Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

RUSINE UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#1
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007
Era un banc : in China sunt 2 programe TV : unul cu Partidul Comunist
si pe al 2-lea cu unu cu o bata " Ba treceti pe programul 1"
ASA SI UPC Bucuresti : scoate programele sa puna carton de calculator cu treceti pe UPC digital
RUSINE UPC
cea mai de kaka-o televiziune prin cablu
Din punct de vedere tehnic :
A doua codare mpeg2 produce pierderi mari de calitate de imagine, macroblocuri, va spune ceva ?

#2
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View PostAndrey_Sebastian, on Sep 26 2007, 21:39, said:

Era un banc : in China sunt 2 programe TV : unul cu Partidul Comunist
si pe al 2-lea cu unu cu o bata " Ba treceti pe programul 1"
ASA SI UPC Bucuresti : scoate programele sa puna carton de calculator cu treceti pe UPC digital
RUSINE UPC
cea mai de kaka-o televiziune prin cablu
Din punct de vedere tehnic :
A doua codare mpeg2 produce pierderi mari de calitate de imagine, macroblocuri, va spune ceva ?


Bancu-i prost in China sunt mai multe canale decat cele de la UPC. De a;tfel in curand cred ca si in Albania vor fi mai multe

#3
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
andrei

digitalul e viitorul.. nu ai ce sa faci :)

pana in 2012 SUNTEM OBLIGATI SA NE DIGITALIZAM

#4
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007

View Postrob_din, on Sep 26 2007, 21:42, said:

Bancu-i prost in China sunt mai multe canale decat cele de la UPC. De a;tfel in curand cred ca si in Albania vor fi mai multe
E un banc vechi, dar e culmea ca UPC traduce in realitate bagatul pe gat pe banii nostri cum zicea cineva pe aici

#5
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007

View Posta_d_y, on Sep 26 2007, 21:43, said:

andrei

digitalul e viitorul.. nu ai ce sa faci :)

pana in 2012 SUNTEM OBLIGATI SA NE DIGITALIZAM

Pe scurt ideea e :

Pentru PAL analogic e bine ca lantul sa fie PAL analogic de la un capat la altul, altfel iese mai rau cu o conversie repetata analog-digital
Pentru HD TV e bine ca lantul sa fie digital de la un capat la altul.
Ultima propozitie este viitorul la care te referi


Dar dincolo de tehnica conteaza atitudinea companiei UPC de fortare, de a baga pe gat ceva, indiferent ce

Motivul pentru care UPC face asta este ca pentru FIECARE televizor din casa cuiva
va lua chirie sau pretul intreg pentru setopbox-uri

Inca o data rusine

Edited by Andrey_Sebastian, 26 September 2007 - 20:56.


#6
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View PostAndrey_Sebastian, on Sep 26 2007, 21:39, said:

Era un banc : in China sunt 2 programe TV : unul cu Partidul Comunist
si pe al 2-lea cu unu cu o bata " Ba treceti pe programul 1"
ASA SI UPC Bucuresti : scoate programele sa puna carton de calculator cu treceti pe UPC digital
RUSINE UPC
cea mai de kaka-o televiziune prin cablu
Din punct de vedere tehnic :
A doua codare mpeg2 produce pierderi mari de calitate de imagine, macroblocuri, va spune ceva ?
Esti cumva un pirat suparat? Nimic nu-i vesnic!  :nonobad:  Eu am serviciul digital de acum 3 ani si sunt foarte multumit. Culmea ca au marit grila si a scazut pretul! Nu inteleg care este problema ta. Culmea ca tu sanctionezi faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale si trece in DVB-C in avans. Un coleg de forum amintea mai sus faptul ca analogicul va dispare peste 4 ani. Tu vrei ca in noaptea de revelion al anului 2012 fiecare abonat UPC sa primeasca la usa un terminal digital? Nu mai fi patimasi si analizeaza lucid situatia.

Edited by Traznitul, 26 September 2007 - 22:02.


#7
theos03

theos03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.09.2007

View PostTraznitul, on Sep 26 2007, 22:57, said:

Esti cumva un pirat suparat? Nimic nu-i vesnic!  :nonobad:  Eu am serviciul digital de acum 3 ani si sunt foarte multumit. Culmea ca au marit grila si a scazut pretul! Nu inteleg care este problema ta. Culmea ca tu sanctionezi faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale si trece in DVB-C in avans. Un coleg de forum amintea mai sus faptul ca analogicul va dispare peste 4 ani. Tu vrei ca in noaptea de revelion al anului 2012 fiecare abonat UPC sa primeasca la usa un terminal digital? Nu mai fi patimasi si analizeaza lucid situatia.


Esti cumva actionar la UPC de ii aperi asa inversunat? Nu intelegi un lucru: nu deranjeaza trecerea la un sistem mai avansat ci atitudiea UPC de a ne forta sa facem acest lucru. Si nu, nu sunt pirat daca asta te intrebi, am platit cu regularitate abonamentul plus HBO (pe care ameninta ca-l vor trece si pe el pe digital) de foarte multi ani. Puteau sa gaseasca o metoda civilizata de a detemina clientii sa treaca de buna voie pe digital de exemplu printr-o oferta tentanta. Ceea ce-mi ofera ei in momentul de fata nu ma intereseaza. Nu sunt dispusa sa platesc pentru 3 televizoare pretul a trei abonamente. Iar aia cu nimic nu-i vesnic imi aminteste de panourile publicitare care ne asigurau ca ele vor exista si in ziua urmatoare, pe cand noi, potentialii clienti la asigurari, nu. Ati mai vazut vreun panou din ala vesnic :)) ?

Edited by theos03, 27 September 2007 - 11:01.


#8
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View PostTraznitul, on Sep 26 2007, 22:57, said:

Esti cumva un pirat suparat? Nimic nu-i vesnic!  :nonobad:  Eu am serviciul digital de acum 3 ani si sunt foarte multumit. Culmea ca au marit grila si a scazut pretul! Nu inteleg care este problema ta. Culmea ca tu sanctionezi faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale si trece in DVB-C in avans. Un coleg de forum amintea mai sus faptul ca analogicul va dispare peste 4 ani. Tu vrei ca in noaptea de revelion al anului 2012 fiecare abonat UPC sa primeasca la usa un terminal digital? Nu mai fi patimasi si analizeaza lucid situatia.

Cum dreaq ai tu digital de 3 ani, cand serviciul e oferit de 1 luna...doua???????????
Si nu e de sanctionat faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale, ci faptul ca doar SE FACE ca se conformeaza.

#9
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 15.07.2005

View Postrichelieu, on Sep 27 2007, 12:40, said:

Cum dreaq ai tu digital de 3 ani, cand serviciul e oferit de 1 luna...doua???????????
Si nu e de sanctionat faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale, ci faptul ca doar SE FACE ca se conformeaza.



serviciul digital de la Upc Bucuresti exista de aproximativ 3 ani pe cand era astral.. asa ca cine nu are habar ar fi bine sa se informeze inainte sa scrie ceva pe forum!

#10
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postrob_din, on Sep 26 2007, 21:42, said:

Bancu-i prost in China sunt mai multe canale decat cele de la UPC. De a;tfel in curand cred ca si in Albania vor fi mai multe

Si la noi sunt multe, chiar foarte multe. Tot ce trebuie sa faci e sa aduni toate posturile oferite de toate televiziunule si sa vezi la ce rezultat ajungi.

#11
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postrichelieu, on Sep 27 2007, 12:40, said:

Cum dreaq ai tu digital de 3 ani, cand serviciul e oferit de 1 luna...doua???????????
Si nu e de sanctionat faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale, ci faptul ca doar SE FACE ca se conformeaza.
Serviciul este operational din aprilie anul 2005!

ASTRAL-CERF-DIGITAL / Astral va lansa la CERF un serviciu de televiziune digitală pe suport cablu TV

București (MEDIA EXPRES) / 20 apr 2005 / Operatorul de cablu, telefonie și date Astral Telecom a anunțat lansarea, în cadrul ediției din 2005 a evenimentului CERF, a serviciului de televiziune digitală Astral Digital - „Televiziunea în stilul tău”, despre care compania spune că este „prima soluție de televiziune digitală pe suport cablu TV din România”.

http://forum.softped...showtopic=99817

Cred ca am fost printre primii beneficiari. Nu mai face afirmatii gratuite fara sa te documentezi!

#12
Macrobloc

Macrobloc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 16.10.2005

View Postrichelieu, on Sep 27 2007, 12:40, said:

Cum dreaq ai tu digital de 3 ani, cand serviciul e oferit de 1 luna...doua???????????
Si nu e de sanctionat faptul ca UPC se conformeaza normelor internationale, ci faptul ca doar SE FACE ca se conformeaza.
Se vede ca nu prea platesti cablul cu anii! Daca treceai in ultimii doi ani macar o data prin casierii, ai fi vazut peretii tapetati cu oferta DVB-C a Astralului. Tu ai aflat ca serviciul exista de pe cartoanele puse in locul programelor scoase?  :lol:

#13
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostMacrobloc, on Sep 27 2007, 22:14, said:

Se vede ca nu prea platesti cablul cu anii! Daca treceai in ultimii doi ani macar o data prin casierii, ai fi vazut peretii tapetati cu oferta DVB-C a Astralului. Tu ai aflat ca serviciul exista de pe cartoanele puse in locul programelor scoase?  :lol:
nu stiu ce te face sa crezi ca toata lumea care e la upc acuma a fost la astral...uite ca eu n-am fost, si nu, la mine n-a existat nici un digital. ( adica eu am fost la upc de la inceput, initial eram la mch pe care l-a cumparat upc)
Si te rog sa-ti masori cuvintele, alte afirmatii in afara de " te uitai la programe pe care nu le plateai" sau " n-ai platit cablul cu anii" mai stii sa faci? ceva de bun simt?

Edited by rox, 27 September 2007 - 21:21.


#14
Macrobloc

Macrobloc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 16.10.2005

View Postrox, on Sep 27 2007, 22:21, said:

nu stiu ce te face sa crezi ca toata lumea care e la upc acuma a fost la astral...uite ca eu n-am fost, si nu, la mine n-a existat nici un digital. ( adica eu am fost la upc de la inceput, initial eram la mch pe care l-a cumparat upc)
Si te rog sa-ti masori cuvintele, alte afirmatii in afara de " te uitai la programe pe care nu le plateai" sau " n-ai platit cablul cu anii" mai stii sa faci? ceva de bun simt?
Reply nu era pentru tine! Vad ca-ti lipseste in totalitate simtul umorului si cred ca nu am sa-ti mai raspund...

#15
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostMacrobloc, on Sep 27 2007, 22:31, said:

Reply nu era pentru tine! Vad ca-ti lipseste in totalitate simtul umorului si cred ca nu am sa-ti mai raspund...
reply-urile pentru mine erau la fel de "amuzante", de parca toti am fi infractori care vrem sa furam cablu de la maretul upc. esti liber sa nu-mi mai raspunzi, oricum nu mi-ai spus nimic util. Si nu vad ce e amuzant sa jignesti lumea.
Da, eu am aflat de upc digital de pe cartoanele alea rpuse in locul programelor scoase.

#16
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postrox, on Sep 27 2007, 22:33, said:

reply-urile pentru mine erau la fel de "amuzante", de parca toti am fi infractori care vrem sa furam cablu de la maretul upc. esti liber sa nu-mi mai raspunzi, oricum nu mi-ai spus nimic util. Si nu vad ce e amuzant sa jignesti lumea.
Da, eu am aflat de upc digital de pe cartoanele alea rpuse in locul programelor scoase.
Ei zic ca nu e vorba de furat sau nu aici, ci de faptul ca UPC a reusit sa piarda increderea si respectul clientilor sai preluati de la
Astral, prin tot felul de reclame mincinoase, de oficii de relatii cu clientii la pamint, prin calitatea slaba a serviciilor, prin tratarea cu indiferenta a clientilor.
Moarte buna  UPC> :D

#17
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdjmaxx, on Sep 27 2007, 20:33, said:

serviciul digital de la Upc Bucuresti exista de aproximativ 3 ani pe cand era astral.. asa ca cine nu are habar ar fi bine sa se informeze inainte sa scrie ceva pe forum!
Vorbim de UPC-ul de acu 3 ani, deci ...cine nu o face, ar fi bine sa gandeasca inainte de a scrie pe forum :lol:

View PostMacrobloc, on Sep 27 2007, 22:14, said:

Se vede ca nu prea platesti cablul cu anii! Daca treceai in ultimii doi ani macar o data prin casierii, ai fi vazut peretii tapetati cu oferta DVB-C a Astralului. Tu ai aflat ca serviciul exista de pe cartoanele puse in locul programelor scoase?  :lol:

Pai, in ordine:

1. UPC nu ERA Astral, Astral a fost cumparat de UPC. Eu nu eram abonatul Astralului.
2. Lucrez in bransa asta de prea multi ani ca sa nu stiu cam tot ce misca si cam tot ce se preconizeaza a se misca (avand retelele mele de CATV, trebuie sa stiu tot). deci stiam ca Astral are serviciul digital functional de 3 ani, dar aici vorbim de UPC-ul de acu 3 ani nu de Astral.3. E adevarat, nu platesc cablul cu anii....aici m-ai prins :D. De fapt, nu-l platesc cu anul, pentru ca am prostul obicei sa va platesc in ianuarie pentru tot anul in curs. N-am timp de pierdut la cozile de la casieriile voastre si pana de curand nu puteam plati la banca factura. Dar cred ca-mi voi pierde acest obicei....foarte posibil odata cu rezilierea contractului.

Edited by richelieu, 28 September 2007 - 10:21.


#18
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,509
  • Înscris: 24.12.2005
V-a dispărut și vouă AXN din bază? Mie îmi lipsește de aproape o săptămână. Am sunat la relații clienți și mi-a spus că e pe frecvența nu știu care. Se pare că e pe undeva prin aer, dar nu la mine în casă.  :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate