Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Evocasa Swiss Cottage

- - - - -
  • Please log in to reply
688 replies to this topic

#19
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postvali matei, on Sep 26 2007, 14:53, said:

La cladirea 2 am vazut azi ca au inceput sa puna acoperis!
Eu am trecut vineri pe acolo cu un amic care si-a cumparat in cladirea 2 la et. 5 pe fata. Se pare ca se misca destul de bine lucrarile. Am inteles de la Adama ca e posibil  sa fie predate apartmentele mult mai devreme adica prin iulie anul viitor.

#20
kusti

kusti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.07.2007

View Postmarketing.online, on Sep 26 2007, 17:17, said:

Eu am trecut vineri pe acolo cu un amic care si-a cumparat in cladirea 2 la et. 5 pe fata. Se pare ca se misca destul de bine lucrarile. Am inteles de la Adama ca e posibil  sa fie predate apartmentele mult mai devreme adica prin iulie anul viitor.
Nu m-as supara deloc dar mai intai sa vad ca se intampla.

#21
kusti

kusti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.07.2007

View Postkusti, on Sep 26 2007, 18:52, said:

Nu m-as supara deloc dar mai intai sa vad ca se intampla.
Dandu-mi singur reply - am trecut ieri pe acolo si cred ca au terminat aproape si cu etajul 6 de la cladirea 1. Ambele blocuri se vad acum de la strada (Pallady) si sunt considerabil peste celelalte blocuri din jur ceea ce ar trebui sa le ofere o priveliste okay celor de la etajele superioare. Eu sper ca si la 3 o sa vad peste casa/depozitul de materiale din fata blocului.
Cei din cladirea 1 sigur nu o sa aiba problema asta (ma refer aici la partea de Est, adica spre autostrada).
Daca lucrurarile se vor desfasura ca la Titanium, in vreo 2 luni ar trebui sa inceapa sa puna polistirenul.

#22
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postkusti, on Sep 30 2007, 13:03, said:

Dandu-mi singur reply - am trecut ieri pe acolo si cred ca au terminat aproape si cu etajul 6 de la cladirea 1. Ambele blocuri se vad acum de la strada (Pallady) si sunt considerabil peste celelalte blocuri din jur ceea ce ar trebui sa le ofere o priveliste okay celor de la etajele superioare. Eu sper ca si la 3 o sa vad peste casa/depozitul de materiale din fata blocului.
Cei din cladirea 1 sigur nu o sa aiba problema asta (ma refer aici la partea de Est, adica spre autostrada).
Daca lucrurarile se vor desfasura ca la Titanium, in vreo 2 luni ar trebui sa inceapa sa puna polistirenul.
Si eu am trecut sambata si chiar m-am uitat la cladirea 1 et. 3 daca se vede peste case si este super ok. Eu cred ca si in cladirea de la et.3  se vede peste vila.

#23
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006
A mai intrebat cineva despre aerisirea pentru hota ? Mie mi-au zis ca va fi luata in calcul daca vor fi mai multe cereri.

#24
missy_09_09

missy_09_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.08.2007
Unde este amplasat Evocasa? Eu am facut demersurile pt un 2 camere in Pallady Residence, se pare ca voi sunteti tot prin zona din cate am putut sa-mi dau seama. Preturile insa se pare ca sunt mai bune la voi...

#25
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postmissy_09_09, on Oct 1 2007, 15:52, said:

Unde este amplasat Evocasa? Eu am facut demersurile pt un 2 camere in Pallady Residence, se pare ca voi sunteti tot prin zona din cate am putut sa-mi dau seama. Preturile insa se pare ca sunt mai bune la voi...
Str. Mizil cu Aleea Mizil adica la acest link : http://www.salutbucu..._...11406&-9589

#26
kusti

kusti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.07.2007

View Postmarketing.online, on Oct 1 2007, 15:03, said:

A mai intrebat cineva despre aerisirea pentru hota ? Mie mi-au zis ca va fi luata in calcul daca vor fi mai multe cereri.

Salut - am vb azi cu ei si mi-au zis cam acelasi lucru; adica vor pune problema daca sunt mai multe cereri. Am discutat cu Vali si l-am intrebat cum o sa fie in mod normal, daca nu exista cereri si a zis ca sincer nu stie.
Practic, baile/bucatariile fara aerisire sigur vor avea ventilatie pe coloana dar despre restul nu se stie - poate vor avea ventilatie pe coloana sau cos scos afara. Acesta din urma este optiunea pe care, daca toti o vrem, se va pune in aplicare fiindca inseamna modificarea fatadei.
Eu personal prefer lejer ventilatie pe coloana - la blocul in care stau aici toti si-au pus hote si pute in ultimul hal (eu stau la 6/8). De dimineata pana seara numai prajeala iar in weekend nu mai discut - hota scoate tot mirosul sub balconul celui de deasupra care nu poate decat sa se bucure.
Pe coloana mirosurile merg pana pe acoperis unde nu mai deranjeaza pe nimeni.
Mai mult, spartul peretului si scosul hotei prin zid strica izolatia termica fiindca tubul acela gol nu se compara cu 30 cm de caramida+polistiren. Ca sa nu mai spun ca in timp, din cauza aburului, apar pete pe bloc, deasupra fiecarei hote.

#27
sun_rhymes

sun_rhymes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.10.2007
salutare tuturor!
sunt pe cale a semna un contract pentru un apartament aici, si, va rog sa imi spuneti voi, cei care ati semnat deja, daca acest contract are hibe ascunse, daca ar trebui sa fiu atenta la ceva in mod special.
Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!

#28
alcris01

alcris01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 07.10.2007

View Postsun_rhymes, on Oct 7 2007, 13:11, said:

salutare tuturor!
sunt pe cale a semna un contract pentru un apartament aici, si, va rog sa imi spuneti voi, cei care ati semnat deja, daca acest contract are hibe ascunse, daca ar trebui sa fiu atenta la ceva in mod special.
Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!


Salutare tuturor! M-ar tenta si pe mine sa cumpar un apartament aici, dar nu am retinut cand vor fi date blocurile in folosinta. Stie cineva mai exact?

#29
sun_rhymes

sun_rhymes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 06.10.2007

View Postalcris01, on Oct 7 2007, 16:05, said:

Salutare tuturor! M-ar tenta si pe mine sa cumpar un apartament aici, dar nu am retinut cand vor fi date blocurile in folosinta. Stie cineva mai exact?

Stiu ca se grabesc sa le termine inainte de termenul anuntat initial, adica septmbrie 2008.

#30
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postalcris01, on Oct 7 2007, 18:05, said:

Salutare tuturor! M-ar tenta si pe mine sa cumpar un apartament aici, dar nu am retinut cand vor fi date blocurile in folosinta. Stie cineva mai exact?
In contractul semnat de mine scrie ca data de predare 26 Septembrie 2008. La modul cum se misca lucrarile cred ca vor fi predate mult mai devreme avand in vedere ca firma care s-a ocupat de ridicarea la rosu se ocupa si de finisaze si va fi eliminat acea perioada intre firma de ridicare si cea de finisare cum s-a intamplat la Edenia.
Referitor la la apartamente eu zic sa te grabesti joi 4 octombrie, cand am fost la ei am i-am intrebat cine a cumparat deasupra mea si am vazut graficul cu apartmente vandute/libere si la o privire fugitiva nu mai parea sa fie multe la vanzare.

#31
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postsun_rhymes, on Oct 7 2007, 13:11, said:

salutare tuturor!
sunt pe cale a semna un contract pentru un apartament aici, si, va rog sa imi spuneti voi, cei care ati semnat deja, daca acest contract are hibe ascunse, daca ar trebui sa fiu atenta la ceva in mod special.
Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!
Referitor la contract o singura hiba am gasit. In contract semnezi pentru mai multe anexe dar una din ele lipseste, este vorba de anexa care se refera la contractul de management. Motivul invocat  este ca nu au inca unul si in concluzie nu stii ce preturi vor fi desi ei spun ca nu vor fi mari dar conform unui alt articol care spune ca tot ce iti vor zice oamenii de vanzari nu poate fi luat in considerare ramane cu semn de intrebare. Chiar si in aceste conditii eu am semnat contractul ramane de vazut ce va fi de facut la momentul respectiv.

#32
kusti

kusti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 16.07.2007

View Postmarketing.online, on Oct 8 2007, 14:01, said:

Referitor la contract o singura hiba am gasit. In contract semnezi pentru mai multe anexe dar una din ele lipseste, este vorba de anexa care se refera la contractul de management. Motivul invocat  este ca nu au inca unul si in concluzie nu stii ce preturi vor fi desi ei spun ca nu vor fi mari dar conform unui alt articol care spune ca tot ce iti vor zice oamenii de vanzari nu poate fi luat in considerare ramane cu semn de intrebare. Chiar si in aceste conditii eu am semnat contractul ramane de vazut ce va fi de facut la momentul respectiv.
Stiu - a fost discutata problema si din cate am inteles, respectiva anexa poate fi adaugata doar cu acordul cumparatorilor - adica daca ei sugereaza o firma care are preturi prea mari, atunci noi putem sa nu semnam.
Oricum, respectiva axena o sa apara dupa ce se face asociatia de proprietari adica spre partea finala a lucrari cand exista intabulare si restul.

#33
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006
Samabata am fost sa vad cum mai stau cu lucrarile si am observat ca au pus acoperisul pe ambele cladiri in cladirea 2 aproape ca a terminat si terasa de la 5 iar in unu inca se mai lucreaza la ea. Alte noutati nu am mai observat. Am atasat si 3 foto (una facuta din bulevard cu acoperisul ambelor cladiri si alte 2 cu stadiul lucrarilor).

Attached Files



#34
vali matei

vali matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.03.2007

View Postmarketing.online, on Oct 17 2007, 00:18, said:

Samabata am fost sa vad cum mai stau cu lucrarile si am observat ca au pus acoperisul pe ambele cladiri in cladirea 2 aproape ca a terminat si terasa de la 5 iar in unu inca se mai lucreaza la ea. Alte noutati nu am mai observat. Am atasat si 3 foto (una facuta din bulevard cu acoperisul ambelor cladiri si alte 2 cu stadiul lucrarilor).

Multam de poze!!! Sunt pana  la anul nou la Londra si nu mai stiam care e stadiul lucrarilor, asa ca pozele astea sunt mai mult decat binevenite! Daca din cand in cand ai mai pune cate o poza ar fi fabulos. Multam inca o data. Apropos, uite ca s-au tinut de cuvant si au vopsit in albastru si unul dintre blocurile de nefamilisti, nu stiu daca si celelalte sunt incepute cu vopsitul.Oricum e semn de bine!

#35
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

View Postvali matei, on Oct 17 2007, 22:53, said:

Multam de poze!!! Sunt pana  la anul nou la Londra si nu mai stiam care e stadiul lucrarilor, asa ca pozele astea sunt mai mult decat binevenite! Daca din cand in cand ai mai pune cate o poza ar fi fabulos. Multam inca o data. Apropos, uite ca s-au tinut de cuvant si au vopsit in albastru si unul dintre blocurile de nefamilisti, nu stiu daca si celelalte sunt incepute cu vopsitul.Oricum e semn de bine!
Salut Vali,

Aproape in fiecare weekend trec pe acolo sa vad stadiul lucrarilor asa ca o sa fac update de fiecare data cand apare ceva nou. Doar primul bloc l-au vopsit. Eu intelesesem ca le vopsi pana in la benzinarie.

#36
vali matei

vali matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.03.2007

View Postmarketing.online, on Oct 18 2007, 10:07, said:

Salut Vali,

Aproape in fiecare weekend trec pe acolo sa vad stadiul lucrarilor asa ca o sa fac update de fiecare data cand apare ceva nou. Doar primul bloc l-au vopsit. Eu intelesesem ca le vopsi pana in la benzinarie.

Salut
Eu intelesesem ca le vor vopsi pe toate din jur. Ar fi grozav, chiar ar fi o imbunatatire semnificativa. dar oricum faptul ca au inceput sa vopseasca ceva e semn bun si-mi pare bine ca s-au tinut de promisiune! Multam anticipat de update-rile viitoare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate