Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

9500128 NP nemodabil acum modabil...

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
xentor33

xentor33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 17.07.2004
Am un 9500 128 NP.Power color.l-am cumparat dar nu a mers modat (adica sa activez prin soft celelalte 4 conducte).Am incercat tot felul de programe :W1zzard softmod,Riva Tuner,drivere DNA.Degeaba.Anomaliile apareau in 3D.Am zis macar sa scot ceva din placa prin modificarea mecanica,asa ca am inlocuit tabla de pe GPu cu un cooler de 60x60 de AMD.Merge dus pina la 400 procesorul.Memoriile in schimb nici cu radiatoare nu prea merg saltate.In fine...Tot bintuind pe net am descarcat un driver scris de rusi care se cheama Forsage.Asta care l-am gasit este 4.7.Are doar 4,5M dar desfacut se face de 20.Se face update-ul driverului si vor apare citeva optiunui.Am ales [email protected] mi-a venit sa cred:nu mai apar artefacte .Nici tabla de sah cu o mica exceptie dar de foarte scurta durata.Deocamdata le-am testat astfel:
a.3dmark 2001 se-nici o problema.14600.
b.3dmark 2003-in nature pe riulet apare tabla de sah o data pentru o fractiune de secunda.4600
c.Gothic 2-in port la orizont apacer apar 2-3 linii alternative albastru alb.Poate apareau si inainte.

Mai folosesc Ati tray tool 338 cu hyperZ pus pe 2.

Sistem:
CPU Barton 2500@3200
MB Soltek frnl2 nforce2
512 RAm ddr400
Power color 9500 128M NP
Agp aperture 128M
V Agp 1,8

Test cu GPU pus la 350 mhz si memoria implicita adica 540 ddr.
3dmark 2003-5000.

Sper ca driverul de mai sus sa fie de ajutor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate