Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

MIO P360

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#19
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
Hai ca pana la urma am dat eu peste un forum excelent pentru jocuri si aplicatii...
am luat o gramada...trebuie doar rabdare, ca se iau separat de pe rapidshare. Succes!
http://forum.ppcwarez.org/index.php

#20
fane_de_la_gara

fane_de_la_gara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 29.07.2006
Am achizitionat si eu un mio p360
Nu am reusit sa il conectez la internet prin cablu usb cu active sync
Am sheruit conexiunea internet
Am intrat pe la optiunile lui si nu prea stiu ce ar trebui sa configurez.
Remote-NDIS Host? nu merge...

Multumesc frumos

#21
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
Eu poate am fost mai norocos....cum l-am conectat la PC, prima data ce am accesat IE pe aparat s-a conectat instantaneu, pur si simplu...fara sa imi ceara nici o setare. Ideea este ca daca a mers singur din prima nici nu am mai umblat pe la setarile pt internet si nici nu stiu ce este pe acolo!

#22
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
In Miomap in timpul navigatiei imi apar pe traseu beninariile ca POI... Am facut upgrade la harta cu alte POI si nu imi mai apare nimic pe harta. La voi afiseaza si altceva in afara de benzinarii, care sunt chiar OK, adik sunt foarte precise, cel putin la mine. A stiut chiar si de benzinarii uitate de lume pe undeva pe la tara, pe un drum minuscul. Ma gandeam ca ar fi bine sa afiseze in afara de camere si banzinarii si alte puncte de interes, fara sa mai intrii in meniu si sa alegi tu optiunea.

Edited by geonride, 16 April 2008 - 13:46.


#23
geonride

geonride

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 26.02.2007
am gasit in cele din urma....trebuia sa ma uit mai atent prin meniu!

#24
Nameless

Nameless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.07.2005

View Postgeonride, on Apr 7 2008, 12:04, said:

intr-un final am luat jucaria! am sa incerc sa ii fac un review care sa ii ajute pe cei care sunt interesati sa-si formeze o parere. L-am butonat timp de 3 zile si l-am probat in modul gps pe o distanta de aprox 200 km afara din oras plus vreo 50 in bucuresti!
Modul GPS: Imediat ce am ajuns cu el acasa am instalat in 15 min miomap si i-go cu hartile aferente. Pentru romania am gasit pe net o harta de 14,65 Mb care este mai mult decat multumitoare. Aparatul s-a comportat excelent...inca de la inceput s-a conectat in 2-3 minute la sateliti de pe balcon... In masina l-am tinut in toate locurile de proba si nu s-a deconectat nici o clipa. Nota 10 cu felicitari! Luminozitate excelenta, display-ul se vede foarte bine in orice conditii. Am mers cu el conectat GPS in doua reprize de cate o ora jumatate, in total 3 ore aproximativ si mai avea 1 linie la baterie. Se pare ca specificatiile sunt reale: 4 ore GPS. Eu zic ca este decent!
Am gasit destul de greu cateva aplicatii: winamp pentru muzica, un player pentru filmele AVI, care impreuna cu o encodare a filmelor cu pocket divx, face realmente minuni (un film de 700 de MB il face de 180 Mb cu subtitrare), un photo view-er. Am gasit deasemena cateva jocuri, dar foarte greu, peste tot pe net sunt trial si cer cam multi bani. Calitatea aparatului este ok de nota 9. Au folosit un plastic destul de slabut. Windows-ul se misca bine...chiar daca l-am incarcat cu multe instal-uri. Memoria de 1 Gb este super, mai ales ca se mai poate adauga si un card. Per total un 9+. De retinut este la el GPS-ul care se misca excelent...chiar nu ma asteptam sa mearga asa de bine. Eu mi-am dorit initial doar un GPS dar l-am vazut pe asta si vreau sa spun ca este cea mai buna afacere. Daca nu aveti nevoie de wi-fi sau bluetooth, pe care eu de exemplu nu le folosesc nici pe telefon, luati-l.
Pentru cei care l-au luat deja: fratilor cine stie sa dea un link ceva cu aplicatii sau jocuri free ca am stat 3 zile pe net si nu am gasit decat cateva. Si multe din astea cateva dau erori la instalare.

Salut.

Sa inteleg ca MIO P360 este PDA in adevaratul sens, adica poti sa instalezi/ dezinstalezi ce anume vrei tu, ce soft de navigatie si harti doresti tu (in mod special) ?

Mersi!

#25
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008

View PostNameless, on Jun 17 2008, 16:58, said:

Salut.

Sa inteleg ca MIO P360 este PDA in adevaratul sens, adica poti sa instalezi/ dezinstalezi ce anume vrei tu, ce soft de navigatie si harti doresti tu (in mod special) ?

Mersi!
normal k poti instala orice soft orice joc si orice aplicatie, inclusiv miomap sau igo...................

#26
cheloo2005

cheloo2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.07.2005

View Postroxxana, on Jun 17 2008, 16:02, said:

normal k poti instala orice soft orice joc si orice aplicatie, inclusiv miomap sau igo...................

Cool, niste linkuri ceva, catre hartile necesare pentru instalare?

#27
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Nu se poate, ca nu e voie cu linkuri si piraterie.

Dar un PM scurt la cine se pricepe ajuta in schimb :)

In rest soafte gratis gasesti cu tonele pe diverse site-uri sau google.

#28
cheloo2005

cheloo2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.07.2005
Gata fratilor, l-am achizitionat, verificat , instalat, testat , testat, testat....testat si ... sunt super multumit.Conexiunea la internet  e marfa se misca bine. Navigatia e mai mult decat satisfacatoare.Pe la Balea Lac, pana pe la Vidraru jos , pe ploaie si multi nori , nu vedea semnal dar ... nu stiu daca asta ar fi o problema.  Windows-ul se misca bine , sunetul e super, ce sa mai , merita pretul. De mentionat ca a fost achizitionat la 720 ROn toate accesoriile incluse , card 2G 'MarcaNecunoscuta' 80x 37RON, 2ani garantie. Mai trebuie cautat niste folli protectoare pentru el si o husa in care sa il car :) si gata.

#29
fane_de_la_gara

fane_de_la_gara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 29.07.2006
Salutare din nou.

Referitor la jocuri se gasesc... am instalat pe el o gramada... zuma sim city etc

Vroiam sa va intreb daca stiti de unde se pot cumpara accesorii. (vreau sa mai cumpar un suport pt. masina) - il folosesc la 2 masini si e enervant sa muti suportul din una in alta.

#30
glocka2002

glocka2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.02.2007

View Postcheloo2005, on Jul 30 2008, 00:51, said:

Gata fratilor, l-am achizitionat, verificat , instalat, testat , testat, testat....testat si ... sunt super multumit.Conexiunea la internet  e marfa se misca bine. Navigatia e mai mult decat satisfacatoare.Pe la Balea Lac, pana pe la Vidraru jos , pe ploaie si multi nori , nu vedea semnal dar ... nu stiu daca asta ar fi o problema.  Windows-ul se misca bine , sunetul e super, ce sa mai , merita pretul. De mentionat ca a fost achizitionat la 720 ROn toate accesoriile incluse , card 2G 'MarcaNecunoscuta' 80x 37RON, 2ani garantie. Mai trebuie cautat niste folli protectoare pentru el si o husa in care sa il car :) si gata.


salut

mandru posesto de mio p360.
imi place, mai ieftin decat  p550. se misca bine
l-am luat chiar la un pret bun  http://www.shoppingm...detaliis&p=1058
cat despre harti :) este hack la ele pe net deci nu trebuie dai bani pe ele

#31
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 02.06.2006
a reusit cineva sa instaleze igo 08 pe mio p360?

#32
Celtic

Celtic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 24.12.2004
Da, am instalat eu igo8 si merge perfect.

#33
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008
pana la urma a pus cineva card de 4 gb in el ??? eu sunt foarte curios daca ar merge unul de 8 gb, cel putin la mio p560 merge.................daca are careva card de peste 4gb rog sa ne spuna cateva pareri: cum se misca, ce firma e, ce model e ......................
multumesc anticipat

#34
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006

View Postroxxana, on Sep 14 2008, 10:38, said:

pana la urma a pus cineva card de 4 gb in el ??? eu sunt foarte curios daca ar merge unul de 8 gb, cel putin la mio p560 merge.................daca are careva card de peste 4gb rog sa ne spuna cateva pareri: cum se misca, ce firma e, ce model e ......................
multumesc anticipat

Am luat eu un card SDHC A-Data de 4 GB cu card reader inclus. Se misca foarte bine si se scrie intradevar repede. Am pus pe el si IGO8 si se misca impecabil. Banuiesc ca nu e problema nici cu unul mai mare. A... si sa nu uit... P360-ul l-am luat ieri... mi se pare mai mult decat OK :)

#35
90177ro

90177ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 04.08.2006
Cateva intrebari... daca ma poate ajuta cineva

1. De ce nu imi vede IGO8 toate fisierele de limba si voce desi sunt puse in directoarele care trebuie ?
2. Se pot pune wallpaper-uri animate ?  Am pus un gif animat si l-am setat ca wallpaper dar e static, nu e animat.
3. Trebuie sa setez ora la gmt+3 ca sa functioneze corect... altfel nu-mi arata ora care trebuie. Si la voi face asa ?
4. Am luat kit-ul de skype pentru pocket pc de pe net, dar nu ma lasa sa-l instalez. Cum se instaleaza ?... la fel si alte programe pentru pocket pc (aceeasi problema). Au extensia .exe

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#36
roxxana

roxxana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 17.01.2008
ce spuneti de cardul acesta ??? merita oare sa il cumpar , oare suporta mio-ul asa ceva ???

http://www.intend.ro...oducts_id=13315

rog pe cine are sau stie sa posteze daca merge card de 16gb si daca da ce firma si ce specificatii.............

multumesc mult

Edited by roxxana, 30 September 2008 - 12:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate