Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

MIO P360

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#55
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008
pai cel mai important (pentru care am nevoie de internet pe mio p360)e fisierul acela ephemeris care reactualizeaza (din cate stiu eu) pozitiile satelitilor la modulul gps..............
acum incerc ce mi-ai sugerat, multumesc mult de tot si am sa postez impresii, intentionez  sa imi cumpar un card de 16 gb, am vorbit azi cu badmania98, un user de aici de pe forum care e foarte bine documentat cu mio-ul p560 fff asemanator cu p360 si mi-a spus ca un card sdhc 16gb clasa 6 (l-am gasit pe o gramada de siteuri care vand hardware software bla bla la pretul de 120-130ron mai mult sau mai putin) ar merge ok fara delay-uri sau erori...........
va tin la curent............

#56
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008
Daca vei folosi frecvent GPS-ul n-ai nevoie de actualizari, pozitiile satelitilor nu se schimba asa de mult / repede, doar prima conectare va dura mai mult.

Daca nu vrei sa folosesti mult device-ul pt. multimedia sa stii ca 16 GB sunt foarte multi, softul de navigatie cu hartile Full Europe ocupa cam 1,5 GB, fisierele tale plus alte aplicatii sa spunem inca 1 - 1,5 GB, un card de 4, maxim 8 GB consider ca-i arhisuficient, eu am cardul de 4 pe jumate gol.

#57
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008
din pacate nu am reusit sa-mi configurez pda-ul sa-mi mearga netul pe el, am incercat o gramada de variante, poate  e devina netul meu (upc), poate sunt setari care trebuie facute pentru modem si eu nu le stiu.......daca poate cinve sa ma ajute sa fac setarile corecte il rog sa posteze aici............
multumesc

#58
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008
pana la urma tot scormonim pe forumuri am gasit problema; pentru cei care s-au lovit de aceiasi problema "internetul nu functioneaza prin active synch",  downloadati fisierul de aici .reg, savati-l pe  Desktop, dublu click pe el si apoi Ok, si o sa mearga......................
link-ul e : http://rapidshare.co...Svalue.reg.html
succes
ps: am cumparat azi un card silicon power 8gb, sdhc clasa 6 ..........merge perfect............filme, softuri, jocuri, navi.....bla bla

#59
nikisan

nikisan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2008
Sunt fericitul posesor al acestui pda de 2 saptamani.Ma ajuta mult la servici: gps, excel, notes...Am mereu cu mine aplicatiile pe care le folosesc la calculatorul din birou.
Cand vin de pe teren sincronizez si am totul pe calc.Mi se pare super ok.pana acum.Mai bine ca nu mi-am luat un smartphone.Ecran mai mic, daca ma suna un client nu puteam nota etc...Am pus un card de 4 gb class 6.Merge bine.Daca luam P560 dadeam 4 mil degeaba.

#60
mariusgmg

mariusgmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.10.2007
Mi-am luat si eu azi un MIO P360. Misto jucarioara! Dar, un IGO de unde iau si eu?

Edited by mariusgmg, 07 January 2009 - 14:55.


#61
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008

 mariusgmg, on Jan 7 2009, 14:54, said:

Mi-am luat si eu azi un MIO P360. Misto jucarioara! Dar, un IGO de unde iau si eu?
gasesti pe net, pe forumuri........doar cauta........baga un sarci in gugal !!!
:D :D :D    daca nu te descurci da-mi un mp....
succese

#62
Bllanco

Bllanco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.07.2008
Ro A.D. 2006 a instalat cineva pe MIO P360?

#63
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006

 Bllanco, on Feb 5 2009, 15:46, said:

Ro A.D. 2006 a instalat cineva pe MIO P360?
Aha... si merge.... am instalat si ROAD 2008, si merge si ala  :OK:

#64
vponea

vponea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.04.2007

 mariusgmg, on Jan 7 2009, 14:54, said:

Mi-am luat si eu azi un MIO P360. Misto jucarioara! Dar, un IGO de unde iau si eu?




Cit ai dat pe el si de unde l-ai luat?

#65
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006
Pentru fericitii posesori ai unui mio p360care doresc limba romana : exista un patch care se autoinstaleaza la introducerea cardului pe care a fost copiat folder-ul din arhiva urmatoare. Nu trebuie reinstalat windows-ul : patch limba romana

#66
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
kingul Mulțumesc! Tu aveai versiunea în engleză sau cum? Am pe cineva cu versiunea în limba germană :(

#67
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006

 Vivio, on Feb 10 2009, 21:15, said:

kingul Mulțumesc! Tu aveai versiunea în engleză sau cum? Am pe cineva cu versiunea în limba germană :(

Merge pentru orice versiune de soft, in orice limba

#68
Vivio

Vivio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,214
  • Înscris: 10.02.2005
Mersi de răspuns, din păcate încă nu am feedback din partea celui cu PDA-ul. Dar e bine de știut treaba.

#69
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008
@90177ro
Aha... si merge.... am instalat si ROAD 2008, si merge si ala thumbsup.gif
salut, de unde ai avut softul si cum e in comparatie cu miomap  sau igo ??? e mai detaliat ca acoperire (la romania ma refer)............
multumesc

#70
som3boy

som3boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.03.2007
Mi-am c-dat si eu azi un p360 , làm luat la pretul de 735 lei cu card de 4 gb inclus si ceva kit antivirus de la karperski, maine trebuie sa intru in posesia lui , ceva sfaturi cu ce ar trebui instalat la inceput pe el ? L`am luat pt navigatie mai mult .

#71
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,261
  • Înscris: 24.01.2008
Fiecare isi instaleaza ceea ce vrea, in functie de necesitati, e cam greu sa-ti dam noi sfaturi.

Inteleg ca primesti antivirus la el, mai cauta eventual un firewall, daca ai de gand sa-l folosesti si pe net, si un program de backup, personal recomand Sprite Backup, cauta-l pe net, e free...

Mai departe vei descoperi tu ce gen de aplicatii iti mai trebuie, sa stii ce sa cauti/intrebi, mai la obiect.

Bafta.

#72
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005
am primit o oferta de cumparare pentru un mio p360 la 500 de ron cica nou nedesfacut ...oare merita sa il cumpar?

Edited by bujuu, 10 May 2009 - 15:23.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate