Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Vreau sa cumpar un autobuz

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006

View Postsoferul de autobuz, on Jul 19 2007, 01:38, said:

Daca respectivul vehicul este pentru intres personal,adica nu transporti calatori sau marfa ,peste 8 calatori si marfa peste 3,5 tone nu iti trebuie nici autorizatie de transport si nici atestat,se incradeaza la clasa autorulote,doar ca fiind vorba de gabarit iti va trebui categoria C care presupun ca o ai

Esti sigur ?

O sa ajung si la ARR si sper sa ma lamuresc...oricum, nu va fi in interes personal, ci va fi al unui SRL, insa nu va transporta calatori sau marfa, ci mai mult va stationa in diferite locatii ale Bucurestiului, fiind mutat odata la cateva zile, de colo colo ! Deci unde ma incadrez... ???

#20
AndreiRN

AndreiRN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 30.04.2007
http://motors.shop.e...Trailers_Buses_
Ma atrag si pe mine autobuzele si in general cele mai vechi si mari.
Deocamdata nu am spatiu de parcare dar ....

Attached Files



#21
soferul de autobuz

soferul de autobuz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.04.2006
Teoretic si eu cu autobuzul pe care lucrez as putea sa il plimb fara calatori prin toata tara fara sa mi sa ceara atestat(soferii RATB nu avem atestate personale),se incradeaza la clasa autorulote cum am mai spus

#22
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Cumpara-ti din RO un autobuz Roman 111, aranjeaza-l frumos la interior, redeseneaza bordul si le vei arata romanilor ca se poate face ceva frumos cu "autocarele" noastre.Te va costa putin, dar reconditionarea lui putin mai mult si foarte multa munca, dar crede-ma...va iesi ceva frumos.La asa ceva m-am gandit si eu dar... :unsure:  ce fac cu el? Tatal meu are o firma de transport, de care ma mai ocup si eu din cand in cand deci, nu prea am timp de "visele" mele.Si apropo...atunci cand nu ai ce face, iti urci toti prietenii in el si pleci intr-o excursie pe cinste...eu deja am incercat! :P

PS: Pune-i toaleta, 2 sau 4 paturi in spate si AC.
Acum, ca m-am ofticat destul, sa pun si o poza.
Cam asa arata autobuzul, in caz ca ai uitat :bigwhitegrin:

Attached Files



#23
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
misto idee cu autobuz transformat in casa acum sa vedem ce iese !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate