Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

NU VA INSCRIETI LA HYPERION!

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
AnielaX

AnielaX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 01.09.2007
Sunt studenta la hyperion si va spun sincer ca secretarele de la drept se poarta execrabil. . Am fost la avizierul facultatii de drept sa vad notele la disciplinele pentru care sustinusem examenele, nefiind afisate aceste note am telefonat a doua zi la secretariatul facultatii sa intreb daca se poate sa-mi comunice notele pentru ca nu le-am vazut la avizier si secretara respectiva mi-a zis ca s-au afisat si mi-a trantit telefonul in nas. M-am mai dus inca o data la facultate sa ma uit daca sunt afisate rezultatele si binenteles ca nu erau.Ca sa pot totusi sa aflu notele care nu erau nici pe site, nici la avizierul facultatii a trebuit sa ma duc cu o mica atentie. Altfel e aproape imposibil.Va spun sinces, sunt de departe cele mai nesimtite persoane pe care le-am cunoscut.

#2
oannams

oannams

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2007

View PostAnielaX, on Nov 16 2007, 12:25, said:

Sunt studenta la hyperion si va spun sincer ca secretarele de la drept se poarta execrabil. . Am fost la avizierul facultatii de drept sa vad notele la disciplinele pentru care sustinusem examenele, nefiind afisate aceste note am telefonat a doua zi la secretariatul facultatii sa intreb daca se poate sa-mi comunice notele pentru ca nu le-am vazut la avizier si secretara respectiva mi-a zis ca s-au afisat si mi-a trantit telefonul in nas. M-am mai dus inca o data la facultate sa ma uit daca sunt afisate rezultatele si binenteles ca nu erau.Ca sa pot totusi sa aflu notele care nu erau nici pe site, nici la avizierul facultatii a trebuit sa ma duc cu o mica atentie. Altfel e aproape imposibil.Va spun sinces, sunt de departe cele mai nesimtite persoane pe care le-am cunoscut.
Problemele acestea le intampini si la facultati de stat. Asa sunt doamnele obisnuite+ca fac bani si cu alte ocazii(ex:examene luate pe naspa). Asta se intampla in politehnica (tb sa vorbesti cu secretara), ca doar asa luau examenele unii colegi de-ai mei. Urat!

#3
4Ever

4Ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 07.05.2007

View PostAnielaX, on Nov 16 2007, 12:25, said:

Sunt studenta la hyperion si va spun sincer ca secretarele de la drept se poarta execrabil. . Am fost la avizierul facultatii de drept sa vad notele la disciplinele pentru care sustinusem examenele, nefiind afisate aceste note am telefonat a doua zi la secretariatul facultatii sa intreb daca se poate sa-mi comunice notele pentru ca nu le-am vazut la avizier si secretara respectiva mi-a zis ca s-au afisat si mi-a trantit telefonul in nas. M-am mai dus inca o data la facultate sa ma uit daca sunt afisate rezultatele si binenteles ca nu erau.Ca sa pot totusi sa aflu notele care nu erau nici pe site, nici la avizierul facultatii a trebuit sa ma duc cu o mica atentie. Altfel e aproape imposibil.Va spun sinces, sunt de departe cele mai nesimtite persoane pe care le-am cunoscut.

Nu sunt singurele persoane nesimtite..
Asa e in Romania.. mai e ceva de comentat?

#4
nickole

nickole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2007
in general secretarele au un mod asemanator de a se purta fata de stundenti la majoritatea universitatilor am inteles :rolleyes:

#5
yourbabygirl

yourbabygirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 03.02.2008
sincer,la toate facultatile e asa.la mine la facultate nici nu se oboseste cineva sa raspunda.si daca raspunde..mai bine nu.
asa ca lumea oricum o sa se duca la facultatea aia.daca asta vor:)

#6
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

View Postnickole, on Feb 12 2008, 22:25, said:

in general secretarele au un mod asemanator de a se purta fata de stundenti la majoritatea universitatilor am inteles :rolleyes:
dap, asa este.

#7
Apocalyptoooo

Apocalyptoooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.02.2008
Si la m in e acelasi lucru...De parca am fi noi ,studentii, de vina ca ele au salariu mic... Sunt de neinteles de-a dreptul secretarele astea

#8
AnielaX

AnielaX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 01.09.2007

View PostApocalyptoooo, on Feb 13 2008, 10:27, said:

Si la m in e acelasi lucru...De parca am fi noi ,studentii, de vina ca ele au salariu mic... Sunt de neinteles de-a dreptul secretarele astea
Salariu mic, pe dracu! Tu crezi ca la univ particulare secretarele sunt puse intamplator? cel putin nu la hyperion. La facultatile de stat, nici nu m-as astepta sa se poarte frumos, ca de altfel la orice institutie a statului din tara asta de kkt, unde totul merge numai pe spaga. E cineva pe forum inscris la h ca sa-mi spuna cum comunica cu "distinsele doamne" de la h? ca eu plec plina de draci de fiecare data cand trec pe la sectretariat

#9
MidnightGirl

MidnightGirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.02.2008
Ceea ce a scris AnielaX, nu este un motiv pentru care nu ne-am inscrie. De ce ti-e teama? Ca ne va tranti telefonul si noua?

#10
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Secretarele din facultati au un fel anume de a se purta, parca sunt vorbite toate intre ele sa faca viata studentilor mai grea. Macar la facultatile particulare ar trebui sa fie mai amabile, adica... totusi, platim un ban! La colegiul de informatica a trebuit o data sa astept 10 minute in fata ferestruicii de la secretariat, cu o coada imensa in spatele meu, pentru ca secretara s-a decis sa ia o pauza de un sandwich  :bigeyed:

#11
enjoythesilence

enjoythesilence

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 16.03.2008
secretarele ca secretarele dar si studentii parca au fost educati de maimute nu de oameni. stau langa hyperion si n-am liniste de cand s-a infiintat porcaria asta de universitate

#12
Gizez

Gizez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.11.2008
Eu m-am inscris anul acesta la Hyperion si vai vai vai secretarele alea de la drept ( unde se fac si inscrierile in primul an) sunt inacceptabil de tampite.

Am facut un liceu real si am zis ca vreau sa renunt la mate , m-am dus acolo cu gandu nu te bagi la mate ca ti-a ajuns, apoi ii zic lu aia ca vreau la ceva legat cu calculatoare ( nu-mi amintesc numele exact) si ea imi zice : "De ce nu te bagi la mate-info?" , eu am zis ca nu mai vreau mate :)) si ea a zis frumos :" Pai e specializare , info , nu se face mate de loc" , spre surpriza mea cand a inceput anul si am vazut orarul era sa mor de inimioara , apoi cand am cerut transferul ca nu pot , nu am voie la la , pe cand secretara de la sociologie , care a fost o doamna , mi-a zis sa fac o cerere sa ma duc sa-mi iau dosaru ca nu are cum sa nu mi-l dea si sa vin sa ma transfer. Acelasi lucru cu transferu l-a patit si un prieten care-i tot acolo...si secretara aia blonda , e cea mai proasta de pe acolo...

#13
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Voi chiar nu ati realizat ca secretarele sunt la fel de ciufute peste tot? :huh:

Geez..

#14
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View PostGizez, on Nov 27 2008, 00:47, said:

acolo...si secretara aia blonda , e cea mai proasta de pe acolo...

Cine vorbeste despre prostie... cineva care se inscrie la o facultate numita "mate-info" crezind ca nu se face mate...  doar pt ca i-a zis secretara !!! cind iti alegi facultatea, te uiti pe planurile de invatamint, vorbesti cu niste absolventi, poate chiar cu niste profesori, asisti daca se poate la ceva curs sau lab, nu te inscrii la intimplare !

Rolul secretarelor de la orice univ. e sa se ocupe de problemele administrative gen note, dosare etc, nu sa te sfatuiasca la ce sectie sa dai. Probabil a facut misto de tine :-)

#15
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008
Si unii dintre studenti de la unele facultati sunt de toata jena si inainte si dupa terminare (...) asta in ceea ce priveste "Legea Compensatiei" Asa ca nu mai va plangeti ca vi s-a trantit o usa in nas Aveti toata viata inainte sa vi se inchida si atele si sa deveniti si voi  la fel   :P   :P

#16
Gizez

Gizez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.11.2008
Ma nene...tipa a zis specializare info , fara mate , ma rog , m-am descurcat si acum am la facultatea mea o secretara de nota 10

#17
abcabc

abcabc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 28.04.2009
Salut , si eu m-am inscris acum la acesta Universitatate la mate-info si tot asa sunt  nedumerit cu matematica din cate am inteles erau doua specializari informatica si matematica , si am vorbit cu un profesor si l-am intrebat daca la informatica se face foarte multa matematica si mi-a zis ca se axeaza pe informatica mai mult acuma nu stiu ce sa cred poate ma puteti ajuta cei care au fost la aceasta universitate cu raspunsuri.

#18
para15000

para15000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.12.2008
am terminat si eu facultatea anu' asta

tot anul asta prin primavara secretara de la facultatea mea(din cadrul Poli) mi-a zis ca vrea sa mor
citez ... chiar asa a zis
asa ca ... la tine inca e bine

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate