Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Turul Frantei!!

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
bogro

bogro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 28.04.2004
Ce credeti anul asta cine castiga turul? Are Lance putere? Sau Basso o sa-l bata?

#2
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
hai totusi sa fim seriosi, nu cred ca exista un ciclist la ora actuala mai complet ca armstrong (foarte bun catarator, excelent la contratimp). singura sansa a lui basso e la contratimpul de la alpe d'huez, dar cum armstrong va pleca dupa basso, americanul va avea un atu in plus.

ps: nu imi place de armstrong, sunt fan indurain, si in fiecare an mi-am dorit sa il invinga cineva (pantani, ullrich, botero, vinokourov) sau sa abandoneze, dar se pare ca e prea bun.

#3
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Nici mie nu-mi place Armstrong. Dar cred ca il va depasi la contra-timp maine pe Basso. Fara probleme.

#4
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 07.12.2002

Quote

Originally posted by wrath_d1
hai totusi sa fim seriosi, nu cred ca exista un ciclist la ora actuala mai complet ca armstrong

Mai complet dopat sau cum?  ;)

#5
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
omul e nevinovat pana la proba contratrie. faptul ca a castigat ultimele 5 editii ale turului surclasandu-si adversarii nu e o dovada a faptului ca se dopeaza. in plus la cate controale a fost supus ar insemna ca medicii care ii furnizeaza pastilele sunt niste genii in acest domeniu.

previziunea mea pentru azi:
armstrong va ajunge la final iar cu basso, dar avand in vedere ca e contratimp si pleaca dupa italian ...  oricum meteorologii au anuntat nori si posibile averse in cursul dupa amiezii, asa ca vom avea spectacol :D

#6
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Poate  reuseste Basso surpriza, poate cade Armstrong daca ploua, totul e posibil. Oricum m-am cam saturat sa ucida texanul asta turul. Basso pana acum surpriza placuta a turului, s-a tinut f bine dupa Armstrong pe munte, pacat ca a pierdut timp in primele etape de plat. La anul poate o sa vedem un alt castigator, poate Basso, poate Voeckler, micutul francez care s-a batut eroic in primele 2 etape din munti pentru a-si pastra tricoul galben.

#7
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
Voeckler va castiga turul atunci cand va deveni un catarator macar bun daca nu foarte bun (se va vedea azi la contra timp cat de bun e :D ). Ullrich ar avea o sansa sa castige turul daca nu ar fi asa de indolent in pregatire. Oricum T-Mobile este singura echipa care se poate compara cu US Postal ca valoare, ori echipa conteaza enorm de mult. Ce mi-ar fi placut sa vad o echipa cu Zabel - Kloden - Ullrich - Vinokourov - Guerini. Pacat ca s-a accidentat cazacul. Basso nu va reusi sa-l bata pe Armstrong anul asta. Oare cand se va retrage oare? ca m-am saturat.


PS: In perioada de pregatire dinaintea turului, Armstrong a facut de mai multe ori contratimpul de azi la Alpe d'Huez, asta in timp ce Ullrich nici nu incepuse antrenamentele.

#8
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
In echipa ta cred ca ar mai fi avut loc si Beloki, Basso si Tyler Hamilton. Pacat de cazatura de anul trecut a lui Beloki. Eu unul tare as fi curios sa vad o analiza a sangelui lui Lance. :drac:

#9
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ce a luat fratilor asta? Nu imi vine sa cred cum poate sa mearga. Daca nu sparge sau cade s-a cam terminat turul si anul acesta.

#10
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
That's it!
Lance = 6 victorii, nu cred ca se mai poate intampla ceva din pacate pt spectacol.

#11
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Corect. Nasol.

#12
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004

Quote

Originally posted by Goofy
Ce a luat fratilor asta? Nu imi vine sa cred cum poate sa mearga. Daca nu sparge sau cade s-a cam terminat turul si anul acesta.


mda, anul acesta si anul viitor ca am inteles de la cei doi radu ca va veni si la anul. daca intr-adevar basso va ajunge la us postal atunci chiar ma ingrijorez, ca anul asta a fost singurul care s-a tinut cat de cat de american.

#13
bogro

bogro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 28.04.2004
Facand abstractie de primii ani, anul trecut a fost spectacol ca Lance s-a cam chinuit.

#14
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Pana au cazut, pe rand, Beloki si Ulle.

#15
bogro

bogro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 28.04.2004
Nu mi se pare un fapt relevant. Un sportiv bun, un ciclist in cazul asta, poate sa exceleze avand o suma de calitati la care se adauga doua extraordinare, Lance e un catarator bun dar si la contratimp este printre primii. Mai are o calitate: NU CADE CA FRAIERU'

#16
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ba da, si chiar de 2 ori pe aceeasi catarare, dar atunci cand cade, are grija Jan sa il astepte, nu cumva sa castige turul daca o ia inaintea lui Lance:D. Asa s-a intamplat anul trecut.

#17
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
E normal. Si daca Ulle cadea se intampla la fel.

#18
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ma indoiesc ca majestatea sa l-ar fi asteptat, mai ales ca anul trecut era in dificultate in munti, dar astea nu sunt decat simple supozitii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate