Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Magazin TEKNOSA

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
danmih1979

danmih1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.05.2007
Incredibil! Am fost astazi la ei sa cumpar un sandwich maker si am ramas cu o impresie neplacuta. Unde credeti ca mancau? In mijlocul magazinului....masa intinsa pe birouri.....pe langa produsele expuse....incredibil! Am solicitat produsul si un angajat, vizibil deranjat, s-a dus in depozit sa-l aduca. Solicitand probarea produsului inainte de achitarea lui, au parut destul de mirati......! Unde credeti ca a fost facuta probarea lui? PE JOS!!! Bancul de proba era ocupat cu mancare! Acest magazin de pe Ion Mihalache are o mare problema cu angajatii! Sunt super neingrijiti si mereu plictisiti! Parca ti-ar face o mare favoare ca te lasa sa cumperi ceva de la ei! Pacat de investitori, pacat de sedii! Cred ca cei care se ocupa de angajarea personalului ar trebui sa ridice serios stacheta. Daca nu ma grabeam, plecam in alta parte sa cumpar produsul. Concurenta este mare, asa ca balta are peste! Spun aceste lucruri ca sa nu va surprinda acest fapt cand treceti pe la magazinul din Bdul Ion Mihalache Bucuresti al TEKNOSA.

#2
oana..

oana..

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.08.2007
Dap. Mi am cumparat si eu acum cateva zile un blender tot de acolo. Dupa ce ca e extrem de scump...fatza de alte magazine (si telefoanele mobile au cam cel putin 1 mil in plus fatza de vodafone, cosmote, etc), nu aveau decat produsul expus. Le a luat cam 15 min sa gaseasca cutia in magazie, inca 15 sa faca garantia (nu gaseau pix). In fine...mai bine ma lipseam :)

#3
doggie1045

doggie1045

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.05.2007
stiu k e cam nasol magazinu....adik preturile sunt cam crescute....mai bine iau de la altex

#4
aadina

aadina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.01.2008
Nici magazinul din Pantelimon nu este mai presus.
Ma mir ca deschid noi magazine TEKNOSA.
Sunt prost aprovizionate si pe deasupra baietii care se invart printre rafturi habar nu au ce marfa exista sau nu in magazine.
Nici macar nu se deranjeaza sa verifice.
Ma intreb ce o fi cu gasca aia de tipi imbracati in uniforme.... care isi pierd vremea la povesti printre rafturi; poate cineva fi atat de naiv cat sa plateasca asa o armata de deinteresati sa stea degeaba acolo?
Firma aia nu o avea management?
Nu face nimeni nici o analiza?
Ma intreb daca or vinde ceva, la lipsa lor totala de interes fata de clienti....?
Va recomand calduros sa va menajati nervii si SA NU INTRATI IN NICI UN MAGAZIN TEKNOSA.
TRECETI PE CELALALT TROTUAR SI INCERCATI IN ALTA PARTE


#5
aadina

aadina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.01.2008
Ma intreb daca or vinde ceva, la lipsa lor totala de interes fata de clienti....?
Nu se intreaba nimeni din conducere de ce nu au vanzari? Sau nu vanzarile sunt scopul acestor magazine? Ma depaseste.
Va recomand calduros sa va menajati nervii si SA NU INTRATI IN NICI UN MAGAZIN TEKNOSA.
TRECETI PE CELALALT TROTUAR SI INCERCATI IN ALTA PARTE


Iar daca totusi va riscati sa cumparati ceva de la ei... sa nu va faceti prea mari in ceea ce priveste service-ul sau garantia.
Nu neaparat acestea se rezolva. Se intampla asa numai in cazurile fericite.... si dupa prea mult timp, nervi si drumuri la ei.

#6
andreirevine

andreirevine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.08.2004
Eu am lucrat in acest lant de magazine, defapt in fostul Cosmo actualmente Teknosa. In privinta angajatilor treaba e un pic imputita. De cand au cumprata turcii cateva magazine de la patronul ungur s-a dus dracu' tot personalul. Au adus personal din Altex sau Flanco, care aveau un alt nivel salarial fata de noi, astia au fost trimis la "training" in mag Teknosa din Turcia,deci au beneficiat de un tratament preferential. Acum angajatii vechi, ramasi pe grila de salarizare a ungurului si-au bagat picioarele pe romaneste si nu-i intereseaza. Pe tovarasii din Alex nici atat ca au salarii mai mari. Oricum stati linistiti, asta e magazin de spalat bani nu de vandut, din 70 de magazine Cosmo nici unul nu vindea nici macar sa-si acopere chiria.

#7
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005
si eu am avut o experienta foarte neplacuta.
chiar vroiam sa deschid un topic pe tema asta.imi miroase a inselaciune.daca e cineva "avizat" in drept comercial il rog sa-mi zica daca se poate face ceva.
in decembrie am cumparat un telefon de la ei,nokia 3310 clasic cu un card care la ei are reducere,nu vreau sa fac reclama.in fine, telefonul a costat 570 de lei,avea 15% reducere si inca ceva bonus pe cardul de care vorbesc.
pe scurt,telefonul costa 570 de lei cu banu' jos.
acum 2 saptamani ma duc din nou sa ma uit,telefonul era 520 de lei.
si astazi, telefonul,la superreducere, de la 750 de lei la 580.
asta nu e cu iz de inselaciune?
multumesc anticipat pt raspuns

#8
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005

View Postinvisible, on Feb 23 2008, 20:05, said:

si eu am avut o experienta foarte neplacuta.
chiar vroiam sa deschid un topic pe tema asta.imi miroase a inselaciune.daca e cineva "avizat" in drept comercial il rog sa-mi zica daca se poate face ceva.
in decembrie am cumparat un telefon de la ei,nokia 3310 clasic cu un card care la ei are reducere,nu vreau sa fac reclama.in fine, telefonul a costat 570 de lei,avea 15% reducere si inca ceva bonus pe cardul de care vorbesc.
pe scurt,telefonul costa 570 de lei cu banu' jos.
acum 2 saptamani ma duc din nou sa ma uit,telefonul era 520 de lei.
si astazi, telefonul,la superreducere, de la 750 de lei la 580.
asta nu e cu iz de inselaciune?
multumesc anticipat pt raspuns
nu stie nimeni sa-mi zica daca e legal ce fac?

#9
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
mai exista NOKIA 3310 de vanzare !?

#10
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
nokia 3310 la 570 lei????
poate 57, desi e mult si asa

#11
invisible

invisible

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 06.07.2005

View Postaeon, on Feb 25 2008, 10:37, said:

nokia 3310 la 570 lei????
poate 57, desi e mult si asa
e vorba de 3110,am scris gresit,dar nu cel vechi,ci 3110 clasic
adik asta nokia 3110 clasic

#12
ssergg

ssergg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.06.2007
Nu stiu cand ati fost, dar eu am fost recent in magazin si am fost placut surprins. Au niste PRETURI incredibili de mici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate