Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Aer conditionat portabil

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
ronnel

ronnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 05.01.2007
Am mai citit p-acilea pe forum despre astea, dar nu m-am lamurit.
Se merita sau nu se merita?
Chestia e ca nu prea se gasesc, si nu inteleg de ce. Stau la ultimul etaj, deasupra nu e decat tavanu care are smoala pe el, si apoi cerul. Se incalzeste camera ca un cuptor. Iar noaptea, cand afara mai scade termperatura, ajungand placuta, in camera e in continuare infern. Nu mai suport. Clima normala nu pot pune, iar mobila nu stiu daca se merita, daca isi dace treaba, si unde se gaseste.
Sau aveti alte idei de coborare a temperaturii din camera? Am un ventilator, dar nu face fata... abia am inchis un ochi in ultimele nopti...

#2
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.163
  • Înscris: 13.03.2003
Se gasesc cu gramezile in mediamarkt in Austria la 199 euro bucata. O sa cumpar eu unul zilele astea si am sa postez daca-si face treaba.

#3
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
Ar fi bun pentru tine in contextul ala, dar sa stii ca nu numai alea nu se mai gasesc... E criza deja la AC-uri, iar daca gasesti model split tot criza e cu cine il monteaza.
Iar de lamurit nu prea ai ce lamuri cu ala portabil. Pur si simplu iti trebuie cadere usoara la furtunul de evacuare...fie prin geam intredeschis, daca il tii la nivelul geamului, fie intr-un recipient sub supraveghere. AAA, sau il tii la nivelul scaunului WC si curge acolo fara probleme. Singura problema e ca face zgomot...

#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
aerul cond portabil e cam zgomotos (65db) nu e bun pt dormitor! incearca ceva! stai noaptea cu fereastra deschisa su o plasa pt insecte si pune ventilatorul la geam sa bage aer mai rece de afara in camera. asta numai noaptea cand e mai racoare. ziua tine fereastra inchisa.

#5
ronnel

ronnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 05.01.2007

View Postrich1974, on Jul 25 2007, 16:57, said:

aerul cond portabil e cam zgomotos (65db) nu e bun pt dormitor! incearca ceva! stai noaptea cu fereastra deschisa su o plasa pt insecte si pune ventilatorul la geam sa bage aer mai rece de afara in camera. asta numai noaptea cand e mai racoare. ziua tine fereastra inchisa.

am incercat si asta, dar pt foarte putin timp. problema e ca balconul e inchis cu grilaj de ala urat de fier, si nu pot sa prind o plasa de aia. dar voi gasi o solutie. si sa stau cu geanul fara plasa nu pot pt ca intra tot felul de monstri. si eu urasc orice are mai mult de 4 picioare.
acum s-a mai racorit putin dar mai mult ca sigur ca se va intoarce canicula.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate