

black_sabbath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 30.10.2021

 dexter_lab, on 01 februarie 2023 - 10:46, said:



chiria nu stiu cat e.
parcarea nu se plateste.
intretinere - 210

restul depinde cat consumi. eu mai dau cam 500 de lei pe apa, curent, internet, tv, telefon

la ce suprafata utila, dexter lab ?
si gazul ? intra in cei 500 de mai sus ?

#2997
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
- Chiria 450-500eur pt 2 cam
- Ai 1 loc de parcare propriu la 2 cam
- Intretinere.. cat a mentionat colegul.

#2998
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007

 black_sabbath, on 01 februarie 2023 - 20:15, said:

la ce suprafata utila, dexter lab ?
si gazul ? intra in cei 500 de mai sus ?

aprox 80.
intra si gazul in cei 500. eu tin caldura la 20-21 de grade, nu prea gatim acasa asa ca nu consumam prea mult gaz.

#2999
black_sabbath

black_sabbath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 30.10.2021

 dexter_lab, on 02 februarie 2023 - 09:36, said:


aprox 80.
intra si gazul in cei 500. eu tin caldura la 20-21 de grade, nu prea gatim acasa asa ca nu consumam prea mult gaz.

Am inteles.

Multumesc mult,

#3000
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.05.2010
Ma bucur ca mai sunt oameni care intreaba si informatii utile.
As fi curios, insa, sa aflu si care ar fi motivatia sa te muti mai aici. Mai ales daca trebuie sa cumperi la preturile actuale.
Si daca trebuie sa pleci zilnic cu masina din cartier... mai bine te apuci de ciclism.
In rest, ca si costuri:
- chirie 3 camere, cred ca in jur de 600 euro. De cumparat, de la 140k.
- intretinere 3 camere, 270 lei (paza, curatenie, salarii, vrajeli)
- parcarea trebuie sa fie inclusa, un loc la 1-3 camere
Restul in functie de cat consumi:
- gaz, am avut maxim 390, pt 4 persoane, temperatura stat acasa in jur de 23.
- apa, 8 mc cam 100 lei
Curent, net, orice altceva - depinde de tine.
Daca te multumesti cu ce ofera acum cartierul: spatiu dezvoltat unitar, unic in Bucuresti, din ce stiu, mai ales in pretul asta. O singura banda de iesire catre breteaua dn1. Tot mai multi tarani care parcheaza pe oriunde, arunca gunoi, isi lasa cainii sa ingrase solul.
Nu ai scoala, gradinita, cresa (decat daca platesti 10k euro pe an) si nu vei avea multi ani de acum.
Fitze de prostovani, cu asociatii care au bariere proprii, Impact inca detine bulevardul si tevile se apa. Singurele magazine sunt Mega.

Edited by brukan, 14 February 2023 - 23:33.


#3001
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 31.10.2007
la preturile actuale nu merita.

#3002
aspirina

aspirina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 05.10.2005
Eu zic sa sariti la zar cat mai repede, ce mai sunt 320k in ziua de azi … https://www.storia.r...-parcare-IDw2yV

Daca se mai face/deschide vreun drum sigur sare la 500k.



#3003
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 28.11.2022
Mai bine in Popesti la 80-90k,raman bani si de o masina mai inalta ca sa trec prin gropi,raman bani si de cizme pentru cand ploua si de restu 150k fac vacante multi ani de acum inainte -)).

#3004
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.05.2010

View PostBebestrumf9, on 19 februarie 2023 - 09:20, said:

Mai bine in Popesti la 80-90k,raman bani si de o masina mai inalta ca sa trec prin gropi,raman bani si de cizme pentru cand ploua si de restu 150k fac vacante multi ani de acum inainte -)).
Cineva trebuie sa cumpere si acolo :)
Exista ceva pentru fiecare. De aia isi permit sa construiasca orice, oriunde si sa vanda cu oricat. Nu exista niciun pic de demnitate in oameni. Da, stiu, si autoritatile ne ajuta precum un pumnal in aorta.

View Postaspirina, on 16 februarie 2023 - 23:14, said:

Eu zic sa sariti la zar cat mai repede, ce mai sunt 320k in ziua de azi … https://www.storia.r...-parcare-IDw2yV

Daca se mai face/deschide vreun drum sigur sare la 500k.
Cred ca daca se surpa Aleea Teisani si nu mai ramane nicio cale de acces, atunci va fi 500k. Ca se vor muta doar cei cu elicoptere. Au si loc de aterizare.... Lucru care lipseste, ce-i drept in cartierele dormitor, popesti sau militari.

In alta ordine de idei, omul ala e prajit rau. Tinand cont de valoarea zonei. Dar, daca vezi ce preturi cer altii pentru chestii similare.... pare ca toata societatea e prajita.

In rest, multa carne in frigider primarilor Clotilde si Nicusor, ca nici nu au mai deschis subiectul. De asemenea Impact si, nu in ultimul rand, cu cap si coada Romsilva, baietii destepti pe care nu ii deranjeaza nimeni.

#3005
aspirina

aspirina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 05.10.2005
https://www.hotnews....est-raspuns.htm

#3006
brukan

brukan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 31.05.2010

View Postaspirina, on 02 martie 2023 - 22:36, said:


Lucrurile sunt destul de clare. Guristii din Gf se dau mari si tari pe feisbuc si in realitatea nu au facut nimic, decat jocul impact. Care, mai nou, spun surse ale teoriei conspiratiei, se afla in spatele inchiderii drumului, tocmai ca sa puna lumea presiune pe primarii, iar ei sa nu mai fie nevoiti sa investeasca in vreun drum.
Foarte posibil, deoarece guristii astia care conduc si grupul de feisbuc al cartierului expulzeaza pe oricine nu ii lauda si nu e de acord cu ei. Daca ai vreo critica, te dau afara din grup, fara avertisment.
Nu erau de ajuns toate problemele cartierului, acum a mai incaput si grupil de fb pe mainile acestor tembeli.
Eu, unul, dupa mai bine de 3 ani aici, am hotarat sa apelez la chirie langa gradinitele copiilor, pana gasim o solutie definitiva.
Si daca se deschide iar drumul prin padure (se va deschide, fie in cateva luni sau dupa mandatul lui Nicusor) el nu va mai fi suficient si pentru miile de apartamente in constructie, aproape finalizate.
Asa ca, daca pana acum laudam zona, ea nu mai poate avea viitor in forma asta.
Sfatuiesc cu caldura, pe oricine vrea sa mai cumpere aici, sa analizeze tare bine situatia.
Pace!
Haterii beau un rubble bubble acum de fericire ca nu au mancat struguri acri atata timp.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate