Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

sfat achizitie sistem

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006
Nu era nci un joc in background, iar antivirusul e NOD32 care are nevoie de ff putine resurse. Da, un 720p solicita in mod normal un core pe la 40-60% (se si vede in screenshot, cu verde, graficul solicitarii), insa eu am facut screenshot-ul intr-un moment cand procesorul e solicitat mai mult, adica atunci cand dadusem filmul cu vreo cateva scene inainte din slider-ul ala.
Ma rog, concluzia mea e ca, pentru cineva nu foarte interesat de jocuri dar care vrea sa vada filme HD in timp ce mai face si altele cu calculatorul, placile HD2xxx cu UVD sunt cele mai indicate.


Edit: m-ai facut curios si-am incercat acum si alt film in 720p, "A Scanner Darkly". Asta solicita proc-ul intre 30-60%, in functie de scena, iar la inceput cand rula genericul incarcarea era de ~20%. Probabil tot cand rula genericul s-a uitat si amicul cu 3600+...
Sau poate n-am eu codecurile care trebuie, ori ceva de genul (desi folosesc CCCP, un codec pack recomandat de multi pt HD).

Edited by dizzee, 19 August 2007 - 10:06.


#20
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

View Postdizzee, on Aug 19 2007, 10:50, said:

Nu era nci un joc in background, iar antivirusul e NOD32 care are nevoie de ff putine resurse. Da, un 720p solicita in mod normal un core pe la 40-60% (se si vede in screenshot, cu verde, graficul solicitarii), insa eu am facut screenshot-ul intr-un moment cand procesorul e solicitat mai mult, adica atunci cand dadusem filmul cu vreo cateva scene inainte din slider-ul ala.
Ma rog, concluzia mea e ca, pentru cineva nu foarte interesat de jocuri dar care vrea sa vada filme HD in timp ce mai face si altele cu calculatorul, placile HD2xxx cu UVD sunt cele mai indicate.
Edit: m-ai facut curios si-am incercat acum si alt film in 720p, "A Scanner Darkly". Asta solicita proc-ul intre 30-60%, in functie de scena, iar la inceput cand rula genericul incarcarea era de ~20%. Probabil tot cand rula genericul s-a uitat si amicul cu 3600+...
Sau poate n-am eu codecurile care trebuie, ori ceva de genul (desi folosesc CCCP, un codec pack recomandat de multi pt HD).
Hmmm...se prea poate ca dreptatea sa fie pe undeva pe la mijloc, pina la urma...ar fi interesant sa incerci si in Linux, sint curios cit 10% din procesor o sa iti manince un HD... :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate