Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 

Cum sa-mi dau seama daca nu-i o farsa?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Mama mea a primit un telefon duminica seara(de la Prima TV Carmen Jugaru s-a recomandat) si i-a spus ca a castigat o masina de spalat pe care o va primi in 2 saptamani.
A intrebat firesc daca nu-i o gluma si au asigurat-o ca nu-i o gluma ca ei au o campanie si fac cadouri in preajma sarbatorilor si a fost ,,selectata" dupa nr de telefon. Nu i-au cerut nimic decat adresa.

Ce spuneti de asta? Am cautat pe net dar n-am gasit nimic referitor la aceasta campanie si nici numele Carmen Jugaru.

#2
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Sper ca nu a fost atit de naiva incit sa dea adresa. Tu intrebi daca nu e o farsa? Intreaba-te daca nu e ceva mai rau. da un telefon la prima tv, spune-le intimplarea si te lamuresti. In cazul foarte probabil ca habar n-au de asa ceva si daca le-a si dat adresa da un telefon si la politie.

#3
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006
Si ce daca i-a dat adresa? :D

#4
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postortega, on Nov 19 2007, 23:48, said:

Si ce daca i-a dat adresa? :D
Da-mi adresa ta completa. Pune-o aici sa se vada. Serios. Cine stie cum te trezesti miine cu apartamentul vindut/inchiriat sau golit.

Edited by 934, 20 November 2007 - 08:30.


#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cel mai probabil o sa i se ceara niste bani pentru cheltuieli de organizare/plata transportului etc. Iar masina aia o sa o vada bineinteles la anul si la multi ani. Cat despre adresa, nu cred ca poti face nimic cu ea, ilegal, darami-te sa mai iti vanda casa doar pe baza adresei. ca o vinde unui naiv , e partea a doua, insa te va durea la basca, daca ala e suficient de prost sa cumpere o casa pe care nu o vede in interior/nu vede acte etc

#6
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postromaximusro, on Nov 20 2007, 08:40, said:

cel mai probabil o sa i se ceara niste bani pentru cheltuieli de organizare/plata transportului etc. Iar masina aia o sa o vada bineinteles la anul si la multi ani. Cat despre adresa, nu cred ca poti face nimic cu ea, ilegal, darami-te sa mai iti vanda casa doar pe baza adresei. ca o vinde unui naiv , e partea a doua, insa te va durea la basca, daca ala e suficient de prost sa cumpere o casa pe care nu o vede in interior/nu vede acte etc
Cred ca varianta cu plata cheltuielilor e cea mai plauzibila. Cit despre cealalta treaba, prosti sint multi. La fel de multi sint smecherii care sa-i prosteasca pe prosti. Si intotdeauna cade la mijloc si cite un nevinovat pe care teoretic il doare la basca dar practic nu cred ca are nevoie de tambalau gratuit.

#7
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
Nu e bine sa intri in jocul lor...e o tactica sa spuna ca fac vreun "sondaj de opinie", sau esti castigatorul a nu stiu ce, ca sa ajunga sa iti ceara adresa, sa intrebe cate persoane locuiesc acolo, ce varsta au, cu ce se ocupa si cam cand pot fi gasite acasa.

Edited by Alta_, 20 November 2007 - 11:02.


#8
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Post934, on Nov 20 2007, 09:29, said:

Da-mi adresa ta completa. Pune-o aici sa se vada. Serios. Cine stie cum te trezesti miine cu apartamentul vindut/inchiriat sau golit.
E, cum naiba?
Sunt unii care nu vor sa-si dea numarul contului, ca cica le ia lumea banii din banca.

O adresa e asa de greu de gasit, daca tot ce-ti trebuie ca sa vinzi un apartament aleator e adresa exacta?

Te uiti pe usa unui bloc, zici un numar in gand, si iaca adresa. Acum vinde-l. Sa fim seriosi, totusi.

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostLoveDemon, on Nov 20 2007, 11:05, said:

O adresa e asa de greu de gasit, daca tot ce-ti trebuie ca sa vinzi un apartament aleator e adresa exacta?

Te uiti pe usa unui bloc, zici un numar in gand, si iaca adresa. Acum vinde-l. Sa fim seriosi, totusi.
Mai tre si sa intri in scara si sa te uiti pe lista de intretinere, sa iei un nume si nr apartament.

Nu e  asa usor cum zici tu.  :lol:

#10
Iocan

Iocan

    Tefelist, fan Kövesi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 02.06.2006
Cartea de telefoane e plină de nume și adrese.

#11
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Multumesc pentru raspunsuri si pareri. Am sunat azi la Prima TV si le-am spus povestea si mi-au spus ca nu au niciun angajat cu numele Carmen Jugaru si nici nu stia fata de la telefon de vreo campanie de genul asta,deci se pare ca este o gluma proasta sau nu stiu ce sa mai cred. De adresa nu stiu daca se pot folosi sa faca vreo tampenie din ce ati scris mai sus.

Cert este ca au sunat pe mobil si nr probabil mai este in memorie asa ca putem suna inapoi sa vedem despre ce-i vorba.
Si precizez ca nu i-au cerut bani de transport sau altceva.

#12
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

View Post934, on Nov 20 2007, 08:29, said:

Da-mi adresa ta completa. Pune-o aici sa se vada. Serios. Cine stie cum te trezesti miine cu apartamentul vindut/inchiriat sau golit.
:ninja: Cate filme ai vazut recent?

#13
wallkunst

wallkunst

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmiki3, on Nov 20 2007, 13:40, said:

asa ca putem suna inapoi sa vedem despre ce-i vorba.
Abia asteapta sa-i suni,ca sale incarci cartela.hh

#14
Ramaxel

Ramaxel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 23.12.2005

View Post934, on Nov 20 2007, 08:29, said:

Da-mi adresa ta completa. Pune-o aici sa se vada. Serios. Cine stie cum te trezesti miine cu apartamentul vindut/inchiriat sau golit.

Dupa logica ta de gaina beata, daca stiu adresa Casei Poporului pot si sa o vand. De ce nu te iei de vandut casele vecnilor, doar le stii adresele....

#15
razvakid92

razvakid92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 27.01.2008

View Postmiki3, on Nov 19 2007, 11:11, said:

Mama mea a primit un telefon duminica seara(de la Prima TV Carmen Jugaru s-a recomandat) si i-a spus ca a castigat o masina de spalat pe care o va primi in 2 saptamani.
A intrebat firesc daca nu-i o gluma si au asigurat-o ca nu-i o gluma ca ei au o campanie si fac cadouri in preajma sarbatorilor si a fost ,,selectata" dupa nr de telefon. Nu i-au cerut nimic decat adresa.

Ce spuneti de asta? Am cautat pe net dar n-am gasit nimic referitor la aceasta campanie si nici numele Carmen Jugaru.
poti sa astepti masina de spalat mult si bine ca a fost farsa toata ziua..daca i'a dat adresa nu prea e de bine

#16
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Acum, ca le-ai dat adresa, te poti astepta la o groaza de flood, spam, ddos, atacuri hack, chiar sa-ti acceseze apartamentul :))

#17
Serghey19

Serghey19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 04.02.2008
Eu nu va inteleg , ce poate sa pateasca daca ia dat adresa ? Vorbiti de vanzari de apartamente si inchirieri , aberatii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate