Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

UNIREA Urziceni

- - - - -
  • Please log in to reply
542 replies to this topic

#73
angel3110

angel3110

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 07.03.2007
Liniste !!!

Sa lasam Dinamo sa se pregateasca de Champions League :))))))))))))).

#74
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View PostSoR!n, on May 24 2009, 22:20, said:

Unde o sa joace in cazul in care se califica in grupe?
Păi sunt trei stadioane omologate, așa că va trebui să joace pe unul din ele.

Dacă e așa cum zic unii o coaliție anti-București va alege Cluj sau Piatra Neamț, dacă e cum zic alții va alege să joace la București și e chiar posibil să fuzioneze cu Steaua.

#75
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Pentru UCL sunt doar 2: Ghencea si Cluj.

#76
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View Postdmx85, on May 25 2009, 13:26, said:

prietene, daca spui asta inseamna ca te pricepi la fotbal cum ma pricep yo la cultivat canepa industriala.

mi-as dori sa fi jucat tu fotbal  si sa ai in general de a face cu acest sport macar a 10 -a parte fata decat am jucat si cat stiu eu.

#77
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
asa informativ, afla ca am jucat si yo la viata mea destul, chiar si in mod organizat (scoala de fotbal, turnee afara, campionate etc).

Vreau doar sa iti pui intrebarea cum dracu de Otelul pe vremea lui ajunsese dintr-o candidata la retrogradare o echipa de locurile 3-4, cum dreacu de Steaua a obtinut cele mai mari performante de dupa revolutie cu el la conducere si cum dreacu a ajuns Urziceniul, o echipa dintr-un oras ceva mai mare ca o comuna si cu un patron modest dpdv financiar sa se bata la titlu? Crezi ca e vorba doar de o conincidenta? Yo nu cred...

#78
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View PostGoofy, on May 25 2009, 13:50, said:

Pentru UCL sunt doar 2: Ghencea si Cluj.
Gruia vrei să spui, Cluj nu e stadion! :lol.

Quote

Stadionul de fotbal „Ceahlăul” din Piatra Neamț are capacitatea de 17 000 de locuri pe scaune, și găzduiește meciurile echipei de fotbal FC Ceahlăul.

În urma inspecției UEFA din ianuarie 2007, stadionul a primit categoria a treia ce-i permite să găzduiască meciuri din Cupa UEFA și preliminariile Campionatelor Europene și Mondiale, iar avizul pentru găzduirea meciurilor din grupele Ligii Campionilor l-a primit dupa ce au fost terminate lucrările și a fost asigurată dotarea necesară transmisiunilor TV.

Sursa

În mod normal pe Stadionul Municipal Ceahlăul va juca Unirea meciurile de acasă, dacă nu se răzgândesc și din "anti-București", revin la sentimente mai bune pentru orașul nostru. :D

#79
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009

View Postinside_spy, on May 25 2009, 14:08, said:

În mod normal pe Stadionul Municipal Ceahlăul va juca Unirea meciurile de acasă, dacă nu se răzgândesc și din "anti-București", revin la sentimente mai bune pentru orașul nostru. :D
de unde ai scos aberatia asta. Unirea va juca pe Ghencea deoarece e cel mai apropiat stadion omologat (de uefa) de orasul Urziceni, iar Bucsaru si jorjel sunt buni prieteni.

Edited by dmx85, 25 May 2009 - 13:15.


#80
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Daca vrei sa fim mai catolici decat papa si te faci ca nu intelegi, era vorba de stadionul Dr. Constantin Radulescu. Gruia nu e stadion, e un deal daca nu ma insel.
Cat despre stadioane omologate UCL eu as cauta mai bine decat Wikipedia.
De grupe stiam ca la comisia de omologare sunt doar 2, cele mentionate mai sus. Acum, vom trai si vom vedea.

#81
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postdmx85, on May 25 2009, 14:15, said:

de unde ai scos aberatia asta. Unirea va juca pe Ghencea deoarece e cel mai apropiat stadion omologat (de uefa) de orasul Urziceni, iar Bucsaru si jorjel sunt buni prieteni.
Aberația n-am scos-o eu, a scos-o Mihai Stoica, când s-a declarat împotriva echipelor din București (vineri seară, în studioul GSP TV, fă și tu un exercițiu de memorie te rog!). Dacă tu știi sigur că sunt buni prieteni, înseamnă că varianta fuziunii nu trebuie exclusă.

View PostGoofy, on May 25 2009, 14:17, said:

Gruia nu e stadion, e un deal daca nu ma insel.
Așa nici Ghencea nu e stadion, e o stradă pe unde merge 385-ul, corect?

#82
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ghencea e un stadion... Si e un bulevard, nu o strada.

#83
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009
Daca a declarat razboi capitalei, asta nu are nicio legatura cu stadionu' unde vor juca in grupe. Ala va fi Steaua. Cat despre fuziune, sper si cred ca e doar o aberatie de presa. Singura temere o reprezinta fecali care ar fi in stare de asa ceva, in foamea lui de a incasa inca 10 mil. minim. Problema e ca si Bucsaru ii e dator si e posibil sa accepte, fiind constrans. Sper totusi ca legile nu vor permite asa ceva...

#84
allyn1985

allyn1985

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,373
  • Înscris: 11.12.2008

View Postdmx85, on May 25 2009, 14:02, said:

asa informativ, afla ca am jucat si yo la viata mea destul, chiar si in mod organizat (scoala de fotbal, turnee afara, campionate etc).

Vreau doar sa iti pui intrebarea cum dracu de Otelul pe vremea lui ajunsese dintr-o candidata la retrogradare o echipa de locurile 3-4, cum dreacu de Steaua a obtinut cele mai mari performante de dupa revolutie cu el la conducere si cum dreacu a ajuns Urziceniul, o echipa dintr-un oras ceva mai mare ca o comuna si cu un patron modest dpdv financiar sa se bata la titlu? Crezi ca e vorba doar de o conincidenta? Yo nu cred...


Hermafroditul de Mimi nu are nici o contribuitie pe nicaieri. Rezultatele sunt ale antrenorilor si jucatorilor, astia care stau toata ziua cu limba-n curul patronului nu au nici un merit.

E o mizerie de om, un hot ordinar.A adus numai petarde la Steaua, singurul lucru bun e ca la furat pe cioban ca la carte , la marea arta.

#85
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,260
  • Înscris: 06.01.2009

View Postallyn1985, on May 25 2009, 14:27, said:

Hermafroditul de Mimi nu are nici o contribuitie pe nicaieri. Rezultatele sunt ale antrenorilor si jucatorilor, astia care stau toata ziua cu limba-n curul patronului nu au nici un merit.

E o mizerie de om, un hot ordinar.A adus numai petarde la Steaua, singurul lucru bun e ca la furat pe cioban ca la carte , la marea arta.
si cum iti explici ca dupa plecarea lui, Otelul nu prea a mai ajuns in Europa? Cum iti explici ca dupa plecarea lui de la Steaua, s-a ales prafu' de acest club?

MM Stoica este un mare manager, iar rezultatele avute la cluburile conduse de el confirma spusele mele si demonteaza cele spuse de tine. Imi pare rau prietene, da' rezultatele vorbesc ;)

#86
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postdmx85, on May 25 2009, 14:22, said:

Daca a declarat razboi capitalei, asta nu are nicio legatura cu stadionu' unde vor juca in grupe.
Mie mi se pare că are legătură, dar trecem peste, dacă voi credeți că n-are importanță. :blush:

Probabil că Becali își dorește ca oricine ia campionatul (Urziceni, Dinamo ori Timișoara) să joace pe Stadionul Steaua, poate mai scoate și el ceva bani din încasări și au ocazia suporterii să vadă echipe mari venite în România.

#87
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postinside_spy, on May 25 2009, 13:36, said:

Mie mi se pare că are legătură, dar trecem peste, dacă voi credeți că n-are importanță. :blush:

Probabil că Becali își dorește ca oricine ia campionatul (Urziceni, Dinamo ori Timișoara) să joace pe Stadionul Steaua, poate mai scoate și el ceva bani din încasări și au ocazia suporterii să vadă echipe mari venite în România.
in caz ca o sa ia campionatul dinamo si timisoara vor juca la cluj, iar urziceniul in ghencea. io asa cred. dinamo mai avea o varinata pe stadionul progresul...cu ceva modernizari. dar nu stiu daca e fezabil. in fine conteaza mai putin.

#88
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

View Postbubalus, on May 25 2009, 14:45, said:

in caz ca o sa ia campionatul dinamo si timisoara vor juca la cluj, iar urziceniul in ghencea.
Oricum cu cele 10-12-14 milioane de euro de care se vorbește o să își poate moderniza și Urziceniul arena, care arată - cum spuneam și ieri - ca a unei echipe de liga a doua.

#89
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postinside_spy, on May 25 2009, 13:50, said:

Oricum cu cele 10-12-14 milioane de euro de care se vorbește o să își poate moderniza și Urziceniul arena, care arată - cum spuneam și ieri - ca a unei echipe de liga a doua.
ma indoiesc ca urziceniul ar putea face un stadion de CL din arena aia.....
si chiar daca l-ar face... nu s-ar justifica un stadion de 3-4 stele in urziceni....ar fi bani aruncati

Edited by bubalus, 25 May 2009 - 14:13.


#90
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Bani aruncați? :huh:

La cum arată stadioanele de la noi, cred că se știe deja destinația banilor. Sau e de preferat să-i piardă patronul prin cazinouri?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate