Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

problema cu CDR-W Asus

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vladgrig

vladgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 21.06.2004
Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat, va rog?
Am un CDR-W Asus si am observat ca atunci cind introduc un cd calc. se blocheaza sau se restarteaza. In rest sistemul este destul de stabil. De la ce poate sa fie?

Sistem. Athlon 2.5 GB, 256 MBR, Geforce Fx 5200, 128 MB, CDR-W Asus 52x. (Windows XP)

#2
tudio

tudio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 06.03.2003
personal am patit urmatoarea chestie: cand am cumparat writerul l-am instalat frumos si imi dadea niste erori urate in windows...am crezut ca el  e de vina si m-am dus la firma sa il schimbe... am venit cu altul si stupoare....aceeasi problema...dupa aceea am reinstalat windows-ul si a fost totul ok...deci daca nu ai facut acest lucru dupa ce ai instalat cd-wr eu zic ca ar fi o idee..

#3
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
eu am avut un asus, si cand bagam cd-ul statea mult pana sa-l citeasca... uneori chiar imi bloca xp-ul (da' freeze de nu-l mai dezghetzai...) L-am dus la garantie si mi l-a schimbat... Acum merge normal, dar nu-mi place ca sta foarte mult pana sa termine de analizat cd-ul din momentul in care l-am bagat. E un timp cam mare in care se cam kkâie iar eu stiu ca: 'citeste cd-ul'... asta nu-mi place..

#4
vladgrig

vladgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 21.06.2004
Vreau sa precizez ca am reinstalat windowsxp pe hdd proaspat formatat.
Deci nu este de la win. Cred ca CD-RW este de vina.

#5
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
un update de driver ceva .... s-ar putea sa mearga

#6
Guestus

Guestus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 02.05.2004
Nu merge cu update de firmware. Am si eu Asus tot un Asus de 52X si singura buba, enervanta dealtfel e ca sta multicel pina recunoaste cd-urile, in rest, fara probleme.
Daca e inca in garantie, du-te sa ti-l schimbe, fara discutii.

#7
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
deci am un ASUS 52x32x52 black si merge perfect, nici o eroare si nici un fel de problema...

#8
cezarica

cezarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 15.02.2004
Subscriu la lucrurile spuse de Kidu. Nu am avut nici un soi de probleme. Poate ati avut voi o serie mai cu probleme sau ceva in genul asta, o serie mai ghinionista. :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate