Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

O noua promotie ClickNet!

- - - - -
  • Please log in to reply
524 replies to this topic

#19
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostFarrell, on Oct 28 2007, 12:10, said:

Cine stie cu ce configuratii low price vor veni...
Da avantajul de al lua de la RTC sta in faptul ca nu mai trebuie sa duci adeverinta de salar, copie carte de munca, etc ...
Si e foarte avantajoasa o astfel de oferta pentru cei care lucreaza fara carte de munca,  nu au un venit lunar stabil, etc...
Ce nu face o firma pentru clienti ... :)
hehe Mai trebuie sa-i invete cum sa caute pe Google si au rezolvat toate problemele  :D

#20
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
hai ca am aflat cate ceva:

abonament 3 MB/3 ani = PC "cadou" (proc 1.6(intel sau amd), 512 ram, hdd 80, audio+video integ, tastatura + mouse optic, monitor lcd 17'(nu stiu marca)+ windows xp)

abonament 6 MB/3 ani = notebook "cadou" (proc 1.86, 512 ram, dvd-rw, monitor 15' cica ar fii siemens + windows vista)

asta am auzit...nu pot sa pun log-ul de pidgin 2 (din motive proprii)....dar ramane sa vedem ce se mai aude....

#21
mihai85

mihai85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2007
Si de unde ai auzit tu oferta asta? Lucrezi cumva acolo?
RTC nu a facut public asa ceva...

#22
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
am eu sursele mele !....dar nu pot sa spun de la cine.....e un prieten!

#23
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006
Se confirma, se pare ca asa va fi,inca nu am aflat exact tarifele, totusi 1050 EURO (val 6 mb/36 luni) este prea mica pentru cadou un laptop.Cel mai slaba configuratie pe care am gasit-o era undeva pe la 450 Euro, ceea ce inseamna ca ramana 600 pentru net rezulta un abonament de 16.5 euro/luna tva inclus(greu de crezut ca va fi asa)

#24
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postkid0ro, on Oct 28 2007, 19:03, said:

Se confirma, se pare ca asa va fi,inca nu am aflat exact tarifele, totusi 1050 EURO (val 6 mb/36 luni) este prea mica pentru cadou un laptop.Cel mai slaba configuratie pe care am gasit-o era undeva pe la 450 Euro, ceea ce inseamna ca ramana 600 pentru net rezulta un abonament de 16.5 euro/luna tva inclus(greu de crezut ca va fi asa)

Preturile de pe net sunt irelevante.

Cand cumperi 20-30 mii de bucati ai o reducere mai mult decat foarte consistenta.

Doar ca sa-ti faci o idee: o firma client mediu (adica si fidel) la Dell in Germania are automat reduceri la pretul de lista de ~40%

#25
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006

View Postcmidp, on Oct 28 2007, 19:32, said:

Preturile de pe net sunt irelevante.

Cand cumperi 20-30 mii de bucati ai o reducere mai mult decat foarte consistenta.

Doar ca sa-ti faci o idee: o firma client mediu (adica si fidel) la Dell in Germania are automat reduceri la pretul de lista de ~40%
Stiu ca exista reduceri substantiale pentru clienti fideli, si totusi nu imi vine sa cred ca se vor pastra aceleasi abonamente. Vom vedea.
Daca este sa luam ce spui tu ar rezulta un pret mediu la ab de net de 21.5 E/luna tva inclus.Tarif plauzibil, ar rezulta o scadere pana la 18.5 euro(tva inclus) la abonament pana la finele celor 3 ani, si mai mult ca sigur o viteza mult mai mare.

#26
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Silviu Brucan (Dumnezeu sa-l ierte) a zis in anii '90 ca jumatate dintre romani sunt prosti.
Indiferent de ce oferta va face RTC sunt convins ca nu va iesi in pierdere la nici un contract semnat la aceasta oferta. Important este ca sa obtina o semnatura pentru 3 ani de zile, 3 ani de liniste pentru RTC... :) Restul e "cancan"! :)

#27
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 19.03.2006
Dacă la abonamentul de 6Mb dau un notebook cadou, atunci probabil că vor da și modemul 585 gratis. Nu din alt motiv, dar ce rost are să ai notebook dacă stai cu cablu de internet înfipt în el (în loc să te poți conecta wireless). Părerea mea.

#28
kid0ro

kid0ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 12.12.2006

View Postdondos, on Oct 28 2007, 21:28, said:

Dacă la abonamentul de 6Mb dau un notebook cadou, atunci probabil că vor da și modemul 585 gratis. Nu din alt motiv, dar ce rost are să ai notebook dacă stai cu cablu de internet înfipt în el (în loc să te poți conecta wireless). Părerea mea.
Da de ce sa nu isi incaseze RTC banii pe ele?  :lol:.

Cam ce parere ai tu la ce se gandeste RTc la profitul lui sau la confortul tau cu?

Edited by kid0ro, 28 October 2007 - 21:50.


#29
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007
Din ciclul prietenul de la RTC : cica in decembrie '07 va fi oferta cu desktop-ul si laptop-ul...
Va fi un succes sigur... Mai ales printre bugetarii si salariatii care au 5-7 milione/luna...!
In clipa de fata RTC nu are suport tehnic pentru a mai marii vitezele, abia le ofera pe cele prezente. Dar nici sa ieftinesca mai mult decat RDS-ul nu poate. In concluzie ramane calea de mijloc: "vrajeste" cu tot felul de cadouri si alte "gratuitati", care pana la urma nu prea vor fi gratuitati.

#30
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006

View Postcrysty2k5, on Oct 28 2007, 14:35, said:

hai ca am aflat cate ceva:

abonament 3 MB/3 ani = PC "cadou" (proc 1.6(intel sau amd), 512 ram, hdd 80, audio+video integ, tastatura + mouse optic, monitor lcd 17'(nu stiu marca)+ windows xp)

abonament 6 MB/3 ani = notebook "cadou" (proc 1.86, 512 ram, dvd-rw, monitor 15' cica ar fii siemens + windows vista)

asta am auzit...nu pot sa pun log-ul de pidgin 2 (din motive proprii)....dar ramane sa vedem ce se mai aude....


Poate Mb si nu MB...

#31
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007

View Postadrian81, on Oct 28 2007, 23:36, said:

Poate Mb si nu MB...
Cu siguranta "Mb" :D :D

Edited by alexx1402, 28 October 2007 - 22:41.


#32
soft0811

soft0811

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 24.03.2005
Va fi probabil un stoc limitat... ca si la promotia (relativ similara) RDS din anumite zone din urma cu ceva timp... ganditi-va ca daca esti abonat Internet al Romtelecom pe 3 ani:
- esti obligatoriu abonat si de voce;
- f probabil vei avea si tv de la ei, prin Dolce (poate iptv in viitor)...

Deci tr luate toate incasarile in calcul (pentru Romtelecom) si faptul ca de fapt esti tinut timp de 3 ani in reteaua de telefonie + Internet a aceluiasi provider... intre timp, in telecomunicatii se pot intampla foarte multe lucruri...

Edited by soft0811, 28 October 2007 - 23:47.


#33
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostFarrell, on Oct 28 2007, 19:06, said:

Silviu Brucan (Dumnezeu sa-l ierte) a zis in anii '90 ca jumatate dintre romani sunt prosti.
Indiferent de ce oferta va face RTC sunt convins ca nu va iesi in pierdere la nici un contract semnat la aceasta oferta. Important este ca sa obtina o semnatura pentru 3 ani de zile, 3 ani de liniste pentru RTC... :) Restul e "cancan"! :)

Un mod interesant de a cataloga romanii care vor beneficia de noua oferta a RTC. Fara pic de jena!  Chiar nu te poti abtine de la o asemenea remarca? Pana acum sustineai ca va fi o pocnitoare de pc, ca se va oferi numai la cei de la sate unde (dupa spusele dvs.) sunt numai inapoiati, apoi ce sistem de operare, licenta....Acum ne-ai facut si prosti! Cred ca putin respect nu strica, indiferent cine ai fi.

#34
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Poststefan94, on Oct 29 2007, 01:40, said:

Un mod interesant de a cataloga romanii care vor beneficia de noua oferta a RTC. Fara pic de jena!  Chiar nu te poti abtine de la o asemenea remarca? Pana acum sustineai ca va fi o pocnitoare de pc, ca se va oferi numai la cei de la sate unde (dupa spusele dvs.) sunt numai inapoiati, apoi ce sistem de operare, licenta....Acum ne-ai facut si prosti! Cred ca putin respect nu strica, indiferent cine ai fi.
Imi pare rau ca ai inteles asa. Si eu sunt client RTC la cele 3 servicii...
Sustin ideea de a introduce, macar, computerele la sate in viitorul apropiat.
Si mai sunt de paraere ca oricare va fi oferta, cu atat va fi mai bine pentru RTC cu cat vor semna mai multi contracte pe termen de 3 ani. Daca as locui intr-o zona unde doar RTC ofera internet, acum si peste 15 ani, eu de exemplu as semna si pe 10 ani.
Oferta cu computerele va fi buna pentru ca va scutii multa lume de de a obtine un credit pt a cumpara unul de la un dealer.
Imi cer scuze inca o data pentru neintelegere.
O zi buna.

#35
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007

View PostFarrell, on Oct 28 2007, 23:22, said:

Din ciclul prietenul de la RTC : cica in decembrie '07 va fi oferta cu desktop-ul si laptop-ul...
Va fi un succes sigur... Mai ales printre bugetarii si salariatii care au 5-7 milione/luna...!
In clipa de fata RTC nu are suport tehnic pentru a mai marii vitezele, abia le ofera pe cele prezente. Dar nici sa ieftinesca mai mult decat RDS-ul nu poate. In concluzie ramane calea de mijloc: "vrajeste" cu tot felul de cadouri si alte "gratuitati", care pana la urma nu prea vor fi gratuitati.
trista faza.. eu comp am.. seara imi urca pingu de nu mai merge un voip calumea.. (si ieri, ca doar a fost Duminica, mai toata ziua ping marit..) macar uploadu daca l-ar mari, ca ala nu mai deranjeaza reteaua.

#36
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 06.04.2005
se confirma
http://www.clicknet....?sv=4&sc=3&ro=1

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate