Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Apple iPod Touch

- - - - -
  • Please log in to reply
1716 replies to this topic

#1657
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Sa caut accesoriile si cutia si sa il scot la mezat, ca 300 de lei este maximul care il pot cere pe el. Accesoriile optionale nu le dau, ca sa le cumpar de noi nu se merita. Cum fac sa sterg orice urma de cont si de date personale din el?, ca la restore mi-l reinstaleaza, inclusiv contul apple si alte date.

#1658
funiest

funiest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 31.07.2009
In App Store parca ai jos jos cand dai scroll ,, Log Out ''.
Sau din Settings pe acolo iara mai gasisem optiunea.

#1659
razvan2k10

razvan2k10

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 129
  • Înscris: 15.02.2011
@ConnectorXP

Sunt interesat de un iPod Touch. Am avut prima generatie cand s-a lansat. L-am schimbat pe un Nokia N95 8GB.

Acum vreau sa ascult carti audio, si telefonul meu nu prea se impaca cu ideea de playlist organizat. Daca imi spui te rog cat tine bateria in mod audio (fara wi-fi), cred ca putem face ceva.

Nu ma intereseaza asa de mult aspectul, al meu era zgariat pe spate aproape in totalitate doar dupa doua luni. Dar, este important sa tina baterie cel putin la 50% din capacitate.

Razvan

#1660
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
@razvan2k10: ai PM!

#1661
danoro

danoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 08.01.2008
Salut ! Am o intrebare. Am văzut ca in cutie iPod-ul touch gen 4 are doar căsti si cablu. Cu ce se realizează încărcarea lui altfel dacat printr-un port USB ? Trebuie achizitionat incarcator separat sau merge cel de iPad sau iPhone ? Mersi.

Edited by danoro, 24 January 2012 - 19:50.


#1662
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
La niciun iPod modern nu a fost livrat incarcator de priza in cutie, acela se vinde separat sau la pachet cu cablul TV. Eu asa l-am obtinut.

Il incarci la USB-ul calculatorului, cum o fac cei mai multi. Daca ai punga mai larga poti cumpara un dock audio Apple sau unul licentiat ce ofera si posibilitatea de redare a muzicii de pe iPod. Eu folosesc cu succes un Kicker IK500 si pot spune doar cuvinte de lauda despre el.

Edited by connectorxp, 24 January 2012 - 22:49.


#1663
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Cum dracu scap de cartile din iBooks? L-am dezinstalat, sters, am sters cartile si tot nu reusesc sa scap de ele. Am downloadat o carte si mi s-a stricat iBooks-ul si nu ma lasa sa-i fac absolut nimic. Am sters cartile din Itunes dar le rebaga inapoi.

Introduc parola contului, si apare iar casuta cu introducerea parolei. Intra intr-un loop.

In tabul Books din iTunes, sterg cartile, deselectez optiunea "Sync books", dau sync si ele reapar si se bifeaza optiunea Sync books inapoi. Ce mama naibii are?

Attached Files


Edited by WarpS, 25 January 2012 - 14:23.


#1664
horia2610

horia2610

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.02.2012
Buna seara! Am un iPod Touch a4-a generatie, cu Cydia, iar cand mi-am deschis calculatorul nu mi se mai incarca. Avand si incarcator pentru priza, am incercat si cu acesta, acelasi rezultat. Nu stiu ce sa fac...  

Precizez ca atunci cand il conectez imi arata ca se incarca, dar secunda urmatoare imi spune ca nu se poate incarca...

#1665
danoro

danoro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 08.01.2008
Incarcatorul de iPad 2 merge pentru iPod touch 4 gen ? Risc ceva daca îl folosesc ? Ms.

#1666
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

 WarpS, on 25th January 2012, 15:07, said:

Cum dracu scap de cartile din iBooks? L-am dezinstalat, sters, am sters cartile si tot nu reusesc sa scap de ele. Am downloadat o carte si mi s-a stricat iBooks-ul si nu ma lasa sa-i fac absolut nimic. Am sters cartile din Itunes dar le rebaga inapoi.

Introduc parola contului, si apare iar casuta cu introducerea parolei. Intra intr-un loop.

In tabul Books din iTunes, sterg cartile, deselectez optiunea "Sync books", dau sync si ele reapar si se bifeaza optiunea Sync books inapoi. Ce mama naibii are?
orange?  :coolspeak:
ON: Vreau sa cumpar un iPod 4 8gb..
8gb e deajuns ?sau chiar trebuie sa mai strang pentru un 32?
Cum se impaca cu jocurile noi?
Ce face aplicatia aia ,msg?Poti trimite msg gratis?

Edited by Rexob, 25 March 2012 - 17:52.


#1667
alvialex

alvialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2012
am si eu o intrebare : am vazut la un review ca atunci cand a deschis ipod-ul pt prima data tipul a avut nevoie de internet pt configurarea telefonului. 1)se poate configura si fara o conexiune de internet?  2)pot intra pe net doar printr-o retea wifi sau pot avea si o conexiune permanenta pe ipod (cum au telefoanele net de pe cartela)?

#1668
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
E nevoie de Itunes instalat pe calculator pentru a configura ipodul, sau fara calculator de pe net.

Stie wifi, nu stie 3G, pentru ca nu functioneaza cu cartela.

#1669
alvialex

alvialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2012

 Sato, on 6th April 2012, 19:29, said:

E nevoie de Itunes instalat pe calculator pentru a configura ipodul, sau fara calculator de pe net.

Stie wifi, nu stie 3G, pentru ca nu functioneaza cu cartela.

multumesc. Dar nu trebuie sa mai dau vreun ban cand il configurez pt prima data nu?

#1670
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Ce bani sa dai? pt ce?

#1671
alvialex

alvialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.04.2012

 tkd29, on 7th April 2012, 09:21, said:

Ce bani sa dai? pt ce?

e primul produs apple pe care vreau sal achizitionez si de aceea intrebam. nu stiu prea multe despre ei. oricum o sa gasesc instructiuni in manualul de utilizare

 tkd29, on 7th April 2012, 09:21, said:

Ce bani sa dai? pt ce?

\ma gandeam ca tre sa mai dau vreun ban ca sami fac apple ID

#1672
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu trebuie sa dai niciun ban, doar cand cumperi aplicatii.

#1673
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,891
  • Înscris: 22.12.2005

 Rexob, on 25th March 2012, 18:51, said:

orange?  :coolspeak:
ON: Vreau sa cumpar un iPod 4 8gb..
8gb e deajuns ?sau chiar trebuie sa mai strang pentru un 32?
Cum se impaca cu jocurile noi?
Ce face aplicatia aia ,msg?Poti trimite msg gratis?
o sugestie-  ( din experienta personala) - am vrut si eu ipod( 4 )
am butonat un pic dupa care am cumnparat un iphone 4 "brick-uit, adica unul caruia nu i mergea partea de telefon.

diferentele sunt destul de mari - enumar doar ce e important - memoria e la jumate, camera la fel, bateria la jumate.

daca gasesit un iphone care a devenit " itouch" iesi mult mai bine ca pret si ca performanta.

sunt multi care au ramas cu ele inutilizabuile pe pareta de telefoie si le vand la un pret bun. mai ales ca poti sa iei cu banii de 8 Gb ceva cel putin dublu

eu am luat un "ipod" touch de 16 si sunt foarte multumit ( o sa razi, al meu e provenit dint-un iphone CDMA deci inutilzabuil cu cartele gsm ). Se mica mult peste ipod ( testat amabele aparate simultan), autonomie cacalau.

il folossc pt navigatie,. bicicleta, internet si un pic de joaca

spre sa ti foloseasca parerea mea
bafta

asa, rapid , comparatie

iPhone 4 vs iPod touch 4G

Touchscreen display
IPS technology vs non-IPS technology
Battery size
5.25W/Hour vs 3.44W/Hour
RAM
512MB vs 256MB
Storage
16/32GB vs 8/32/64GB
Back Camera
5-megapixel vs 0.7-megapixel
Calling Alert

#1674
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Foarte adevarat tot ce a scris foxbat. Un plus pentru ipod touch, este mult mai subtire si mai usor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate