Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Probleme cu termopanu'

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
CatalinSTOIC

CatalinSTOIC

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.10.2007
Am si eu urmatoarea problema. M-am mutat de curand intr-un apartament "dotat cu termopane" si din pacate, la una din camere am probleme cu ele... in sensul ca in momentul cand ploua mai tare patrunde apa prin izolatie (respectiv pe laga acel cauciuc care ar trebui sa etanseze geamul si rama). Se acumuleaza apa pe rama geamului si se scurge intre geam si rama pe pervazul interior. Ce sa fac??? Ma gandesc in primul rand sa schimb acea izolatie sau garnitura ... nici nu stiu cum sa-i zic, din cauciuc. Astept raspunsurile vostre! Multumesc anticipat!

#2
Florin16o

Florin16o

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2007

View PostCatalinSTOIC, on Nov 19 2007, 22:12, said:

Am si eu urmatoarea problema. M-am mutat de curand intr-un apartament "dotat cu termopane" si din pacate, la una din camere am probleme cu ele... in sensul ca in momentul cand ploua mai tare patrunde apa prin izolatie (respectiv pe laga acel cauciuc care ar trebui sa etanseze geamul si rama). Se acumuleaza apa pe rama geamului si se scurge intre geam si rama pe pervazul interior. Ce sa fac??? Ma gandesc in primul rand sa schimb acea izolatie sau garnitura ... nici nu stiu cum sa-i zic, din cauciuc. Astept raspunsurile vostre! Multumesc anticipat!


Salut...
In primul rand vei schimba acele garnituri de cauciuc cu unele cu o idee mai mari adik mai groase. Asta ar trebuii sa rezolve problema, dak in rest geamurile se inchid perfect. Dar dak ai si probleme cu inchisul vezi k in partea de sus si de jos la balamale ai un mic surub de unde le poti regla cu un imbus de 6 sau de 8 nu mai stiu sigur. Dar dak nu ai probleme cu inchisul lor atunci solutia este sa schimbi acele garnituri si in mod normal ar trebuii sa rezolvi aceasta problema.
Sa speram k nu vei mai avea probleme.
Spor la lucru.

#3
CatalinSTOIC

CatalinSTOIC

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 71
  • Înscris: 10.10.2007

View PostFlorin16o, on Nov 20 2007, 19:14, said:

Salut...
In primul rand vei schimba acele garnituri de cauciuc cu unele cu o idee mai mari adik mai groase. Asta ar trebuii sa rezolve problema, dak in rest geamurile se inchid perfect. Dar dak ai si probleme cu inchisul vezi k in partea de sus si de jos la balamale ai un mic surub de unde le poti regla cu un imbus de 6 sau de 8 nu mai stiu sigur. Dar dak nu ai probleme cu inchisul lor atunci solutia este sa schimbi acele garnituri si in mod normal ar trebuii sa rezolvi aceasta problema.
Sa speram k nu vei mai avea probleme.
Spor la lucru.

Mersi pentru sfat. O sa schimb garniturile si sper sa nu mai am probleme.

#4
cristi251

cristi251

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.11.2007
Vezi ca in exterior, la baza tocariei se dau niste gauri,tocmai pentru a se scurge apa...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate