Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

RUSINE UPC

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
82 răspunsuri în acest subiect

#19
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.516
  • Înscris: 04.05.2006
Il gasesti pe C39. 615,25MHz.

L.E.: Imi cer scuze lui macrobloc pentru tonul folosit in postul anterior. Azi nu sunt intr-o dispozitie prea buna si nu am realizat tonul de gluma din mesajul lui. :).

#20
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.516
  • Înscris: 24.12.2005

 richelieu, on Sep 28 2007, 12:30, said:

Il gasesti pe C39. 615,25MHz.

L.E.: Imi cer scuze lui macrobloc pentru tonul folosit in postul anterior. Azi nu sunt intr-o dispozitie prea buna si nu am realizat tonul de gluma din mesajul lui. :).
Merci, dar așa mi-a zis și d-ra de la relații clienți. Televizorul meu nu afișează frecvența și de găsit nu l-a găsit, pe celelalte programe da. (E un LG 2006, nu am probleme cu el, asta ca să elimin o posibilă discuție).

#21
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.516
  • Înscris: 04.05.2006
La un scan manual,  nici al meu nu l-a gasit...nu stiu de ce . Si eu am un Sony....chiar bunut. Dar dupa ce mi-a zis d-ra de la relatii frecventa, am bagat canalul manual. Nu stiu daca LG-ul are optiunea asta, la Sony e. Scrii efectiv canalul din telecomanda.

L.E. Apropos...cum iti mergea pe canalul vechi? La mine...de ceva timp mergea dezastruos AXN-ul. Tipa de la suport mi-a zis ca nivelul e bun, au noduri optice pilotate si vad nivelele pe ele in head-end.... dar totusi a trimis o echipa sa vada care-i treaba, iar oamenii mi-au spus ca asa e in tot Bucurestiul. Curios....la cateva ore, a disparut complet de pe canalul respectiv :D. Probabil era intr-un canal apropiat de zona in care transmit digitalul....si era stricat de armonicile acestuia.

Editat de richelieu, 28 septembrie 2007 - 11:49.


#22
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

 asul, on Sep 28 2007, 12:18, said:

V-a dispărut și vouă AXN din bază? Mie îmi lipsește de aproape o săptămână. Am sunat la relații clienți și mi-a spus că e pe frecvența nu știu care. Se pare că e pe undeva prin aer, dar nu la mine în casă.  :death:

Hai sa-ti spun eu unde gasesti AXN-ul. Il gasesti acolo unde era Astral plus adica ca sa-l vezi trebuie sa vina idiotii astia de la UPC si sa scoata filtrul din cutie.

#23
danielush

danielush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 05.04.2005
Mai merge tunner-ul de la calc daca o sa am digitalul de la UPC?
Voi ati incercat?
Multumesc

#24
adiroman

adiroman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 543
  • Înscris: 21.01.2006

 danielush, on Sep 28 2007, 19:31, said:

Mai merge tunner-ul de la calc daca o sa am digitalul de la UPC?
Voi ati incercat?
Multumesc


tre sa ai un tuner digital..predomina cele pe analog..acum nu stiu ce ai tu

Editat de adiroman, 29 septembrie 2007 - 15:26.


#25
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.187
  • Înscris: 15.07.2005

 danielush, on Sep 28 2007, 19:31, said:

Mai merge tunner-ul de la calc daca o sa am digitalul de la UPC?
Voi ati incercat?
Multumesc


iti merge frate .poti folosi tunerul linistit la fel cum folosesti si tv normal. scanezi posturile pe analog si le folosesti ca si pana acum iara pe digital il bagi pe compozite si folosesti telecomanda stb-ul de la digital Upc. iti trebuie un simplu cablu de la stb la tv tuner si ai rezolvat problema.numai ca daka e conectat stb si la tv tuner si la tv vei urmari aceleasi program si la tv tuner si la tv .sper ca ai inteles.

#26
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 285
  • Înscris: 10.01.2007
ce cablu se baga din stb in tuner? si din ce iesire in ce intrare?
stie careva frecventa semnalului digital?

Editat de elvis77ro, 01 octombrie 2007 - 20:18.


#27
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
Am inteles eu bine cumva? UPC trece la digital si va trebui sa platesc cate un abonament pe fiecare televizor?
Dupa ce ca au o grila de kko iar semnalul este prost, va trebui sa platesc si dublu? Great...

#28
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 549
  • Înscris: 20.01.2007
La ultima factura care mi-a venit, am primit si o instiintare cum ca de la 1 ianuarie 2008, abonamentul UPC Basic (sunt pe analogic), va creste la 34 Ron. Din cate am inteles eu, au de gand sa ne bage de la 1 ianuarie pe toti la digital...deci trebuie sa luam receptoare...dar la 34 ron abonamentul+5 ron pentru al doilea receptor...nici gand, mai bine trec la un DTH...

Editat de ultimo, 03 octombrie 2007 - 13:23.


#29
kng

kng

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 463
  • Înscris: 02.08.2004
Din cate stiam abonamentul la care sunt eu e de 34 sau 35 ron de ceva vreme. Pe facturi nu stiu ce scrie ca nu le platesc eu....
Cumva UPC practica tarife diferite de la un oras la altul?

#30
stefan_jr

stefan_jr

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 18
  • Înscris: 27.02.2007

 kng, on Oct 3 2007, 14:32, said:

Din cate stiam abonamentul la care sunt eu e de 34 sau 35 ron de ceva vreme. Pe facturi nu stiu ce scrie ca nu le platesc eu....
Cumva UPC practica tarife diferite de la un oras la altul?

cred ca da...la Iasi e 29 ron.

#31
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 04.10.2007

 stefan_jr, on Oct 3 2007, 14:41, said:

cred ca da...la Iasi e 29 ron.

pai pretul depinde de pachetul pe care-l ai.

#32
muset

muset

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 45
  • Înscris: 18.09.2007
Timisoara: 33 ron (abonament basic)

#33
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.149
  • Înscris: 27.10.2005

 theos03, on Sep 27 2007, 11:59, said:

Esti cumva actionar la UPC de ii aperi asa inversunat? Nu intelegi un lucru: nu deranjeaza trecerea la un sistem mai avansat ci atitudiea UPC de a ne forta sa facem acest lucru. Si nu, nu sunt pirat daca asta te intrebi, am platit cu regularitate abonamentul plus HBO (pe care ameninta ca-l vor trece si pe el pe digital) de foarte multi ani. Puteau sa gaseasca o metoda civilizata de a detemina clientii sa treaca de buna voie pe digital de exemplu printr-o oferta tentanta. Ceea ce-mi ofera ei in momentul de fata nu ma intereseaza. Nu sunt dispusa sa platesc pentru 3 televizoare pretul a trei abonamente. Iar aia cu nimic nu-i vesnic imi aminteste de panourile publicitare care ne asigurau ca ele vor exista si in ziua urmatoare, pe cand noi, potentialii clienti la asigurari, nu. Ati mai vazut vreun panou din ala vesnic :)) ?
Nu-i apar inversunat, ci era doar o concluzie logica. Mai ramane in picioatre afirmatia ta dupa ce ai studiat ultimele oferte UPC pentru Bucuresti?

#34
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 102
  • Înscris: 04.10.2007

 theos03, on Sep 27 2007, 10:59, said:

Esti cumva actionar la UPC de ii aperi asa inversunat? Nu intelegi un lucru: nu deranjeaza trecerea la un sistem mai avansat ci atitudiea UPC de a ne forta sa facem acest lucru. Si nu, nu sunt pirat daca asta te intrebi, am platit cu regularitate abonamentul plus HBO (pe care ameninta ca-l vor trece si pe el pe digital) de foarte multi ani. Puteau sa gaseasca o metoda civilizata de a detemina clientii sa treaca de buna voie pe digital de exemplu printr-o oferta tentanta. Ceea ce-mi ofera ei in momentul de fata nu ma intereseaza. Nu sunt dispusa sa platesc pentru 3 televizoare pretul a trei abonamente. Iar aia cu nimic nu-i vesnic imi aminteste de panourile publicitare care ne asigurau ca ele vor exista si in ziua urmatoare, pe cand noi, potentialii clienti la asigurari, nu. Ati mai vazut vreun panou din ala vesnic :)) ?

pai pt trei televizoare nu platesti 3 abonamente. platesti 1 sau maxim 2(pt ca daca vrei 2 str-uri platesti unul si ei  ti-l dau pe al doilea in chirie, cu 5 ron pe luna). ar trebui sa intri pe upc.ro si sa vezi oferta, ca eu nu mai stiu exact.
oricum mie mi se pare ieftin. au bagat multe canale noi si am impresia ca s-a scumpit doar cu 1 ron.

#35
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.650
  • Înscris: 08.09.2003
e mai ieftin la dolce sau la rds. in multe zone au ajuns si rds... chiar si in crangasi:)
poate asa dau o data faliment si vin altii si cumpara infrastructura si beneficiem si noi de servicii decente
eu am renuntat in favoarea boom.
e o diferenta enorma intre astral upisi si boom...

#36
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 256
  • Înscris: 28.05.2007

 theos03, on Sep 27 2007, 11:59, said:

atitudiea UPC de a ne forta sa facem acest lucru.


Mai nou au bagat semnalul TVR1 pe antena de acoperis ca sa se vada cat mai prost si dublat

Mai ramane sa apara directoru' UPC cu o bâtă in mana pe toate canalele

:o

Exact ca in banc

Editat de Andrey_Sebastian, 26 octombrie 2007 - 02:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate