Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Fa-ti radio

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
gabi_vjm

gabi_vjm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.01.2008
am un preten care are ip incepand cu 195........ ala nu e local si are net de din retea...asa am si eu numai ca ip meu e 192......  .lui ii merge radio mie nu ... cine vrea sa ma ajuta k de vreo 2 sapt caut toata ziua pe net cum pot sa fac...vreau sa stiu dak se poate ... pls ... ma gasiti pe gabi_vjm    id de mess pentru cei care vor sa ma ajute... va rog mult ....

#20
gabi_vjm

gabi_vjm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.01.2008
si inca ceva,dak intru pe site-uri unde sa imi arate ip`ul imi arata 89.......... adik nu e acelasi cu cel care l-am configurat eu manual din placa de retea .... explicatimi pls .... gabi_vjm id de messenger
ROG SERIOZITATE

#21
EMIL0003

EMIL0003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.01.2008
<01/18/08@17:59:27> [yp_add] yp.shoutcast.com gave error (nak)
<01/18/08@17:59:27> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 92.80.15.205:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).) cum pot sa rezolv si eu aceasta problema va rog sa-mi spune-ti :worthy:

Edited by EMIL0003, 18 January 2008 - 20:15.


#22
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
@gabi_vjm
Prietenul tau are ip pasiv si nu poate emite decat in reteaua lui. Ipurile de genul 89........ 77....... sunt ipuri reale cu care poti emite in toate retelele.

Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:43.
Eliminare citat


#23
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
@daDDo
Exista servicii de radio hosting de genul asta

Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:43.
Eliminare citat


#24
al3xin0

al3xin0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2008
@nano_thrust

omule...am facut si eu exact asa cum spui u aici...dar cum resusesc sa salvesz si eu un playlist cu care sa intri direct in radio...ca daca da cineva pe adresa cu no-ip care am facuto nu se aude nimic.......daca stii cum sa rezolv pls...answer ...ms Ceau

Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:44.
Eliminare citat


#25
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Cu no ip trebuia sati faci daca ai ip rotativ. dc nu ai citit tot topicul ca sa vezi o metoda mai simpla si mai rapida?
Daca vrei o adresa care sa arate spre ipul tau poti face la www.**********...
Ca sa ai un playlist te duci in winamp dai add url, bagi urlul tau dai [b]ctrl+s[/s] si salvezi playlistul in format .pls
Nu trebuia sa scrii tot ce am scris eu.

Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:44.
Eliminare citat


#26
bleuciel

bleuciel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2008
am si eu cateva intrebari: e gratuit contul pe no-ip.com ? si din moment ce ai reusit sa-ti faci "radio", e gratuit sa emiti? si cum poti face ca numarul de ascultatori, simultani, sa creasca de la 32, sa fie macar 50-100.
am intrat pe unele site-uri, dar era o anumita taxa ca sa poti avea in jur de 200 de ascultatori simultan, iar in functie de nr acestora, tariful crestea.

#27
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Nu va mai faceti cont la no-ip.com, mai bine la www.freedns.ro
astfel daca pui la port 8000 o sa poti da linkul asa: http://nume.idle.ro:8000/listen.pls pentru a-si putea downloada playlistul.

#28
loneliness

loneliness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.08.2006
Eu sunt legat la un rooter deci primesc internet prin rooter am facut setarile pentru radio si primesc eroarea [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 79.113.37.66:80) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)...

se poate folosi no-ip.org fara sa umbli la setarile rooterului ?

#29
loneliness

loneliness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 24.08.2006
la fel ca si alti ma stresez sa  pot emite dar no chance  desi totul e setat ok cred ca este vb de rooter si setarile lui care nu le prea am cu ele ..postez  si o poza cu ceea ce se intampla in conexiunea pentru emiterea  radio ,...


poza

Attached Files


Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:44.
Eliminare citat


#30
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@rvic77
Nu apare pt ca emiti din line in...

@nano_thrust
nu cumva faci reclama????
si cu  no-ip.org se poate sa ai http://nume.no-ip.org:8000/listen.pls simplu. scrii asa in status la yahoo si gata. :lol:  :lol:

ps am si eu radio nu a fost greu. problema enervanta e ca este ceva diferenta de timp intre ce ascult eu si ce merge pe radio..:((
si nu de buffer e vorba.

Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:45.
Eliminare citat


#31
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
up

#32
nocturnal8

nocturnal8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 30.03.2008
Am si eu o intrebare daca ip-ul meu este dynamic cum pot face ca sa am o adresa stabila? fara ca sa trebuiasca sa dau ip-ul de fiecare data...

#33
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
bai , sincer , de facut il facem  , sunetul ramane problema la ce porcarie de codecuri AAC+ ne baga pe gat in lame .. pe bune acu!
uite un test , nu am vazut momentan ceva mai bun ca shoucastul versiune noua pe winamp-ul nou care sa atenueze la 28khz metalizarea asta idioata . insa , daca vreau sa fac intre benzi adica 25-27kbps nu vad nimic , trebuie sa stau sa hecuiesc dll de encoder pana inebunesc ! oricum , cine a inventat aac a tras teapa , de ex 32khz nu merge pe orice retea bine , am incercat pe o retea frantuzeasca ce era pe fibra , neam de ii mergea lu ala bine , ori 64k mp3 ori 32k aac acelasi buffer il facea la 3 secunde , insa daca emit 24k sa dea boala in el de aac de nu merge ca sfarleaza pe orce javra de retea , am testat cu unu din arabia de la olhabek un cartier de kakao cu lapte unde netu e mai rau ca in retele noastre de cartier , metro sa dai de pomana si comercial cu gramu . e, la ala daca bagam 28k neam de se mai conecta . fratilor , va zic din experienta , 24k aac+ mono e limita si pe grantita , insa 28k aac+ stereo e limita iar , in rest buffere la litru peste buffere . are unu un radio aac+ nu ii zic numele sa nu zica cineva ca tin cu el si ii fac reclama , e pustiu ala emite 48k cu extract mp3 , sa inebunesc de pot sa il ascult coerent , cade vine face buffer , si e intr-o retea cu rds ! deci , MP3 il vad cel mai corect , AAC+ e pe aceeasi structura spectrica .. ATENTIE pana la 15.5khz dupa care este armonic , incercati sa va convingeti sa trimiteti LINK mpx de 19khz sa transmiteti o purtatoare radio de test sa afiseze stereo pe un modulator mono , sa vedeti daca va merge ,,, :o nexam , deci o ia la deal cum ii dai mai sus de 15.7khz , baga mira non armonica de 17.000hz sa vezi ce face , te apuca ganduri negre . acelasi test la mp3 sa vezi - nici o oscilatie redare corecta la emisia 160kbps/44100hz. alte teste ce nu au mers , emitand cu LIMTER de inalte pe purtatoare sa atenuez la 12.00kz , dai sa taie restu sa vezi ca apar pana la 14.2khz , de ce?  de multi armonic ce e .. ! off ce babilon este AAC , neam de ai realitatea de la 9.4khz , inaltele sunt inventate , ori dupa baza sa faca clona sa sune a inalte , nu crezi , fa pasii pe un spectru sa vezi ca imi dai dreptate !! ... in fine daca nu o dam la intors cu AAC+ , nu inteleg de ce nu se inventeaza pe 48khz sa se emita aac , sau daca vrei ceva pentru home audio de putere fara pierderi 64khz pe AAC+ .. ma si cu 48kbps merg 64khz , si cu 56kbps merg 96khz , deci poti face orice manevra , e , un soft sa aiba asa ceva , muca si puca SRL , am cautat , am sapat , am greblat pe net , insa din zadar

Edited by Zvartoshu, 12 May 2008 - 03:14.


#34
00214

00214

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 06.02.2008
BUna ziua...as vrea ca radioul meu sa aiba adresa Xtreme radio...dar cand dau sa creeze un host cu no-ip.org nimi spune :"The host you entered is invalid"
cum fac sa nu imi zica asta?

#35
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
e din cauza ca cineva ti-a luat - o inainte si trebuie sa-i gasesti alta denumire

Edited by New_view, 27 January 2011 - 12:46.
Eliminare citat


#36
Vasilca16

Vasilca16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.05.2008
care imi zice si mie dc imi apare asa???

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate