Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina
 

Explozie langa Buzau

- - - - -
  • Please log in to reply
329 replies to this topic

#55
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002
au recuperat filmul si o sa apara la observatorul de la 19

#56
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by akeem
M-a deranjat faptul ca la stirile de la ora 19, in timp ce TVR a prezentat, pe langa celelalte, si fotografii, nume si scurte caracterizari ale celor 2 reporteri care au fost numiti "colegii nostri de la Antena 1", Andreea Esca a spus doar ca era vorba de "2 jurnalisti". Ce, le era teama astora de la ProTV ca le scade rating-ul daca spuneau ca cei doi erau de la un post concurent? Mai poate fi vorba de asa ceva in fata unei asemenea tragedii?


1) poate traim in dimensiuni paralele :)
eu m-am uitat la protv si am auzit ca vorbea si de antena 1. chiar si la sfarsitul stirilor a repetat ca era vorba de 2 de la antena 1.

2) am vazut pe antena 1 cum 2 prezentatori de la protv depuneau o coroana in fata sediului, deci nu poate fi vorba de ce spui tu

---

editare: vorbesc de stirile de la 19, de dimineata nu au pomenit de care post de televiziune era vorba.

#57
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Zuppy: ai dreptate, si eu am vazut aceleasi lucruri...

#58
gaesti

gaesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 03.09.2002
right ...mihai codreanu si amalia enache depuneau coroana la antena 1 ...scria pe ea "De la colegii din protv"

PS...eu cred ca pompierii habar nu aveau ce contine camionul ... ofiterii care ii conduceau trebuiau sa stabileasca detaliile interventiei in functie de incarcatura ...nu amaratzii de militari in termen care actioneaza cum le spune superiorul

#59
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001
mai este o chestie.
de dimineata, la stirile de la Antena 1 incepusera o mica anchetuta ca de ce au bagat deja utilajele ptr refacerea soselei iar zona nu a fost izolata ptr a se face cercetarile de rigoare, in schimb cei de la PRO TV laudau cu toata gura initiativa autoritatilor ptr remedierea situatiei fara sa spuna nimic de distrugerea probelor&staff.

#60
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Asta e o inginerie facuta de Antena 1 pentru audiente mai mari si mai indelungate... Ce probe?!? Despre ce probe crezi ca vorbim?!?!

Doar nu e un avion, la care nu stim ce s-a intamplat. Aici sunt supravietuitori... Sau probe pentru incriminarea celor vinovati crezi ca nu sunt destule?

Poate ca trebuia sa se mai fi cautat si alte bucati de ramasite umane, samd... Dar poate ca au facut-o, de unde stim noi...?

Crezi ca poti opri un drum national fara consecinte?!? Doar nu suntem la balotesti pe camp, nu?

#61
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002
existau rute ocolitoare, nu mi se pare normal asa ceva. trebuiau cautate toate ramasitele si nu sa se faca repede o groapa comuna...

#62
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Zuppy, nu sunt de acord. Sti tu ca nu au fost recuperate toate ramasitele care erau vizibile cu ochiul liber? Stii tu ce s-a intamplat acolo in cele 24 de ore?

Antena 1 vorbea de probe judiciare, ceea ce cred ca nu e cazul... Sunt destule, dar nici procurori nu suntem, nu?

#63
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002
in mai putin de 24 de ore deja se putea circula ...
crezi tu ca se puteau cauta in cateva ore toate ramasitele umane create de o explozie care a facut un crater adanc de 10 m(!) ? chiar de dimineata am citit in evenimentul zilei sau jurnalul national ca in timp ce se impingea pamantul in groapa cu buldozerele, legistii se uitau sa vada daca mai apare cate o mana la suprafata ... grotesc!

#64
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Aiurea... Habar nu avem noi, ziarele pot scrie ce vor, noi putem discuta orice...

Ce vroiai, un sit arheologic pentru bucatele de piele si de os? Poate ca inventarul de la morga a dat startul pentru acoperirea gropii... Oricum aseara se circula pe un singur sens. Uita-te pe poze si vei vedea ca groapa nu ocupase decat un sens...

#65
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002
evz.ro:

"Lama unui buldozer arunca in graba, inapoi, pamintul iesit din crater, grabindu-se parca sa astupe orice urma. Citiva medici legisti urmaresc de pe margini, cu grija sa surprinda vreo mina, vreun picior sau orice altceva a mai ramas din nefericitii suprinsi de “ciuperca” de la Mihailesti."

http://evz.ro/topstory/?news_id=155715

#66
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Nu tot ce zboara se mananca si la fel nu tot ce scrie evz sau alt ziar e adevarat. Toti cauta acum senzational si ce citezi tu mai sus nu se poate verifica. Asa ca...? Ce vrei sa spui? Sper ca nu: "Daca scrie in ziar, inseamna ca e adevarat...", NU?

#67
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002
postul asta cu citatul era o completare la postul meu anterior, nu un raspuns la noul tau post.

nu nu cred ca e adevarat tot ce scrie in ziare, dar totusi ei au fost de fata si noi nu. avantaj ei. (daca se poate numi asta avantaj)

#68
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Zuppy: eu nu cred ca e nici un fel de musamalizare...

Mai apoi sunt convins ca e o chestiune economica foarte importanta ca acel drum sa fie deschis. Eu unul am mers deseori pe acel drum si se circula foarte usor pe el. Nu cunosc rutele ocolitoare, dar sunt convins ca nu "miros" pe langa E85, unde mai pui confuzii, marcaje, busculade, si vorbim de tiruri nu de masini mici.

Asa combinat cu faptul ca nu cred ca mai era necesar a se scoate nimic relevant la suprafata, cred ca le da dreptul sa fi luat aceasta decizie.

In alta ordine de idei, nu dau credit mult la mitrea sau alt guvern, dar nici chiar atat de putin incat sa cred ca incepand cu secunda unu dupa explozie, tot ce s-a intamplat acolo, nu a fost gandit, regandit, si observat critic de zeci de ochi... Asa ca eu spun s-o lasam balta.

Nu cred ca a ramas acolo o groapa comuna si sper ca au numarat bine persoanele lipsa si resturile umane colectate. Ramane sa vedem, cert este ca e o chestiune de compromis, si de data asta nu vad politicul implicat in aceasta problema.

Daca vrei discutam despre: de ce Oprea s-a dat jos (am vazut cu ochii mei in direct) dintr-un Porche Cayene la fata locului... Mi s-ar parea mult mai interesant... Sper ca el era, ca nu au dat un prim plan, dar oricum erau doua persoane cu jachete portocalii de la apararea civila si prima din ele, aducea mult a Oprea... Si oricum, orice altcineva ar fi fost era clar ca era un oficial al statului si clar ca masina era un Porsche Cayene. Nu a mai remarcat nimeni asta?!?

#69
gaesti

gaesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 03.09.2002
pai poate porsche cayene o fi masina de servici, cine stie...trebuia sa se ajunga rapid la locul accidentului ...masina respectiva are potential ...de ce nu?

#70
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Masina de servici Porsche Cayene? Sper ca esti ironic si eu nu am sesizat. Daca e chiar pana acolo, un Tuareg la jumatate de pret cu aproape aceleasi performante nu era bun? Asta trecand peste faptul ca eu cred ca era suficient o masina mult mai ieftina, si nu vorbesc de dacii...

Luxul nu are ce cauta in administratia unei tari in situatia Romaniei...

#71
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,248
  • Înscris: 12.10.2002
sa fie asta ? :)

Attached Files



#72
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
Cu siguranta. Cand am vazut eu in direct, am remarcat ca a venit pe un drum perpendicular si a ramas in postura care o vad in poza ta... Clar asta e...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate