Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 

Probleme cu SRL fara activitate !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
xxgeoxx

xxgeoxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 22.07.2006
Am primit azi prin posta o instiintare, de la admin.financiara, cum ca nu am depus bilant contabil / declaratie ca nu desfasor activit. de la infiintarea firmei pana la data de 31.12.2006 ( mentionez ca firma este infiintata la 01.08.2006 ). De asemenea, firma n-a mavut si nu are nici un  fel de activitate si nici vreun angajat.
Pana in prezent, la ac firma am depus trimestrial formularele 100 si 300, acestea fiind singurele acte depuse la admin.financiara.
INTREBARI :
1. In afara de form.100 si 300 mai trebuie depuse si alte declaratii la financiar ( trimestrial / semestrial / anual etc.)cumva si nu stiu eu ?? Mentionez ca nu am studii economice, si de aceea intreb ...
2. Mi-a spus cineva ca acum formularele 100 si 300 se pot depune si pe Internet ? Stie cineva care este procedura ??
Cu multumiri anticipate !!!

#2
More

More

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.04.2007
Suplimentar de ce ai dus tu (100 si 300) semestrial depui si bilant sau declaratie de inactivitate (dupa caz). Daca zici ca nu ai avut niciun fel de activitate atunci depui declaratia de inactivitate, care practic e o declaratie pe propria raspundere a administratorului.

Edited by More, 05 November 2007 - 18:55.


#3
xxgeoxx

xxgeoxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 22.07.2006

View PostMore, on Nov 5 2007, 18:54, said:

Suplimentar de ce ai dus tu (100 si 300) semestrial depui si bilant sau declaratie de inactivitate (dupa caz). Daca zici ca nu ai avut niciun fel de activitate atunci depui declaratia de inactivitate, care practic e o declaratie pe propria raspundere a administratorului.
Unde depun ac declaratie de inactivitate ? la Admin.financiara sau la registrul comertului ? este semestriala ?
Pt faptul ca nu am depus pana acum, platesc amenda, sau am sanse de scapare ??

#4
More

More

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.04.2007
Tu trebuie sa depui 2 declaratii: una pentru anul 2006 si inca una pentru primul semestru al lui 2007. Cea de pe 2006 trebuie sa o depui si la finante si la Registrul Comertului. Cea din primul semestru a lui 2007 doar la finante. Deci, declaratia pentru 2006 trebuie sa o faci in 3 ex. iar cea ptr. primul sem. 2007 doar in 2 ex. Formulare gasesti ori la finante ori pe la centrele de copiere de pe langa. Stiu ca se putea lua si de pe internet dar nu mai stiu de unde. Teoretic ar trebui sa platesti o amenda ca nu ai depus decl. pe 2006 la timp. Dar, din experienta iti spun, pune-ti cea mai zambitoare fata pe care o ai si poate ai sanse sa scapi fara.

#5
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007
Buna ziua!

Sa zicem ca am infintat sau infintez o societate care nu desfasoara nici o activitate adica este pe 0.
Daca doresc inregistrarea a unuia sau mai multor domenii web (care sa fie si active)pe aceasta societate se considera activitate sau nu?
Mai este valabila depunerea declaratiei care inlocuieste bilantul?
Ce se considera activitate ?

Multumesc!

#6
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postmaxx_oo7, on Nov 14 2007, 15:53, said:

Buna ziua!

Sa zicem ca am infintat sau infintez o societate care nu desfasoara nici o activitate adica este pe 0.
Daca doresc inregistrarea a unuia sau mai multor domenii web (care sa fie si active)pe aceasta societate se considera activitate sau nu?
Mai este valabila depunerea declaratiei care inlocuieste bilantul?
Ce se considera activitate ?

Multumesc!

Ca societatea nu desfasoara activitate, asta nu inseamna nimic. Societatea trebuie declarata ca atare ca Registrul Comertului.

Inregistrarea unuia sau mai multor domenii web pe firma, implica facturi si plati, rezulta activitate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate