Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office
 Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 

Canonpedia - thread pentru incepatori

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
deimos

deimos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 07.07.2006
daca esti pro e bine :P daca esti incepator.. iti iau ochii 400D`urile si niste obiective acolo cu frumos marketing. abia cand te trezesti ca vrei ceva mai pro, constati ca trebuie sa scoti $ multi de prin buzunare.

#56
docman3

docman3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 07.09.2007

 deimos, on Sep 14 2007, 14:33, said:

daca esti pro e bine :P daca esti incepator.. iti iau ochii 400D`urile si niste obiective acolo cu frumos marketing. abia cand te trezesti ca vrei ceva mai pro, constati ca trebuie sa scoti $ multi de prin buzunare.

Cosmine, ultima oara cand am citit threadul se chema:
[..]raspunsuri de la posesorii de Canon dSLR la intrebari pertinente[...]

nu vad legatura intre tine, posesor de d70 si kodak, titlul topicului sau finalitatea discutiei sincer.

#57
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu unul nu inteleg placa asta cu marketing-ul Canon care prosteste oamenii rationali (ce altfel ar alege evident Nikon sau Pentax)... n-am vazut in viata mea o reclama la DSLR-uri Canon... sa vad si eu ce m-a convins sa cumpar Canon....

LE: ah, am vazut una la 400D, cu aparatul langa un glob pamantesc si un line gen "de-acum lumea e locul tau de joaca". Un print absolut ingrozitor, o idee super-fumata si executata mizerabil.

Daca astea sunt marketing atractiv, ma gandesc ca reclamele Nikon si Pentax trebuie sa fie adevarate jigniri la adresa userilor ca sa le fie inferioare.

WTF?

Edited by glumetu, 14 September 2007 - 19:42.


#58
icarus86

icarus86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 14.03.2007
Salut,

Din cate stiu, pentru 400D, tema campaniei de marketing a fost "Welcome to the playground".
Pe youtube poti gasi mai multe versiuni ale reclamei care presupun ca s-a difuzat in principal in Asia.

However, pe mine nu ma convins nici vreo reclama si nici vreo parere gen "Canon is za best" sa-mi iau Canon.
Pur si simplu am cantarit ofertele fiecarui sistem si am ajuns la concluzia ca pentru mine, si la ce am eu nevoie, Canon este cea mai buna alegere.

Poate daca aveam mai multa experienta si cerinte mai ridicate din partea aparaturii as fi ales alt sistem. Cred ca important este ce are fiecare nevoie.

Si cum bine au zis deimos si adipelcz, Canon ofera cam de toate pentru toti - which is actually a good thing.

Rares

#59
okinciuc

okinciuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.12.2006
salut, desi sunt un mare amator in comparatie cu ceilalti colegi de pe softpedia, eu zic daca ai bani sa iti iei scule ca lumea din prima. daca nu o s-o faci o sa te trezesti ca peste 2 ani de zile o sa zici "ce poza ar fi fost asta daca foloseam body-ul x si obiectivul y". Parerea mea!

#60
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
okinciuc , you grave digger! :D

Edited by Lucatas, 11 February 2009 - 17:12.


#61
montecarlo

montecarlo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 01.11.2006

 okinciuc, on Feb 11 2009, 16:55, said:

salut, desi sunt un mare amator in comparatie cu ceilalti colegi de pe softpedia, eu zic daca ai bani sa iti iei scule ca lumea din prima. daca nu o s-o faci o sa te trezesti ca peste 2 ani de zile o sa zici "ce poza ar fi fost asta daca foloseam body-ul x si obiectivul y". Parerea mea!

Fotograful si fotografia conteaza  ;) (nu pixelii si nici cate fire de par numeri la persoanele din fotografie).

Da' asta-i doar parerea mea :)

http://forum.softped...p;#entry5974071

Edited by montecarlo, 12 February 2009 - 00:13.


#62
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,132
  • Înscris: 12.06.2004
He he, de regula te uiti la pozele vechi si-ti zici: "ce poza ar fi fost asta daca stiam cate stiu acum!" :)
Sau, te uiti la cele noi: "ce urat au iesit, daca as avea aparatul X cu siguranta ar fi iesit bine! (nuuu... nu io-s de vina!)" si mai dai banii pe-un aparat :D Your choice ;)

#63
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
Kunzite, prima e valabila la oricine, iar la a doua as face o mica rectificare si as pune "obiectiv" in loc de "aparat" :D

#64
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006

 okinciuc, on Feb 11 2009, 16:55, said:

salut, desi sunt un mare amator in comparatie cu ceilalti colegi de pe softpedia, eu zic daca ai bani sa iti iei scule ca lumea din prima. daca nu o s-o faci o sa te trezesti ca peste 2 ani de zile o sa zici "ce poza ar fi fost asta daca foloseam body-ul x si obiectivul y". Parerea mea!
Dacă A. Adams ar citi postul tău cred că s-ar intoarce in mormânt.

Edited by Semper Pri, 12 February 2009 - 09:00.


#65
Lucatas

Lucatas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 08.02.2007
Ca tot vorbeam eu de grave digger, cine stie pe unde-a umblat omu`

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate