Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Mozilla Firefox - Extensii, teme, plugin-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
1335 replies to this topic

#55
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Dara faza cu save on exit ai rezolvat-o? Cine are o rezolvare este rugat sa o posteze aici.

#56
retard_one

retard_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.05.2004
eu am instalat si platforma java de la sun si-mi mere. DA! AM CONT LA GMAIL :) Poate-i de la asta.

#57
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Originally posted by horatzica
Dara faza cu save on exit ai rezolvat-o? Cine are o rezolvare este rugat sa o posteze aici.


Daca instalezi ce am sugerat mai sus, mergi la Startup and New Tab si acolo la advanced behaviour when browser start up, din dropdown selectezi "Restore the last tab session"...
L-am testat chiar acum si merge :)

happy now?

:asthanos:

#58
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002

Quote

Originally posted by Lady_in_Red
Daca instalezi ce am sugerat mai sus, mergi la Startup and New Tab si acolo la advanced behaviour when browser start up, din dropdown selectezi "Restore the last tab session"...
L-am testat chiar acum si merge :)

happy now?

:asthanos:


Nu prea :( A bulit tot FF. Am dat unistall la extensie si tot nu vrea sa o dezinstaleze dupa restartarea FF.

Later edit: Se agatase in memorie si asta era motivul pt care nu il scotea. O sa incerc din nou.

#59
BrownEye

BrownEye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 30.04.2004
Sunt niste plug-in-uri misto care implementeaza mouse gestures.

#60
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Originally posted by horatzica
Nu prea :( A bulit tot FF. Am dat unistall la extensie si tot nu vrea sa o dezinstaleze dupa restartarea FF.

Later edit: Se agatase in memorie si asta era motivul pt care nu il scotea. O sa incerc din nou.


well, sorry 4 that, dupa cum se stie nu toate extensiile mai vechi au fost testate complet cu FF 0.9. Mie mi-a mers, dar la instalarea versiunii FF 0.91 am creat un profil nou (!) si abia apoi am instalat extensiile. Daca iti face figuri... nu te mai chinui, nu o sa mearga decat probabil cu un nou profil.

gl, LIR


:asthanos:

#61
retard_one

retard_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.05.2004
@Lady_in_Red am instalat Tabbrowser Extension si e chiar misto, da' spune-mi si mie cum dracu scot progress bar-ul din tabbar de sus (adica sa nu-mi strice culoarea tabului cu kktu ala de progress ca nu ma intereseaza); m-am uitat prin optiuni, da nimic. in rest RULES!!!

#62
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Originally posted by retard_one
@Lady_in_Red am instalat Tabbrowser Extension si e chiar misto, da' spune-mi si mie cum dracu scot progress bar-ul din tabbar de sus (adica sa nu-mi strice culoarea tabului cu kktu ala de progress ca nu ma intereseaza); m-am uitat prin optiuni, da nimic. in rest RULES!!!


Pai e simplu :)
mergi pe extensie si selecteaza in stanga Tabbrowser Extensions si acolo enable "Use Expert Preferences".
Apoi fa click pe Tabs - si deselecteaza "Show Progress Meter in tabs".
Click Apply.
Apoi dezactiveaza din nou "use Expert Preferences" si click OK... asta pentru ca use expert prefs... incetineste putin aplicatia...

enjoy, LIR

P.S. am uitat sa va spun ca folosesc FF si FB + extensii inca de pe la versiunea 0.5 si chiar le-am semnalat bug-uri?!? :)


:asthanos:

#63
retard_one

retard_one

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.05.2004
merci! era chiar enervant ca nu se pupa deloc cu tema! i owe you one!

#64
kobe

kobe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 14.02.2003
interesant ce spuneti voi, baietzi
o sa il incerc si eu

#65
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

Quote

Originally posted by don_King
este evident ca am Java instalat, pt ca altfel nu mergea nici din IE....

WRONG! Pentru FF iti trebuie Java instalat separat. De ce crezi, de exemplu, ca apare pe SP Opera with Java si Opera without Java? Exact la fel e si cu FF. Trebuie sa iti instalezi singur Java ;)

#66
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
dupa destul de complicate (la prima instalare) configurari, am reusit sa-l fac sa arate cat de cat asa cum mi-as fi dorit. acel Tabbrowser Extensions e foarte bun, si nu inteleg de ce pe site-ul Mozilla de extensii nu exista si acest plugin.

asadar, acuma am asa: taburi micutze, care se deschid unde vreau eu (imediat in dreapta tabului curent), se inchid cu dublu click pe ele (imi trebuie sa am functionalitatile din MyIE2, m-am obisnuit cu el). am reusit sa fac search in bara de adresa cu google, fara acea enervanta optiune "I feel lucky".

un singur lucru lipseste, mare pacat ca nu este, sau n-am reusit sa gasesc eu pluginul: url aliases. cine a folosit  MyIE2 stie la ce ma refer.  aveti idee, exista ceva sa-l faca sa utilizeze aliases?

#67
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
inca o chestie: nu confundati java cu java script. pentru Gmail din cate spuneati, trebuie sa fie activat javascript, ceea ce se face undeva in optiuni, nu vad de ce ar trebui instalat java de la sun pentru asta.

intradevar, FF, Netscape, Mozilla nu merg cu java microsoftului, ci cu cea de la sun. asa ca daca vreti sa vedeti appleturi java cu FF, trebuie sa instalati sun-java. nici nu-i mare, numa vreo 15 mega :D

#68
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 23.05.2003
0.9.2 Mozilla updated to correct Windows protocol bug

#69
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,058
  • Înscris: 26.11.2001
Am Java Script activ, insa tot nu imi merge gmail.com.

:help:

#70
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Quote

Originally posted by sapho
dupa destul de complicate (la prima instalare) configurari, am reusit sa-l fac sa arate cat de cat asa cum mi-as fi dorit. acel Tabbrowser Extensions e foarte bun, si nu inteleg de ce pe site-ul Mozilla de extensii nu exista si acest plugin.


- pentru ca nu a fost testat suficient cu versiunea 0.9 +;
- pentru ca multi sustin ca incetineste start-up-ul applicatiei, si ca merge mai incet...

pentru cine vrea sa-si configureze mai mult aplicatia, mergeti in adresa din bar si tastati about:config (fara spatiu) ... dar daca nu stii ce schimbi, mai bine nu strica...


enjoy, LIR


:asthanos:

#71
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
am gasit si cum e cu acele "url aliases": exista o optiune similara (inclusa in Firefox, nu trebuie instalat nici un plugin): keyword pentru bookmarks. asadar pentru a asocia unui link oarecare un "alias/keyword" trebuie pus intai in bookmarks. apoi la fiecare bookmark exista properties, unde puteti seta in tabul "info" ce keyword doriti.

http://devedge.netsc...2002/bookmarks/

abia acum pot sa zic ca sunt multumit de FF :D.

#72
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Mozilla Firefox 1.0 targeted for September 14 release

http://www.mozilla.o...ox/roadmap.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate