Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Protek 506

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
gandacu

gandacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 02.03.2007
:huh: Am un protek506 il foloseam la magazin si de doua zile nu mai vrea sa mai masoare diode .
At tot cautat dupa schema electrica s-au dupa un soft de diagnosticare dar nu am gasit nimic.
As cere ajutorul celor de aici pentru ca nu m-ar deranja atat de tare [mai am un fluke ] dar si celelalte masuratori care le face acum le face foarte greu ,adica scaneaza 15 20 sec pana afiseaza corect [rezistente tensiune continuu si alternativ ]
Celelalte functii merrg bine ?
Ce pot sa-i fac ,am masurat totul in el si nu am gasit nimic ars cel putin componentele discrete .
Ati putea sa ma ajutati cu ceva informatii sau ceva schite ale  aparatului?
    Am masurat fara sa vreau o tensiune de 40Vcc pe si era dat pe diode cel putin asa imi aduc eu aminte a doua zi am vazut ca nu mai functioneaza cum trebuie .
Si nici macar nu l-am folosit mai mult de o jumatate de an iar flukul al am de 7 ani si am gresit de nenumarate ori dar nu sa stricat niciodata .
   S-au un centru de metrologie unde as gasi la noi in tara?
Pe diode arata Open si jos pe cealalta scala 3.999 si nu masoara nimic patrea logica functioneaza ,cred ca la convertorul DA are ceva . Ma puteti ajuta?

Multumesc

Edited by gandacu, 22 October 2007 - 22:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate