Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Warcraft The Movie (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Asa ar putea face si dupa eve online.

#38
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M9Gs_hgDx_I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Astept filmu' asta.. olele; mi-aduc si acu' aminte de seria Warcraft; ce vremuri.. :D

#40
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
Tocmai l-am văzit:  6,5 - 7. Mai mult pentru efecte. Actorii mi s-au părut slăbuți

#41
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Eram sigur. Majoritatea actorilor care apar în trailer se vede de la o poștă că joacă slab.

#42
Blancone

Blancone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 23.11.2012
N-am de gand sa spun ca acest film nu are destul de multe lacune, deoarece are, insa a fost un film bun, la finalul zilei, cel putin pentru mine. Povestea humans-ilor nu a fost chiar foarte entertaining, insa partile cu orcii au salvat acest film. Durotan was amazing, great CGI! Daca sunteti fan Warcraft/WOW (la fel ca mine :D) va recomand sa vedeti acest film, deoarece nu prea are cum sa va dezamageasca, atinge toate punctele importante. Depictia magiei a fost si ea fantastica, un fantasy chiar foarte bun, daca stau sa ma gandesc acum, chiar daca are si multe "goluri"

#43
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005

View Postiladi, on 04 iunie 2016 - 22:09, said:

Tocmai l-am văzit:  6,5 - 7. Mai mult pentru efecte. Actorii mi s-au părut slăbuți
subscriu. dar zic ca e de vazut, si pentru cine e colectionar de cgiuri, e de pus in colectie.

#44
Letitia-UK

Letitia-UK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,593
  • Înscris: 14.04.2016
Cand astazi majoritatea jocurilor au filmele excelent realizate, ma intreb daca World of Warcraft chiar merita.
Intr-adevar, daca ai jucat vreodata nopti intregi prin internet cafe-uri si chiar prin cabinetele si laboratoarele unei facultatii de informatica, exista nostalgia. Ma intreb daca exista si ceva mai mult decat atat.

Am de gand sa-l vad, oricum.

#45
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
6,5 - 7 zic si eu, n-a fost un film prost dar nici n-a impresionat cu nimic. Poate daca il faceau  in stil LotR cu 3 filme iesea mai omogen, caci asa a parut prea grabit desi a tinut 2 ore.

#46
Myers

Myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 31.10.2006
Nota mea:8,5.Intradevar,jocul actoricesc si scenariul mai puteau fi lucrate dar efectele speciale si mai ales muzica au fost senzationale.Pentru fanii filmelor epice si fantasy,atmosfera face toti banii si Warcraft chiar are atmosfera.Oricum,mult mai bun decat alte adaptari ale unor jocuri.Cu siguranta vom avea si continuari,probabil o trilogie pana la Warcraft 3.

#47
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View PostMizu, on 10 iunie 2016 - 22:55, said:

6,5 - 7 zic si eu, n-a fost un film prost dar nici n-a impresionat cu nimic. Poate daca il faceau  in stil LotR cu 3 filme iesea mai omogen, caci asa a parut prea grabit desi a tinut 2 ore.
Oricum este deschisa continuarea, cu faza gen Moise de la final.Si citind pe net filmul este un mega succes in China.
Deja au facut 300 mil. $ din vanzarea de bilete,cand am fost fost si eu la cinema dupa vreo 4 zile de la premiera la cinema a fost plin.

http://deadline.com/...lts-1201771160/

Edited by dawin45, 15 June 2016 - 03:11.


#48
andy1992

andy1992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 18.08.2015
Prima data cand am vazut Warcraft mi s-a parut slab, acum dupa ce am vazut Ziua independentei 2, mi se pare foarte bun Posted Image .

Pentru Warcraft dau:

Script 7.5/10

Visual 7/10

Acting 6/10

Edited by andy1992, 24 June 2016 - 13:34.


#49
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Orcii sunt mult mai prezentabili si mai simpatici decat verii lor din LOTR Posted Image  Mie mi s-a parut acceptabil, chiar fain pe alocuri. E drept ca nu am avut asteptari prea mari( de cand am vazut Prince of Persia nu am asteptari la filmele facute dupa jocuri)

#50
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
Vazut filmul la 3D:
-mi-a placut de "Viking Guy" care l-a jucat pe Lothar, foarte bad-ass
-Gul'Dan superb, Mevidh ok, pustiu cat sa fie acolo
-povestea e grabita si sub LOTR si Hobbit , personajele CGI nu prea m-au atras poate pentru ca erau prea multe
- Garona -the hottest Orc female
-incaierarile si altercatiile din padure mai bine lipseau, au fost plictisitoare
-CGI si efectele sunt la inaltime. Nu-i chiar un spectacol vizual ca Avatar, Transformers, Hobbit, dar orcii au fost bine redati (mi-a placut mult cum aratau Durotan si Blackhand), iar peisajele din Stormwind sunt de milioane. As fi vrut un pic de mai mult elfi si pitici
-A debutat in forta (mi-a placut motivatia orcilor cand traversau portalul spre Azeroth), dar a cam dat-o cu mucii-n fasole cu finalul si cred ca era mai bine daca sareau peste uciderea regelui si incoronarea si ne duceau direct la ranjetul de final al lui Thrall (foarte simpatic, abia astept sa-l vad crescut mare si in actiune)
-lupta finala superba, dar cam scurta
Per-total, e o adaptare bunicica la Warcraft: Orcs & Humans si la Warcraft 2 , e vizionabil (l-as mai revedea cu siguranta), un pic cam inflorita.
Imi pare foarte rau ca nu au pus si nitel accent pe economie, pe strategie (secventele cu regele care facea planuri pe harta aia mi se pareau iritante), sa-i vad pe oameni si pe orci cum construiesc tabere, cum dau cu tarnacopu', cum dau cu sapa, cum defriseaza.....asta voiam eu sa vad mai mult.
Nota: 6/10
Nu-i atat de rau asa cum spuneau criticii.
Sper sa avem un Warcraft 2 in 2018!

#51
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Filmul primește un 7 de la mine. Am jucat în tinerețe Warcraft 3 și Word of Warcraft până la al 3-lea expansion.
E tras în jos de jocul actoricesc al actorilor reali. Orcii sunt foarte bine redați și "joacă", ca să spun așa, perfect. Cel puțin Durotan e o căpetenie clasa 1. Gul'Dan e perfect în rolul său. Mevidh, puștiul vraci și regele joacă sub orice critică. Mevidh îl vedeam un pic mai bătrân. Cu Thrall trebuie să fie oricum moș.
Lothar e așa și așa jucat. La început cel puțin nu vedeam diferența de joc actoricesc intre Ragnar și Lothar. La final a mai dres-o.
Filmul ăsta avea nevoie de 3 h cel puțin și de personaje umane făcute pe calculator și nu reale. Asta îl trage în jos.

Criticii sunt niște tâmpiți oricum. Nu dau 2 lei pe ce zic. Filmele de tip versus de anul ăsta cu Superman - Batman și Captain America - Iron Man sunt de tot rahatul dar au evaluări bune. Warcraft m-a ținut mai mult în canapea decât celelalte două.

Edited by LeopardSurd, 27 July 2016 - 00:00.


#52
Zeratulx

Zeratulx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.07.2016
mda, trebuie sa recunosc ca Warcraft (desi nu aveam mari asteptari de la el)  e unul dintre singurele filme pe anul asta  care are "poveste" logica de bun simt, in care actorii (chiar si CGI) s-au straduit sa joace,    si poate cam singurul film la care astept continuare

Edited by Zeratulx, 27 July 2016 - 00:28.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate