Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu
 Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina
 Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX

Incalzire pardoseala slim (renova...
 Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...
 

Reparatie Casco

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9 răspunsuri în acest subiect

#1
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 24.07.2007
:mellow:  Sa va zic ce am patit :

I. Ma duc linistit la scoala sa gasesc o bibliotecara. (Mentionez ca am fost cu masina la scoala de 100 de ori.) Cand sa plec dau cu spatele si HOP intr-un stalp de 0.5 m, rezultat: bara,tobe.

II. De curand m-am mutat langa Gara de Nord. Ieri aud alarma la masina, nimic interesant si continui sa-mi beau cafeaua. Deodata BUF. S-au batut aurolacii din gara si victima a fost masina mea (aripa spate stanga infundata).

III. Mai am si o zgarietura pe usa spate dreapta facuta de domn in Piata Victoriei.

Am urmatoarea nelamurire. Am casco dar cum fac. Iau 3 constatari sau merge doar una pentru toate?

Astept sfaturi UTILE .

Multumesc.

#2
Alexandru

Alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 783
  • Înscris: 28.11.2001
te duci frumos la politie si zici ca ai gasit masina asa in parcare, la fel zici si la casco
cam asta e tot

#3
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 24.07.2007
Ai idee in bucuresti cat dureaza aceasta constatare ?
Ms . Stau langa Gara de nord .Sector 1

#4
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 24.07.2007
Dupa cum v-am zis de aripa spate. Sa va povestesc:
Ma plictiseam la servici. M-am gandit sa ma alung plictiseala uitandu-ma la minunatia de aripa. M-am gandit ca oricum o duc la service si am dat mocheta la o parte, am impins de tabla si HOP . E  CA NOUA . Deci o problema s-a rezolvat .







Am uitat sa mentionez ca am cea mai tare masina din lume LOGAN

De acum incolo masina se va numi MAMELINO

Ma gandesc sa-i lipesc numele pe luneta!!!!! Cine stie. O sa caut ....

#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.800
  • Înscris: 06.09.2004

View PostTurcu6206, on Aug 10 2007, 15:50, said:

Ai idee in bucuresti cat dureaza aceasta constatare ?
Ms . Stau langa Gara de nord .Sector 1

depinde cati bani dai. traim in romania.  :)

#6
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.269
  • Înscris: 02.04.2004
de ce-ai mai facut casco ? :lol:

#7
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 24.07.2007

View Postbogdanan, on Aug 12 2007, 00:08, said:

de ce-ai mai facut casco ? :lol:
Adica ? Am rezolvat . A fost cineva la service la Simpotrans? Acolo ma duc .

#8
ioan@75

ioan@75

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 19.08.2007
Duminica mi-am lovit masina(am postat despre accident intr-o alta sectiune).Am fost la asigurari UNITA unde am CASCO si dupa ce mi-au deschis dosarul de efectuare a reparatiei m-au trimis la service si mi-au spus sa ma intorc la ei cand este gata reparatia.Ma asteptam sa-mi ceara intai un deviz de la service(asa am observat ca se procedeaza de obicei).Vreau sa stiu daca a mai reparat cineva masina la service Peugeot in Ploiesti avand si asig casco la Unita si daca au existat probleme la ridicarea masinii dupa reparatie.Mai precis daca Unita deconteaza repede banii catre service tinand cont ca nu au cerut un deviz pt care sa-si dea acordul inainte de inceperea lucrarii.

#9
charlie77

charlie77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 31.08.2007
Trebuie sa te intorci cu factura sau cu devizul la ei pt acordul de plata . Dar ai grija ca sunt tepari. Eu am avut o dauna produsa de un asigurat al lor ( bara spate , numar + suport , capota portbagaj) iar cand am fost la ei sa fac constatarea nu mi-au dat si capota portbagaj la reparat pt ca nu este rezutatul acelui accident . Motivatia idiotului de la constatari a fost ca politistul trece pe aut de reparatie orice. Poate la voi in Ploiesti nu vor fi probleme dar in Bucuresti asta s-a intamplat .
   AVIZ AMATORILOR DE ASTRA - UNITA .  FUGITI DE EI .    DUCETI-VA DE EX LA ALLIANZ . GENERALI, ASIBAN .






View Postioan@75, on Aug 21 2007, 22:20, said:

Duminica mi-am lovit masina(am postat despre accident intr-o alta sectiune).Am fost la asigurari UNITA unde am CASCO si dupa ce mi-au deschis dosarul de efectuare a reparatiei m-au trimis la service si mi-au spus sa ma intorc la ei cand este gata reparatia.Ma asteptam sa-mi ceara intai un deviz de la service(asa am observat ca se procedeaza de obicei).Vreau sa stiu daca a mai reparat cineva masina la service Peugeot in Ploiesti avand si asig casco la Unita si daca au existat probleme la ridicarea masinii dupa reparatie.Mai precis daca Unita deconteaza repede banii catre service tinand cont ca nu au cerut un deviz pt care sa-si dea acordul inainte de inceperea lucrarii.


#10
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.126
  • Înscris: 24.08.2005
Eu cand am gasit-o zgariata si cu oglinda rupta in parcare, m-am dus la politie, am luat dovada, apoi m-am dus la asigurator (Generali), mi-a facut poze si mi-a deschis dosarul, apoi am fost cu ea la service (Serus) au reparat-o si gata...am luat-o si atat. Nu m-am mai dus la Generali cu nici o hartie sa o aprobe

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate