Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...
 Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 

3 milioane de utilizatori

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Marea majoritate a populatiei foloseste telefonul doar pentru servicii de voce.

#38
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Acum hai sa fim seriosi, cati dintre noi folosesc tel.pt apeluri video, net si tot ce se mai poate face cu 3G-ul. Tel.e facut sa vb.la el, nu sa te vezi cu cel care vb. Astea mi se par deja mofturi, cine vrea 3G gaseste din plin la concurenta.
Eu sunt multumit ca pot sa vb.ieftin si fara probleme, pt.ca nu am avut pana acum, doar foarte rar cand am vb.pe fix.

#39
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

View Postdanutz1, on Nov 6 2007, 10:47, said:

Acum hai sa fim seriosi, cati dintre noi folosesc tel.pt apeluri video, net si tot ce se mai poate face cu 3G-ul. Tel.e facut sa vb.la el, nu sa te vezi cu cel care vb. Astea mi se par deja mofturi, cine vrea 3G gaseste din plin la concurenta.
Eu sunt multumit ca pot sa vb.ieftin si fara probleme, pt.ca nu am avut pana acum, doar foarte rar cand am vb.pe fix.


Asa e...niste fraieri astia care vor sa intre pe net prin telefon.Uite Cosmote " firma serioasa" -  nu au vrut sa  se complice cu asa inutilitati :P

#40
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Nu-s fraieri deloc, fiecare cu nevoile sale. Sunt doar putini :)

#41
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Daca tii neaparat sa intri pe net ai solutia GPRS-ului, dar bineinteles ca daca esti pretentios nu te vei multumi cu viteza oferita de GPRS. Mai e si varianta i-mode care poate sa satisfaca nevoile da baza, informatii din toate domeniile, e-mail, jocuri chat.
Pt.oamenii de afaceri se recomanda 3G de la ceilalti. Nu stiu cati dintre noi suntem oameni de afaceri si ce nevoi nu ar fi acoperite de aceste servicii.
Dupa parerea mea nemultumirile legate de net mobil si de 3G nu sunt viabile pt.oamenii de rand.
Si oricum, cosmote e considerata "reteaua saracilor", si "retea low-end", ce nevoi sa aiba acestia in materie de net mobil?

Edited by danutz1, 06 November 2007 - 11:17.


#42
Cristian Suciu

Cristian Suciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 18.11.2004
Un lucru care mi se pare deranjant e ca mesajele text ajung foarte tarziu, cand deja nu mai sunt de actualitate. Degeaba ai 300-400 sms-uri daca nu ajung instant.

#43
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postdanutz1, on Nov 6 2007, 10:47, said:

Acum hai sa fim seriosi, cati dintre noi folosesc tel.pt apeluri video, net si tot ce se mai poate face cu 3G-ul. Tel.e facut sa vb.la el, nu sa te vezi cu cel care vb. Astea mi se par deja mofturi, cine vrea 3G gaseste din plin la concurenta.
Eu sunt multumit ca pot sa vb.ieftin si fara probleme, pt.ca nu am avut pana acum, doar foarte rar cand am vb.pe fix.


am nevoie uneori de net....daca tot exista 3g pe teritoriu Ro de ce sa nu profit......viteza la net e acceptabila....

#44
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cei care au uneori nevoie de net su foarte putini in comparatie cu cei care au nevoie de voce.
Poate sub 1% din clientii cosmote ar avea nevoie de net, si-au castigat renumele de "reteaua saracilor", care "sarac" are nevoie de net mobil?

#45
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
oricum au piederi mari...mai au de lucrat la retea !

#46
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pierderi de clienti sau de bani?
Eu au zis ca vor trece pe profit in 2009.
Daca se mentine ritmul de crestere al numarului de clienti, cred ca e realizabil acest obiectiv.

Cu reteaua cred ca sunt probleme in anumite zone, eu nu am avut probleme prea mari pana acum.
Nu am de ce sa ma plang, la cartela totul merge bine.

#47
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Ritmul de crestere nu cred sa ramana acelasi pana in 2009, dupa parerea mea va scadea putin, dar asta e o speculatie. Insa profit sigur vor obtine in 2009 daca totul merge ok.

#48
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View PostCristian Suciu, on Nov 7 2007, 10:03, said:

Un lucru care mi se pare deranjant e ca mesajele text ajung foarte tarziu, cand deja nu mai sunt de actualitate. Degeaba ai 300-400 sms-uri daca nu ajung instant.


Spre ce destinatii ajung prea tarziu? In retea sau in afara retelei? Mesajele de pana in 306 caractere (2 SMS-uri) ajung ok.

Din cate am remarcat CONNEX-ul are pe moment niste probleme cu mesajele lungi spre Orange, sau avea.

#49
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa ne gandim ca din Q1 2008 va fi disponibila portabilitatea numerelor, si cine va fi destept va beneficia de minutele si tarifele cosmote, fara sa isi schimbe numarul de orange sau voda pe il are de ceva timp.
Daca vor mentine aceleasi oferte agresive, ii va tine reteaua si lumea va fi receptiva la aceasta oportunitate, cred ca au sanse sa mentina ritmul de crestere.

#50
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Eu am probleme mari cu sms in alte retele, respectiv spre Orange am avut pana acum. In retea nu trimit ca n-am cui si nici nu am de ce :D

Concret, ieri am trimis un msg si inca nu a ajuns.. :(

Edited by burgher, 07 November 2007 - 12:18.


#51
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View PostDBOCEE, on Oct 31 2007, 20:47, said:

Preferi 10 minute in retea dupa primul an .......................... 30 de minute in retea dupa 3 ani? Parca suna mai bine oferta curenta.  :D
Si oricum in fiecare an poti sa faci prelungire de contract pentru telefoane subventionate. Si ai vazut ca sunt subventionate serios la astia!  B)
Poți să faci o laie.. Nu poți decât fie telefon, fie abonament nou. Și subvenția aia e jenantă pentru abonații existenți.

#52
nickmania

nickmania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 15.05.2007
spuneti ce vreti... cred ca e pe drumul cel bun, si cu cartele si cu abonamente. inca mai are de lucru, e doar tanar, mai are pana la maturitate, dar trebuie sa recunoastem ca parcurge repede drumul  :D

#53
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View Postburgher, on Nov 7 2007, 12:17, said:

Eu am probleme mari cu sms in alte retele, respectiv spre Orange am avut pana acum. In retea nu trimit ca n-am cui si nici nu am de ce :D

Concret, ieri am trimis un msg si inca nu a ajuns.. :(

Inca o dovada la ceea ce spuneam de mult. Orange foloseste tehnologie depasita de vremuri (fapt confirmat si de cunostintele mele din interior). De ce oare? Nu au destui clienti? Nu au destule venituri? Vor mai multi bani fara prea multe investitii?
Cred ca despre ultima optiune este vorba.

Cosmote este OK. Am fost utilizator de cartela timp de 1 an si 8 luni iar acum m-am transferat pe abonament. Nu am nemultumiri fata de Cosmote  pana acum.

#54
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005
Cum a adunat Cosmote 3 milioane de clienti

http://www.evz.ro/ar...hp?artid=329754

Edited by vodafone_ro, 07 November 2007 - 23:01.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate