Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

o sa ofere RCS si gazduire..?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007
hm parca siteul www.antena3.ro e gazduit de ei.. oare o sa intre si pe piata asta?

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Chestia e ca acum cam un an cautam un hosting bazat si cineva de la ei mi-a zis sa fac o cerere de oferta si mi se va oferta un pachet pe masura dorintelor mele. Deja gasisem asa ca nu mi-am mai batut capul.
Ceea ce m-a dus cu gandul ca probabil ofera gazduire insa tarifele cred ca sunt peste medie.

#3
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
stiam ca rds-ul este isp-ul celor de antene.. poate ca au incheiat un contract mai special si le tin si serverele..

#4
More

More

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 23.04.2007
http://www.rdsnet.ro...data_center.htm

#5
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Daca ofera si gazduire ...toti copii care vor sa-si faca site vor lua de la ei

Pacat ca  nu prea stiu sa scrie astia de la RDS:

http://www.rdsnet.ro...data_center.htm

" Data Center - serverul dumneavoastra, in inima cele mai puternice retele private de comunicatii din Romania! !"

Nici macar o fraza scurta nu pot scrie corect, se speram ca la gazduire se pricep mai bine!

Edited by Jaguar Paw, 23 July 2007 - 18:42.


#6
coyoteelabs

coyoteelabs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 28.09.2005

Quote

se speram ca la gazduire se pricep mai bine!

Se pare ca nici tu nu te pricepi sa scrii fraze scurte. :P

Acum serios vorbind.

Site-ul firmei unde lucrez este gazduit la RDS si cam asta ar fi parerea mea despre ei:
Uptime-ul e bun, foarte rar se intampla sa pice (si cand s-a intamplat, a durat doar pt max 15secunde).
Vitezele sunt foarte bune (cel putin pentru cei din RDS si retelele care au peering cu RDS, evolva de exemplu intra greu pe site trebuind sa vina prin extern)
Serverul pentru SQL e dedicat (mutat de curand de pe localhost).
PHP si mySQL-ul nu sunt cele mai noi versiuni.
Itzi ofera doar acces FTP si baza de date. Nu are nici o interfata de administrare a contului pentru client (desi au trecut pe servere administrate cu plesk acum 2 saptamani, clientii nu au acces la o astfel de interfata)
Preturi cam mari pentru ce ofera

#7
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Unul din site-urile de familie/firma este gazduit la RDS si cam asta ar fi parerea mea despre ei:
Uptime-ul e bun, nu pica foarte des (si cand s-a intamplat, a durat doar maximum 24 de ore).
Vitezele sunt foarte bune (cel putin pentru cei din RDS si eventual de pe acelasi calculator)
Serverul pentru SQL e dedicat (adica mai vad alte 15 baze de date ale celorlelte site-uri hostate pe acelasi server).
PHP si mySQL-ul nu sunt cele mai noi versiuni. (si nu cred ca au fost vreodata)
Iti ofera doar acces FTP si baza de date. Uneori, daca faci mai mult de 5Mb transfer pe FTP ti se blocheaza accesul ca masura de protectie. Interfata de administrare PLESK e dezastruoasa.
Preturi foarte mari.

#8
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
RDS OFERA GAZDUIRE!!!!!!!!!!!!!!

site-ul www.home.ro este al lor ... si ofera gazduire moca ;) ;) ;) ... mai interesati-va inainte sa postati intrebari prostesti ...

? 2005 RCS & RDS - toate drepturile rezervate. Home.ro este marca inregistrata RCS & RDS.

Edited by cipcip, 26 July 2007 - 14:07.


#9
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

 cipcip, on Jul 26 2007, 15:06, said:

RDS OFERA GAZDUIRE!!!!!!!!!!!!!!

site-ul www.home.ro este al lor ... si ofera gazduire moca ;) ;) ;) ... mai interesati-va inainte sa postati intrebari prostesti ...

? 2005 RCS & RDS - toate drepturile rezervate. Home.ro este marca inregistrata RCS & RDS.

sunt la camera ascuna? :camera:  .. pf.. cred ca tu nu faci diferenta dintre home.. si gazduire adevarata..

#10
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007
ai zis GAZDUIRE ... nu ai specificat moca sau cu bani ...

#11
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006
in principiu orice ISP de talia RDS-ului ofera gazduire si asta inca de la inceput  :lol: nu stiu cum de nu stiati voi.Gazduirea este atat gratis cat si cu bani.
RDS ofera gazduire in mare doar clientilor sai, dar nu neaparat si e mai scump decat cele cunoscute; de ce? pt ca nu isi bat ei capul cu asa ceva (nu din asta se scot banii )

#12
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Daca ofera hosting ca netu atunci poti sa iti bagi p... in ea de gazduire si internetu lor

#13
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Da, insa la RDS/RCS poti platii mai usor ca la o firma de hosting.

#14
AMTR

AMTR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2009

 justasking, on 02 august 2007 - 09:01, said:

in principiu orice ISP de talia RDS-ului ofera gazduire si asta inca de la inceput  Posted Image nu stiu cum de nu stiati voi.Gazduirea este atat gratis cat si cu bani.
RDS ofera gazduire in mare doar clientilor sai, dar nu neaparat si e mai scump decat cele cunoscute; de ce? pt ca nu isi bat ei capul cu asa ceva (nu din asta se scot banii )

Se pare ca UPC ofera gazduire gratis in pachetul lor. Posibil sa ofere si RDS in viitor pt ca e o forma de fidelizare. Eu as vrea sa am in pachet un hosting profi de la ei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate