Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

NU VA INSCRIETI LA HYPERION!

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 para15000, on 17th July 2009, 11:18, said:

am terminat si eu facultatea anu' asta

tot anul asta prin primavara secretara de la facultatea mea(din cadrul Poli) mi-a zis ca vrea sa mor
citez ... chiar asa a zis
asa ca ... la tine inca e bine
Permite-mi sa  :roflmaofast: . cum vine asta? Asa ti-a zis: '' Vreau sa mori studentule! '' ?

#20
Fubar`

Fubar`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 21.05.2005
va rog daca cineva poate sa ma ajute: trebuie sa merg la Hyperion pe calea calarasilor, sa scot actele(diplome etc) in numele unei persoane- pt care am imputernicire.Imi poate spune cineva un orar de la secretariat, sau la ce usa trebuie sa merg pt ele?
Avind in vedere ca e FFFF urgent , nu sint din Bucuresti si vin pt asta , daca stie cineva il rog sa ma ajute - PM sau in cel mai rau caz aici.

multumesc

#21
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
daca vreti sa nu aveti probleme cu secretarele de la facultate , fara atentii, procedati in felul urmator : prima oara cand mergeti la secretariat sa nu uitati sa mentionati ca sunteti jurnalist la ziarul local / facultatii . Vor fi foarte zambitoare si va vor ajuta cu placere ;)

#22
Duracell2011

Duracell2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.10.2009

 AnielaX, on 16th November 2007, 12:25, said:

Sunt studenta la hyperion si va spun sincer ca secretarele de la drept se poarta execrabil. . Am fost la avizierul facultatii de drept sa vad notele la disciplinele pentru care sustinusem examenele, nefiind afisate aceste note am telefonat a doua zi la secretariatul facultatii sa intreb daca se poate sa-mi comunice notele pentru ca nu le-am vazut la avizier si secretara respectiva mi-a zis ca s-au afisat si mi-a trantit telefonul in nas. M-am mai dus inca o data la facultate sa ma uit daca sunt afisate rezultatele si binenteles ca nu erau.Ca sa pot totusi sa aflu notele care nu erau nici pe site, nici la avizierul facultatii a trebuit sa ma duc cu o mica atentie. Altfel e aproape imposibil.Va spun sinces, sunt de departe cele mai nesimtite persoane pe care le-am cunoscut.
eu sunt tot la hyperion dar la litere si vreau sa spun k am ramas uimita de ce secretara draguta si saritoare am putut sa dau sincer va spun.... nu toate sunt la fel....

Edited by Lucian_M, 07 January 2010 - 19:10.
irc si lipsa majuscule


#23
Bubumika

Bubumika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2010

 Duracell2011, on 7th January 2010, 19:39, said:

eu sunt tot la hyperion dar la litere si vreau sa spun k am ramas uimita de ce secretara draguta si saritoare am putut sa dau sincer va spun.... nu toate sunt la fel....





E adevarat, doamna Monica Nita e o bomboana de secretara!   :thumbup:

#24
anamaria_claudia

anamaria_claudia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.01.2011
Si eu sunt studenta la HYPERION...parerea mea e ca TOTUL  acolo e o mare vrajeala. Secretarele sunt f naspa, dar ce e mai grav e ca nu se face carte. E una din cele mai PROASTE UNIVERSITATI particulare din Bucuresti. Regret enorm de mult ca am piedut 3 ani de zile  si nu m am ales cu nimic :thumbdown:

#25
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mda, proaspat inscrisa, doua posturi fix contra facultatii. Pute a spam, deci se baneaza.

#26
AndreiAndreiutzu

AndreiAndreiutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 22.07.2012
De curand a aparut o reclama la Hyperion pe Romania TV care mi-a adus aminte sa scriu despre experienta mea avuta acolo. Confirm ce a spus anamaria_claudia mai sus, la universitatea asta nu prea se preda carte, profesorii nu prea vin la ore dar se mira de ce nu i-au nota de trecere studentii la examene. Eu am fost un an univesitar ( 2015-2016 ) la facultatea de stiinte economice unde in primul an toate specializarile sunt la comun in aceeasi sala, materia e aceeasi. Nu prea ai ce sa inveti ca e greu de inteles pt ca profesorii nu isi dau silinta sa invete studentii. Chiulesc de la ore mai rau profesorii decat studentii. Eu am stat un an dar trebuia sa plec de la sfarsitul sem 1, pe sem 2 a fost si mai greu decat pe 1 ca materia era si mai grea la examene. Pentru mine nu a fost buna universitatea si facultatea asta deoarece ne dadea greu la examene, cine crede ca daca se duce la privat invata mai putin e adevarat dar la exemene se inseala ca trebuie sa sti materie multa ca sa iei nota de trecere. Am pierdut cam 2500 lei cu aceasta institutie ( 100 lei taxa inscriere + 2100 lei un an universitar si restul naveta pe care am facut-o pana la Bucuresti nefiind din capitala ).
Am gasit pe youtube reclama de care spuneam mai sus si inca o reclama care mi-a atras atentia pt ca eu cunosc meseria de jurnalist si om de televiziune in special partea tehnica. In clip studentii se joaca de-a jurnalistii impreuna cu cei care au filmat materialul care sigur sunt de la facultatea de CINEMATOGRAFIE, FOTOGRAFIE, MEDIA (Regie de film și TV, Imagine de film și TV) din cadrul universitatii Hyperion care cere 6000 lei pe an, facultatea dureaza 3 ani. Cat am stat pe acolo nu am intalnit pe nimeni care sa stie ceva de facultatea asta, de la secretariat mi s-a spus ca au doar sali de cursuri si sediul pt practica de televiziune si... in alta zona a Bucurestiului. In clip se vede ca jurnalistii sunt nepregatiti, la fel si cei care au filmat/editat clipul scrie cine sunt in creditele de la finalul clipului. Sunt vai de ei cred ca nu stiu ce e aia o stire, o beta, o filmare de calitate etc. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cw60iI9ZZi4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Faptul ca lipsesc profesorii de la cursuri, nu e de bine si probabil se rezolva printr-o discutie cu ei sau decanul. Ca nu va invata ca la liceu/generala... asta se intampla oriunde. Acestia explica o introducere, arata o directie si o bibliografie pe care tu o studiezi acasa si o mai dezbati la seminarii. Te invata sa inveti.

Edited by neagu_laurentiu, 06 September 2016 - 17:57.


#28
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
Și eu care credeam că după 9 ani de zile (data op) s-au rezolvat problemele de la Hyperion...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate