Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

[NONPROFIT] Radio online > caut DJ / DJ > caut radio online

- - - - -
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#55
cyoyscalaru

cyoyscalaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2011
eu vreau sa fiu dj la un post de radio da ma bag doar dak am ascultatori calumea k nu stau eu k dj ptr 10 askultatori dak vrei ma gasesti pe forum

Edited by antinari, 27 May 2011 - 13:42.
nu ne intereseaza id-ul de mess, exista forumul + PM


#56
amaru

amaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 20.07.2008
Pot sa fac emisiuni de 1-2 ore de mix IN DIRECT periodic (azi la un radio, maine la altul si tot asa). Dar va rog fara suferinte cu dedicatii si alte prostii. Nu am microfon (adica am dar merge cand vrea el) si nici vocea nu-mi prea permite. In rest la categoria mixing stau destul de bine. Daca vreti sa-mi vedeti creatiile, pm.
Daca nu aveti minim 50 de ascultatori pentru care sa mixez, nu incercati va rog. Adica mai bine mixez offline si imi merge si mai bine.

#57
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Trimite-mi PM cu seturi facute de tine. Ar fi fost bine sa specifici si ce gen de muzica mixezi.

#58
amaru

amaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 20.07.2008
Manele... Joke.
Ai pm.

#59
roptila

roptila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2010
Radio Cool Arad cauta Dj CU sau FARA experinta.Ce trebuie sa ai?Voce BUNA!!!Radio NON STOP.Ne poti conecta pe Facebook,cautand Radio Cool Arad sau adaugand ID. roptila   Daca vrei sa faci parte dintro echipa nemapomenita,si un radio COOL care iubeste muzica aici e locul tau Deejay Five Deejay Edu si ceilalti te asteapta.Alaturate chiar azi  :thumbup:
NOta:NU trebuie sa fi neaparat din Arad pentru a face parte din echipa.

Attached Files



#60
lucian199109

lucian199109

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2011
Sall.Ma numesc Dj Banutzu pot si stiu sa folosesc Sam Broadcaster 4.2 Pro version (versiune cumparata) Virtual DJ Pro (versiune cumparat) Winamp Pro (versiune crac.k-uita)DFX for Winamp&Shoutcast for Winamp,Sony Vegas Pro si pot folosi Skype pentru apeluri pe Sam Broadcaster.SUNT LIBER SI GATA DE MUNCA PE ORICE RADIO ATATA TIMP CAT NU DIFUZEAZA POPULARA SAU ROCK tot ce trebuie sa faci e sa ma contactezi primul inaitea altora si sunt al tau.

Edited by antinari, 27 May 2011 - 13:43.
Nu ne intereseaza adresa de mail / id de mess, raspunsurile se dau pe forum (exista si PM).


#61
bluealex96

bluealex96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2010
Salutare !

Sunt Alex ( DJ Alex ) si caut un post de radio online un sa pot fi DJ ! Am experienta multa am mixuri fascinante care cu siguranta vor da roade !

Preferinte :

- Muzica : House / Dance / Club / Mix ! FARA MANELE !
- Sa fie ce si ce populat sa nu vorbesc singur :D !



Am multe idei care le voi pune in practica cum ar fi :

- Un program de dimineata !
- Un program de stiri ( optional ) !
- Un program seara !

In cazul in care sunt mai multi DJ emisile vor fi schimbate intre ei pe parcursul saptamanii !

Cine e interesat sau cunoaste pe cinve cu radio online care e in cautare de DJ add me mă poate contacta pe PM !

Edited by antinari, 24 September 2011 - 14:16.
bold/italic se folosește pentru a evidenția anumite cuvinte, NU tot mesajul; nu ne interesează id-ul de mess, pentru asta există PM


#62
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Am eu o idee de radio online. Daca vrei sa ajuti. Da-mi PM.

#63
motanelg

motanelg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2008
Salut,

Detin proiectul ascultradio.ro reprezentand un site cu chat, calendar de concerte, mini-director de radiouri online, forum si postul de radio online Xtreme Hits. Dupa parerea mea este un proiect promitator pe care totusi nu-l pot dezvolta de unul singur. Ma pricep cat de cat la grafica, codarea site-ului si imprementare SEO dar recunosc ca am un deficit la capitolul promovare. Din acest motiv caut persoane dornice sa colaboreze la acest proiect. Nu detin resurse financiare pentru a remunera munca depusa, deci cine e interesat o face in timpul sau liber si din placere. In caz ca acest proiect va ajunge sa creeze un venit toti cei care se vor afla in echipa vor primi o parte.
Am introdus site-ul in cateva directoare web si radioul in cateva directoare de radio.
Genul abordat de radio este dance, house, club si in general muzica din cele mai recente topuri atat romanesti cat si straine.
Site-ul si forumul sunt cam pustii deci cine e interesat e de preferat sa aiba multi prieteni sau posibilitatea de a promova proiectul unui numar consistent de perosane.

De ce am nevoie:

DJ - nu am un numar exact de locuri depinde si de cate oferte vor fi
- sa aiba dictie
- sa fie coerent
- sa detina microfon pentru a vorbi in direct
- sa stie sa foloseasca Sam Broadcaster (se va putea conecta oricand la server daca nu este alt DJ in emisie)
- cand emite melodiile sa aiba titlul curat fara adrese de site-uri sau alt text care nu tine de denumirea piesei sau a artistului
- sa nu foloseasca un limbaj neadecvat sau sa jigneasca pe cineva
- nu trebuie sa aiba neaparat experienta

Editori - se va ocupa de actualizarea site-ului (articole si/sau evenimente)
- sa poata creea o scurta descriere sau text de prezentare
- sa stie sa foloseasca platforma Wordpress de preferat
- sa aiba un limbaj adecvat in scris si sa stie sa caute informatia pe internet

Super Moderator si Moderator pentru forum
- pastrarea unei atmosfere placute si civilizate in cadrul forumului
- incercarea de a mari numarul utilizatorilor din forum
- crearea de noi topicuri si teme de discutii

Daca mai sunt alte persoane care au idei sau propuneri referitoare la acest proiect, eu sunt deschis la dialog.

V-am prezentat cat mai concis situatia, ideea si proiectul meu. Daca considerati ca nu va incadrati in cerinte sau nu sunteti interesant sau vi se pare ceva nedrept sau nu e pe placul vostru, va rog nu va obositi sa lasati un comentariu, ci ignorati complet acest topic.

Cei care doresc mai multe detalii legate de proiect va rog sa ma contactati prin PM.

Edited by motanelg, 30 November 2011 - 04:32.


#64
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Iti urez bafta, insa nu cred ca vei gasi pe cineva care sa ofere calitate fara a fi remunerat.

#65
ot_57_bac

ot_57_bac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 18.11.2004
M-as baga si eu...

#66
motanelg

motanelg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.06.2008
Am gasit cateva persoane care sa ma ajute. Daca mai sunt doritori va rog sa imi dati pm.

#67
alynush01

alynush01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.03.2008
Salutare. In primul rand ma numesc Alin, cunoscut sub pseudonimul de DJ Vibe, am 20 de ani si sunt coordonatorul si fondatorul Deep Studio.

Radio Deep este un post de radio non-profit, nonconformist, un trend in muzica dupa Internet.
Abordeaza genuri ca: Dance/Clubbing/Elektro/Dubstep/Dnb/Top40. Calitatea sunetului este de invidiat, piesele fiind compresate, microfoanele profesionale, avand jingle-uri profi lucrate in propriul studio de emisie si o echipa tanara si iubitoare de distractie. Radio Deep se mai lauda si cu ceva petreceri la activ, o gasca nebuna de ascultatori.

Pot sa spun aceste lucruri pentru ca imi permit, este adevarul ! Atentia si timpul dedicat radioului sunt mari, foarte mari ! Si diferenta se cunoaste !
Este un proiect de durata, serios, pe plan local este foarte dezvoltat, dar si pe internet.
Nu este vechi, abia am terminat si site-ul, insa se lucreaza mai mult la partea tehnica pentru cele mai bune performante !

Acum, revenind la topic, caut echipa tanara, oameni cu talent, ce au mai emis, ce sunt prietenosi si cu spirit de echipa...ce se tin de treaba ! Mult mai multe detalii plus prezentarea noilor lucrari si idei pentru acest proiect va pot oferi pe privat ! Astept mesajele voastre !

_____________________________________

Vibe - Manager & Coord. Radio Deep

#68
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Mr. DJ "Radio Vibe FM", care v-ați pus numele după un post de radio cu muzică obsedantă, care va fi trend-ul în muzica DUPĂ internet, presupunând că veți ajunge să trăiți până la dispariția internetului ?  

Cum reuștiți să scoateți calitate din piese "compresate", mai ales că vă permiteți să spuneți unele lucruri pentru că sunt adevărate?

Cred că ar trebui întâi să vă exprimați corect gramatical și apoi să vă întăriți echipa tânără și iubitoare de distracție.

Cum or fi ăia neiubitori de distracție, probabil călugări Shaolin?! :naughty:

Edited by Digix, 21 December 2011 - 00:13.


#69
alynush01

alynush01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.03.2008

View PostDigix, on 21st December 2011, 00:05, said:

Mr. DJ "Radio Vibe FM", care v-ați pus numele după un post de radio cu muzică obsedantă, care va fi trend-ul în muzica DUPĂ internet, presupunând că veți ajunge să trăiți până la dispariția internetului ?  

Cum reuștiți să scoateți calitate din piese "compresate", mai ales că vă permiteți să spuneți unele lucruri pentru că sunt adevărate?

Cred că ar trebui întâi să vă exprimați corect gramatical și apoi să vă întăriți echipa tânără și iubitoare de distracție.

Cum or fi ăia neiubitori de distracție, probabil călugări Shaolin?! :naughty:

Sa ma exprim corect gramatical ? Ce am gresit ? Ca nu am folosit diacritice ca tine ? Inca o persoana frustrata ce incearca sa se faca remarcata prin commenturi lasate unde nu trebuie. Cum scoatem calitate ? Prin compresor si encodere atotstiutorule, eu am postat aici sa gasesc oameni ce vor sa faca ceva nu hateri ca tine ce asculta SaxoBeat la micul dejun. Imi place ca mentii distanta asta, incat sa te exprimi cu 'permiteti', 'exprimati'.. whatever ! Nu inteleg partea de frustrare a ta in legatura cu numele meu, si ultima cu Shaolinii, se vede starea ta de spirit, se vede ca esti un adevarat maestru al forumurilor. Stii tu ce inseamna Radio Deep ? Nu inteleg ce te mustra pe tine ! Ai postat aici ca sa ce ? Sa te remarci prin replici jignitoare, prin asta ! Ca deh...asta e mentalitatea romanului ! Digix, maestre, ia o pauza, mergi la un un suc cu o fata, iesi la o bere cu prietenii, e frumos afara, poate ninge...Da o tura apoi spune-mi daca iti place.

Pentru cei interesati si cu mai multa vointa si integritate mintala, astept mesajele voastre.


#70
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Hai să-ți răspund:

1. Nu era nevoie să citezi toată postarea mea ca să-mi răspunzi, asta ca o regulă pe care e de bun simț să o respecți de aici înainte pe forum, dacă nu a mai postat nimeni între noi. Nu are sens să umpli paginile forumului inutil.

2. Nu am vreo problemă cu diacriticele tale, deși opinia mea personală este că ar trebui folosite, pentru că așa e limba nostră și ar trebui respectată, măcar de cetățenii români, nu din obligație , ci din bun simț, ca să nu spun patriotism și respect față de ea.
Te-ai exprimat relativ corect, față de alții de pe aici, dar totuși ai avut două scăpări flagrante de care se pare că nu te-ai prins nici acum după observațiile mele ironice. Acestea sunt obiectele punctelor următoare.

3. Ai spus "muzica după internet" iar în limba română asta înseamnă muzica ce urmează după ce nu mai există internet. Tu ai vrut să spui muzica "de pe internet"

4. În limba română nu există verbul "a compresa". Corect este "a comprima". Există evident cuvântul compresă sau chiar și compresie, dar nu se referă la ceea ce ai vrut tu să exprimi ca verb, așa cum l-ai folosit, nu avem decât comprimare și nu compresare.
Nu crezi este greșit a folosi un cuvânt care nu există în limba română?

Ca o paranteză, comprimarea muzicii se face cu scopul de a economisi spațiul de stocare, iar asta duce la o pierdere a calității semnalului audio. Cred că ai văzut și tu că există diferență atunci când asculți un CD necomprimat(original) față de atunci când îl asculți în variantă mp3(sau alta), care e comprimată. Deci tu spuneai că ai o calitate a sunetului de invidiat, dar toate piesele sunt "compresate" așa cum te exprimai, ceea ce nu prea le dă celor ce citesc mesajul tău, încredere că ai calitate audio, din moment ce piesele sunt mp3-uri.

5. Eu nu cunosc personal oameni care să nu iubească distracția(în afară poate doar de călugări, unii preoți și asceți, dar care bănuiesc că nu ar face obiectul interesului tău ca să îi angajezi ca DJ-i) așa că anunțul tău sună ca și cum ai vrea să iei la tine la radio pe oricine vrea să vină.

6. Nu ascult niciodată melodia Mr SaxoBeat, decât din greșeală, nu o am în calculator, CD, sau playlist niciodată, o urăsc precum pare și tu că opinezi, cu atât mai puțin, nu ascult nici unul din stilurile enumerate de tine că fac obiectul difuzării la radioul tău. Este vorba de o muzică de dansat și nu de ascultat, cum ar trebui să ofere un radio. Eu folosesc câteodată posturi gen Vibe FM doar atunci când dau vreo petrecere, nu când vreau să ascult muzică, iar asta se întâmplă destul de rar, că doar nu dau petreceri zilnic, deci nu prea aud asttfel de muzică

7. Eu cred că dacă vrei să propagi cultura în mase, așa cum vrei tu să faci, înființîndu-ți un post de radio pentru petreceri, trebuie măcar să te poți exprima corect dpdv gramatical, pentru că te vor aculta alții și vor lua de bun modul tău de exprimare deficitar.

În încheiere, îți doresc cu sinceritate, succes cu radioul tău!

Edited by Digix, 21 December 2011 - 20:02.


#71
alynush01

alynush01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.03.2008
1. Multumesc de urare.
2. Tastatura mea nu a fost fabricata in Romania.
3. Compresia mea nu e cea de care vorbesti, ai deschis un subiect degeaba, inca o data de a te face remarcat prin...nimic! Eu vorbesc de Threshold, Ratio, Attack and release, compresie multi-band.
4. Nu cautam pe cineva sa imi scaneze fiecare cuvintel tastat in anunt, ci oameni care vor sa faca cu adevarat, radio !
5. Oricine citeste anuntul meu, intelege despre ce este vorba, fara nici cel mai mic argument de-al tau, adus contra, bineinteles, ca la asta e buna lumea, sa critice si sa faca rau !

Whatever... S-a dus naibii si anuntul meu .... Datorita .......

Edited by alynush01, 21 December 2011 - 23:43.


#72
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
N-are nimeni tastatură fabricată în România, nici eu, dar diacriticele se pot seta din Windows.

Fă alt anunț că nu mai comentez! Baftă!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate