Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Jeep Wrangler

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#1
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Ce parere aveti despre Jeep Wrangler (cea cu 2 usi), varianta Sport (soft top) cu motor Diesel de 2.777 cmc ? Alte date : 4 cilindri in linie, 177 CP la 3.800 rpm si cutie manuala (6 + 1).

#2
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Citeva poze luate de pe site-ul american, site-ul .ro nu are.

#3
Mitzulica

Mitzulica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.08.2007

View PostSkizo, on Aug 23 2007, 09:03, said:

Ce parere aveti despre Jeep Wrangler (cea cu 2 usi), varianta Sport (soft top) cu motor Diesel de 2.777 cmc ? Alte date : 4 cilindri in linie, 177 CP la 3.800 rpm si cutie manuala (6 + 1).
frumoss....dar dak stai pe plaiurile mioritice mai sus de cota 1000....si acolo e si praf si noroi....asa ca.....merge si nu prea

#4
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Eu zic ca-i mai utila ca un suv "de asfalt". Cu asta poti sa faci o tura la munte, fara sa te streseze garda la sol sau inclinatia rampei. Si merge si la mare, pe plaja.

#5
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Masina e bestiala dar as prefera-o ca a doua masina pentru distractie.
Motor diesel? deci e 2007 fabricatie. Pacat ca pana acuma Wrangler nu a primit un motor diesel :(, si modelele vechi arta bestial si se comporta off-road excelent.

#6
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Am totusi o stringere de inima cind ma gindesc ca va trebui s-o las decapotata (sau noaptea, chiar cu prelata), sint o multime de jeguri umane care circula liber. Cred c-o sa-mi iau pistol.

#7
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005
Daca nu ma insel, exista la optionale si hard-top.
Costa cateva mii de euroi, da' eu cred ca merita.

#8
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Da, este si hard top, numai ca n-ai unde sa-l pui daca vrei sa decapotezi masina. Adica il poti pune in garaj, dar daca vrei sa decapotezi masina cind nu esti acasa, nu ai cum.

#9
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,948
  • Înscris: 17.10.2003
Pai si ce? Folosesti hard-top-ul iarna, cand nu prea ai motive s-o decapotezi iar vara mergi cu prelata, ca n-ai nevoie de caldura ci sa nu te ploua. Iar hard-top-ul il lasi si tu undeva la tara, trebuie sa ai niste bunici pe undeva. Numai sa nu-l pui cu gura in sus sa-l gasesti plin cu oua de rata.

Una peste alta, masinuta e super, e foarte capabila in off-road, e buna si in oras ca are sub 4 metri si sta bine si la drum intins. Singura problema pana acum (pentru noi) era lipsa unui motor diesel. Ca ala de 2.5 era cam subdimensionat iar cel de 4.0... hm... totusi consumul in oras...

#10
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
Din pacate, nu am bunici la tara. Asa c-o sa ramin la varianta soft top.

#11
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostSkizo, on Aug 23 2007, 09:03, said:

Ce parere aveti despre Jeep Wrangler (cea cu 2 usi), varianta Sport (soft top) cu motor Diesel de 2.777 cmc ? Alte date : 4 cilindri in linie, 177 CP la 3.800 rpm si cutie manuala (6 + 1).

Este bestiala ... eu am una de la inceputul luni iulie... In teren accidentat se descurca super ... drumurile forestiere nu ii fac nici o problema. Nu stiu cum se descurca pe noroaie ... imi e mila sa o bag pe acolo. Pe autostrada nu te face de ras ... alearga destul de bine. Eu sunt foarte multumit de ea! De curand pe o ploaie infernala am traversat Transalpina ... fara nici o problema.

#12
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postakeem, on Aug 29 2007, 09:13, said:

Pai si ce? Folosesti hard-top-ul iarna, cand nu prea ai motive s-o decapotezi iar vara mergi cu prelata, ca n-ai nevoie de caldura ci sa nu te ploua. Iar hard-top-ul il lasi si tu undeva la tara, trebuie sa ai niste bunici pe undeva. Numai sa nu-l pui cu gura in sus sa-l gasesti plin cu oua de rata.

Una peste alta, masinuta e super, e foarte capabila in off-road, e buna si in oras ca are sub 4 metri si sta bine si la drum intins. Singura problema pana acum (pentru noi) era lipsa unui motor diesel. Ca ala de 2.5 era cam subdimensionat iar cel de 4.0... hm... totusi consumul in oras...

SUB 4 METRI???? EROARE! Are 4.22 m! Si nu are decat motor de 2.8 TD! Cel putin in Romania doar varianta asta se importa. Consumul? Cam 13-14 in oras, vreo 8-9 in afara , iar in teren accidentat ... MULT DE TOT. Sare chiar la 20!

#13
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
robert, cit ai asteptat pina ti-a venit masina ?

#14
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostSkizo, on Sep 15 2007, 10:15, said:

robert, cit ai asteptat pina ti-a venit masina ?

Nici o zi! Am luat una pe care era pe stoc la Cluj. Avea atat hard top cat si soft top.Am dat aproare 29000 de euroi. Daca vrei o anumita configuratie de optiuni ... tre sa astepti ceva. Eu am luat ce au avut. Ce nu mi-a placut e culoarea ... e GALBENA. Dar din astea aveau  :coolspeak: !

#15
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 28.11.2001
trebuie sa astept 6 luni dupa masina - cica dureaza pina vine din america. oare cit o face un transatlantic ? o luna ?

#16
artcoding

artcoding

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.12.2007
Am gasit ca si-au mai pus pe masini "serioase" GPL (avantaj ca e motor pe benzina), si atunci nu te mai uiti atata la consum.
Masina asta ma innebuneste...

#17
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
E o masina foarte capabila in teren. Cam in 2 ani ma gandesc sa comit si eu una :)) , dar vreau Unlimited, mi se pare mai practica in 4 usi. Daca vrei una serioasa, trebuie sa te uiti la versiunea Rubicon care are puntile Dana 44. O masina adevarata de teren are punti si nu suspensii independente.

#18
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
cred ca principalul atu al lui wrangler fata de toate celelalte masini 4x4 este ca va fi un model de actualitate si peste 2 ani si peste 20 de ani.
o treaba extraordinara. nu cred sa fie prea multe modele de masini "nemuritoare" -wrangler, LR defender(cam uratel), morgan si cam atat.

Edited by undercoverbrother, 17 January 2008 - 12:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate