Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Messengerul Radioamatoricesc

- - - - -
  • Please log in to reply
1789 replies to this topic

#1783
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Cica ce se intampla cand se foloseste putere prea mare :)

http://www.click.ro/...1213078751.html

#1784
halford

halford

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 25.09.2006
Azi am prins intr-o pozitie buna ARISSAT1 in 2m (145.950) :)

#1785
halford

halford

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 25.09.2006
Full de pioace prin 225 de cateva ore ... se pare ca baietii se distreaza la greu. Socotind fosilele si crocodilii de pe acolo, am adaugat inca un motiv la lista de argumente "de ce NU vreau sa devin radioamator". Pacat ...

#1786
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Posthalford, on 27th December 2011, 23:17, said:

Full de pioace prin 225 de cateva ore ... se pare ca baietii se distreaza la greu. .
Aici ai dreptate. Desi mi nu mi se pare o distractie, ci o idiotenie din partea celor care o fac.  

View Posthalford, on 27th December 2011, 23:17, said:

..Socotind fosilele si crocodilii de pe acolo, am adaugat inca un motiv la lista de argumente "de ce NU vreau sa devin radioamator". Pacat ...
Eu ma mai "dau" prin 225. In ce categoie intru?
Pe de alta parte, daca nu esti radioamator, nu prea ai avea voie sa receptionezi transmiile radioamatorilor. Ce scrie in Regulament?

#1787
halford

halford

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 25.09.2006
In Regulament scrie ca nu e interzisa receptia, daca nu stiai. Scuze ca v-am pus pe toti in aceeasi oala, evident ca nu ma refeream decat la cei care tin microfonul aiurea si nu-i lasa pe altii sa vorbeasca. Ascultam o discutie interesanta despre antene dintre 2 tipi de nota 10 cand a aparut un bosorog care i-a luat la rost ca sa termine si sa se duca in alta frecventa. Baietii de bun simt au plecat, iar mosul ala a continuat sa vorbeasca cu altii despre problemele lui medicale la prostata. Pana mea ... am ajuns sa-i aprob pe piuoaci, au dreptate :death:

Si daca stau si ma gandesc bine as adauga la lista motivelor si altele, incepand cu fosilele de la conducerea FRR care ii doare la basca de problemele radioamatorismului din romania si nu fac nimic dar absolut nimic pentru popularizarea lui si terminand cu modul in care decurge examenul de radioamator, test grila cu raspunsuri deja publicate pe net. Mai simplu ca la permisul de conducere. Un rahat de examen in urma caruia nu devii radioamator, ci un Gigel cu o autorizatie. Sa fim seriosi ...

Edited by halford, 30 December 2011 - 13:41.


#1788
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Cfr reloaded din nou.
Probleme cu supraocntrolul si biletele de la buzau spre constanta. Deci iei tren spre buzau, nai pic de problema. De la buzau iei trenul ce vine sholdovenistan si spre faurei hop si controlu cu supraocntrolu dupa. Cica biletul este taxat aiurea de controlorul anterior si la fetesti ori cobor si cumpar bilet ori platesc supratasca. Nu va ie rusine, nu stiti cum sa scoateti bani din buzunarele lumii care au nevoie sa ajunga de urgenta pe litoral si care au bilete dus intors cu bagaje ori cu antene satelit in mana. Dupa reclamatie si contestatie cu bilet taiat si anulat de ex supracontrololul gras, cica acela a comis o ilegalitate prin datul jos in fetesti. Deh traim in romania si unora le place sa faca legea singuri mai ales legea so modifice. Cica ca daca ii retineam numarul de pe legitimatie il puteam da jos din functie, da da da da da daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. una mai mare doua mai mici si 3 de loc.

Edited by Zvartoshu, 24 May 2012 - 05:00.


#1789
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Va prezentam PRLAMENTUL ROMANIEI

[ http://img444.imageshack.us/img444/1542/p1220945.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1790
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Au intrat deja in mini (mega pentru ei) vacanta de Rusalii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate