Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Win 98, 2 hdd, probleme !

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
TAurus

TAurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 19.11.2002
Am un hdd de 40 partitionat in doua. Am instalat win98 pe d:, apoi winxp pe c:. Problema a aparut cand am mai pus un hdd de 20 pe care il folosesc de tranpost. Cand vreau sa intru in win98 spune ca win.com missing si asta din cauza ca hdd de 20 devine d: si fostul d: (unde am instalat win98) devine e:.
De fiecare data cand vreau sa intru in win98 trebuie sa scot hdd. de 20. Cum repar problema ? Mersi !

#2
vffv

vffv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.05.2004
Ti-ai instalat corect de la device manager(de ex) hdd-ul de 20? Ai setat bine in BIOS? Eventual seteaza-l fix, da-i cate o litera fiecaruia . vezi care-l pui primary si care secondary... de la jumperi

#3
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Un pic offtopic, dar nu mai instala 98 pe alta partitie decat c:. Ele trebuiau instalate exact invers. 98 pe C si XP pe D. Solutia problemei tale e destul de probabil de la jumperi, dar pe viitor tine minte si cele de mai sus ;)

#4
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
editeaza boot.ini

#5
TAurus

TAurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 19.11.2002
Hdd le-am setat bine. Master cel partitionat si slave cel de 20. In Xp merge bine.  Apare ca litera h:  (e: cdwriter, f: dvdrom, g: cdrom virtual).

#6
XtremeIT

XtremeIT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 06.05.2004
Exact cum sa mai spus prima oara trebuia sa pui Win98 si dupa aceea XP. 100% e de la jumperi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate