Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ceai mai mari TEPARI

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
CosBSN

CosBSN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2007
in urma cu 2 luni am achizitionat un atv linhai 300 classic de la atvrom. asta dupa ce am rezervat unul si cand m-am intors fusese vandut sau ca au gresit de 2 ori culoarea lui pana mi l-au adus pe cel care l-am cerut, si am ajuns sa imi para rau zilnic ca nu m-a dus capu si am ajuns sa dau bani pe un lucru fara garantie!!!!!! precizez fara garantie!!!!!!! desi pe hartie exista aceasta garantie.

dupa doua saptamani de la cumparare am fost la revizia de 500km, am ajuns cu peripetii intr-un sat numit chitila sau comuna ce o fi. cand am ajuns la presupusul service al atvrom am ramas stupefiat cand am vazut in ce coclauri se face service-ul la astia. pur si simplu intr-o curte plina de gaini!!!!!! repet plina de gaini!!!!!! la niste cioflingari care iti dau impresia ca zilele trecute au iesit de la mititica. serviceul este la un anumit jean in curte(mecanic de Dacia 1310) care o sa vedeti sau ati vazut deja ca este pus doar pe jelcmaneala. acea revizie a constat in: schimb de ulei din bidoane necunoscute si completarea uleiului la cutia de viteze. atat!!!!! nimic altceva!!!!! nici macar verificarea vreunui surub. totul adica nimic a costat 220 lei!

in urma cu o luna acumulatorul atv-ului s-a stricat. am sunat la ei la service si mi s-a spus sa ma duc in chitila sa imi faca constatare si ca in 2 luni, maxim 3 mi se va inlocui cu unul nou. doar atat!!!!! 2-3luni incredibil un amarat de acumulator nu il au pe stoc!!!!!! nu am fost nici pana azi sa imi faca constatarea, m-am dus singur si mi-am cumparat unul nou.

acum o saptamana mi s-a stricat releul de semnalizare al atv-ului si dupa ce am cautat in mai multe locuri (nici nu
m-am gandit ca o sa-l schimbe cineva pe garantie) nu l-am gasit nicaieri. am mai avut o varianta, sa ma duc la ei la reprezentanta. cand am ajuns in reprezentanta si am intrebat daca cumva au un releu de semnalizare, mi s-a raspuns ca ei nu vand asa ceva. am fost indrumat sa sun iar la service si am sunat mi-a raspuns un domn care mi-a zis ca nu e nici o problema si ca se rezolva in ghici: 2-3 luni ca ei nu au asa ceva pe stoc. incredibil un kkt de releu de semnalizare sa nu aibe . vroiam sa il cumpar nu doream sa mi-l schimbe in garantie doar sa il gasesc.
acel domn de la telefon mi-a spus ca tine el minte si il comanda, apoi a dat sa inchida. atunci i-am spus daca nu cumva vrea un nr de telefon sau macar sa ii spun numele meu ca sa ma treaca pe comanda si atunci dabea mi-a luat numele. credeti ca mai suna vreodata sau mai face comanda.... sa fim seriosi.
acum 2 zile m-am intalnit intr-un magazin cu un mecanic de atv care mi-a spus sa nu ma duc vreodata la garantii la atvrom ca vor constata ca eu am fost de vina indiferent de piesa sau situatie.
cei de la atvrom vor ca cei care au cumparat atv-uri de la ei sa renunte la garantie prin aceste metode dambovitene!!!!
imi este frica ca mi se vor strica piese mult mai importante la atv si nu am de unde sa le iau desi am garantie!!!!!
ma gandesc sa fac o plangere la protectia consumatorului sau ce autoritati mai exista, sa vina si ei sa verifice acel service sa ne spuna la ce standarde este cotat.

daca cineva are piese de linhai va rog sa ma anuntati si pe mine. ms daca ati avut timp sa cititi acest mesaj.

va rog evitati atvrom

Edited by mufă, 07 September 2007 - 11:01.


#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
vezi ca este o lege ca bunurile de folosinta indelungata daca se defecteaza de 3 ori in prima jumate a perioadei de garantie, trebuie sa iti inlocuiasca produsul (fara sa tina cont de uzura) sau sa-ti dea banii integral inapoi. Bafta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate