Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

MIO P360

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
atitirisca

atitirisca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.03.2008
Am gasit jumatate de rezolvare pe forum: am debifat in Setari->Conexiuni->USB to PC->o chestie cu setari avansate retea sau ceva e genul(era oricum o singura bifa). Acum cand conectez PDA-ul el se vede ca si legat la PC, iar in task bar la PC pe langa alte chestii imi vede si un DigiWalk Sync la USB, dar la mobile devices in my computer sau in WMDC nimic. Odata la cateva incercari se mai chinuie si WMDC-ul si gaseste ceva care incearca sa se conecteze dar nimic. O sa incerc si pe un XP cu ActiveSync instalat si daca merge o sa zic ceva de Vista.  :angry:

#92
gxg_s

gxg_s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.11.2005
Am instalat si eu RO.A.D 2008 pe mio P360 si imi merge destul de sacadat, e o problema generala? sau am eu o problema cu device-ul?

#93
chitziman

chitziman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 08.11.2004
postasem ceva in urma o intrebare...nu mai vad memoria interna flash acel 1gb..am incercat si hard reset..,am sunat si la suport tehnic la mio., am invat-o pe tanti ce e aia memoria RAM si ROM..era varza gagica....in fine vreo idee???

#94
d3p3ch3a

d3p3ch3a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.11.2009
Sall all!

Sunt un necunoscator in pda-uri, gps-uri si vreau sa-mi achizitionez ori una ori alta, dar nu stiu pe care sa-l aleg, ce sfat imi dati, ... si apropo am o nelamurire, pe undele gps-uri (nu stiu daca pe toate) poti introduce coordonatele cu camerele fixe, se poate si pe un pda?

ms fr!
noroace

#95
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu sunt sigur de PNA (Personal Navigation Assistant, dispozitivele dedicate pt. navigatie, la ele cred ca te referi cand spui GPS), dar pe PDA cu GPS se pot introduce foarte usor orice coordonate.

#96
yull_77ball

yull_77ball

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2010
buna sunt si eu noi pe forum si as avea si eu cateva intrebari am si eu un Mio 360 si azi tocmai am reusit sai actualizez hartile cu chiu cu vai cam greu pt ca eu nu ma prea pricem la asa ceva dar am reusit pana la urma.daca ma putety ajuta si pe mine la mio 360 are sa bifezi daca vrei saty arete radarele pe lanaga care treci sau cu care te intersectezi  si am setat sami arete dar sincer de cate ori am mers la cluj si cautam o strada anumae in cluj il puneam de acasa dar numi arata radare din ce cauza  lam pus de la 500m sa arete ce setari trebe sa fac .cu mult multa stima va rog sa ma ajutaty :coolspeak:

#97
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
In primul rand trebuie sa folosesti limba romana si semnele de punctuatie aferente !

Nu mi-o lua in nume de rau, dar e mult prea greu de citit / urmarit postul tau, asa cum l-ai scris...


ksatiarateradarelestyknumaifunktioneazatrebuiesalesistieelenefiindmarcatedirectp
ehartaciintrunfisier*.txtseparatinfolderulPOISpeedcamfisierulrespectivilpotidesca
rca de pe PDI Romania


Si traducerea, pt. vorbitorii de limba romana:

Ca sa-ti arate radarele (stii ca nu mai functioneaza ?) trebuie sa le si stie, ele nefiind marcate direct pe harta, ci intr-un fisier *.txt separat, in folderul "POI / Speedcam".

Fisierul respectiv il poti descarca de pe PDI Romania.

#98
SILE802002

SILE802002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 05.02.2008
Salutari tuturor.
As dori sa stiu si eu cum pot face pda-ul mei mio p360 sa functioneze wireless. Mai exact unde gasesc un receptor wireless pt el. Cand l-am achizitionat eu , la aparitia device-ului, diferenta intre p360 si p560 era semnificativa. Si la momentul respectiv nu-mi era necesara optiunea. Acum calatoresc destul de mult si este mult mai practic pda-ul decat un laptop. Marea majoritate a restaurantelor si hotelurilor de afara ofera optiunea de wireless. Diferenta de gabarit fata de laptop e colosala. am cautat detalii pe net dar prea putina informatie. As dori sa stiu de asemeni daca pda-ul suporta yahoo messenger si cu ce soft merge cel mai bine navigatia.

#99
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Pt. wireless exista asa ceva; e primul pe care l-am gasit, poate sunt si mai ieftine / performante, n-am aprofundat subiectul, nu m-a interesat.

Pt. Messenger recomand Slick sau Palringo, incearca-le pe amandoua si vezi care-ti place.

Navigatie (pt. Romania / Europa de Est) ar fi iGO sau Mio, eventual versiuni mai vechi, ce au cerinte de sistem mai mici - probabil ca un iGO 2006 ar rula fara probleme.

#100
pyngi

pyngi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.11.2008
Salutari tuturor!

Aveti idee cum pot instala un P360 pe Windows 7? Azi m-am chiuit 2 ore si nu il vede. Ba il recunoaste windows ca mio digiwalker si mai departe nu face nimic, nici pe win update nu gaseste driver, ba il recunoaste ca "Microsoft Windows Mobile Remote Adapter," ba se instaleaza Windows mobile device center si zice device not conected. Imi vine sa dau de toti peretii cu el. La windows 7 nu se poate instala active sync numai  WMDC 6.1 in schimb ala tot ce stie sa spuna e ca device-ul nu e conectat.

Edited by pyngi, 08 August 2010 - 13:37.


#101
felixsendy

felixsendy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.09.2010
care ma poate ajuta cu un link pe PM  pt un igo mai nou care sa si functioneze (ex igo8, igo9), acum am igo my way 2006 plus dar sau cam construit multe de atunci.
Care ma poate ajuta PM.

Pt toata europa.

:helpsmilie: :thumbup:

#102
alexis28

alexis28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 18.02.2008
Stie careva daca merge pus wm6.1 pe P360? Ma refer la cel facut de Crashoverhed ptr MIO P350? Am cautat pe tot netul dar nu este nicaieri un update la acest aparat,iar pe site-ul MIO nimic!! Niste cacanari care vand si nu se mai ocupa de update-uri,fiindaca ma uitam la cei de la ASUS au postat pe site-ul lor update la wm 6.1 pentru toate PDA -urile lor! Stima!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate