Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Otelul Galati

- - - - -
  • Please log in to reply
1235 replies to this topic

#37
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostKoShiMin, on Mar 9 2009, 14:11, said:

:w00t:  Sa vezi ce-o sa ti-o furi imediat de la stelisti, ducule. :D
Am zis de clasamentul actual, peste 2-3 etape lucrurile pot sta cu totul altfel!

#38
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Astazi jucam cu Poli Iasi, daca nu castigam intram in hora retrogradarii....am citit un cretin de ziarist localnic care mentiona ceva de demisie in cazul lui Grigoras. Si daca am ajunge in liga a II-a locul lui Grig ar fi tot langa Stan la Otelul....echipa asta construieste sanatos si temeinic prin centrul de juniori, unicul nostru dusman, exceptand cunoscutii dinozauri de la si frf@lpf, care ne-ar putea pune a jos e cel ce are legatura cu partea financiara. Daca nu gasim un investitor adevarat echipa asta risca sa intre in colaps si ar fi mare pacat chiar pt. fotbalul romanesc!

#39
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Otelul e pe locul 11 cu o etapa inainte de final, la 15 puncte distanta de cupele europene. Unul din cele mai slabe sezoane de cand e Grigoras antrenor, desi la inceputul campionatului il aveau golgheterul ligii pe Paraschiv.

#40
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
in sfarsit, anul asta si-au impus ca obiectiv cupele europene.Acest obiectiv are in spate o campanie de transferuri agresiva si este realizabil pentru ca in alti ani cand unii ne dadeau retogradati noi am jucat in cupele europene. Daca vom reusi sa ajungem acolo sper sa nu jucam iar la Constanta cum am facut-o cu partizan belgrad

#41
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
http://www.romanianu...-suporteri.html   adevarul este ca bourceanu era un baiat tare fitzos, ascensiunea de la un baiat sarac si modest i-a facut rau.

#42
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Incepem un campionat in care se mentioneaza ca obiectiv cupele europene insa viitorul se anunta din ce in ce mai sumbru....material suntem la pamant, speranta de nocturna e spulberata si ea, ne scufundam pe zi ce trece atat echipa cat si orasul. Singura speranta ramane in conducerea administrativa sa mai faca ceva, daca ar pleca si Stan atunci as fi ferm convins ca suntem condamnati. Sper sa nu am dreptate! Hai Otelul!

#43
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Evolutie extrem de modesta in primul meci acasa si rezultat pe masura, doar 0-0 cu o echipa incapabila sa atace. Atmosfera si ea la nivelul echipei, asta datorita interdictiei suporterilor de a fi pe stadion, ne face sa traim din amintirile cand meciurile acasa erau un adevarat spectacol. Echipa trista, suporteri tristi, stadion trist!

Edited by starsteel, 10 August 2009 - 15:24.


#44
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007

View Poststarsteel, on 10th August 2009, 16:22, said:

Echipa trista, suporteri tristi, stadion trist!


Normal..daca toti is ca tine si tin si cu Steaua atunci imi dau seama ce trista ii situatia...

#45
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 28.11.2008
Adio Liga 1? Oțelul poate rămâne fără licență din sezonul viitor!






Ultimele recomandări UEFA stipulează clar: licența pentru sezonul 2010-2011 al Ligii I nu va mai fi acordată cluburilor care își susțin meciurile de pe teren propriu pe un stadion fără instalație de nocturnă. Dacă nu-și rezolvă problemele, Oțelul s-ar putea pregăti ori de Liga a II-a, ori de un exil la Bacău, Buzău sau Constanța, localități care pot găzdui meciuri de fotbal în nocturnă. Oțelul și Unirea Alba Iulia sunt ultimele formații de pe prima scenă fără lumină pe arenă, însă gruparea ardeleană are statut de nou-promovată.

Marius Stan, directorul general al "oțelarilor" se apără: "La rândul meu primeam promisiuni de sus, de aceea am tot anunțat că vom avea nocturnă. Acum sunt conștient că ne va fi tot mai greu pentru că până pe 31 mai 2010 trebuie să avem stadionul dotat cu nocturnă". Contractul semnat anul trecut cu firma Flash Lighting Service stagnează deoarece n-au fost achitate sumele solicitate. Oficialul Oțelului susține că acordul încheiat pe 17 mai 2008, n-a fost parafat de el, ci de însăși conducerea ArcelorMittal în proprietatea căruia se află stadionul. "Există și acum acel contract, au fost făcute lucrările de fezabilitate, dar operațiunea a stagnat. Firma își așteaptă banii", susține Stan.

Dorian Dumitrescu, purtătorul de cuvânt al conducerii Combinatului, a replicat elegant că, momentan, nu poate comenta acest subiect.

#46
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
Vor fi ample miscari in randul suporterilor pe toate planurile in zilele ce vor urma. Mai multe detalii ... la semnatura.

#47
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Eventuale proteste nu pot imbunatati cu nimic situatia echipei care se scufunda cu fiecare zi ce trece....viitorul e sumbru zilele trecute mi-a venit in minte daca nu cumva hegemonia locala a Otelului inceputa in 1985 se apropie de sfarsit? Un eventual investitor ar putea alege clubul Dunarea care nu are practic un proprietar iar stadionul are posibilitati net superioare de dezvoltare....din pacate la ora asta Otelul pare in moarte clinica, daca va suferi atacuri si din partea propriilor fani nu cred ca poate rezista, patronatul actual e o mizerie absoluta!

#48
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008

View Poststarsteel, on 6th November 2009, 20:39, said:

Eventuale proteste nu pot imbunatati cu nimic situatia echipei care se scufunda cu fiecare zi ce trece....viitorul e sumbru zilele trecute mi-a venit in minte daca nu cumva hegemonia locala a Otelului inceputa in 1985 se apropie de sfarsit? Un eventual investitor ar putea alege clubul Dunarea care nu are practic un proprietar iar stadionul are posibilitati net superioare de dezvoltare....din pacate la ora asta Otelul pare in moarte clinica, daca va suferi atacuri si din partea propriilor fani nu cred ca poate rezista, patronatul actual e o mizerie absoluta!
Nu proteste din alea ,,ca sa fii la moda'' care dau bine pe site-urile ultras. Baietii de la Otelul , ma refer la cei care conteaza, au iq mai dezvoltat decat gibonii la care te referi. Otelul mai mereu a trait la pragul subzistentei datorita unor capuse. Daca intri pe site-ul de la semnatura mea , ai sa te convingi despre ce e vorba.

#49
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Oțelul Galați - Timișoara 3-3

Oțelul:

Baotici-Râpă, Sârghi, S. Costin, Sălăgean - Neagu, Giurgiu - Iorga, Ibeh, Pătraș-Axente

Rezerve: Abraham, Jelev, Paraschiv, Nicolici, Cârjă, Viglianti, Mojsov

FC Timișoara:

Pantilimon-Bonfim, Mera, Luchin, Maxim-Chiacu, Vrsic, Scutaru, Curtean-G. Bucur, Magera

Rezerve: Taborda, Nibombe, Claudiu Ionescu, Goga, Stancu, Borbely

Cum s-a marcat:

Min. 24: GOOOL OȚELUL! Axente, jucător venit chiar de la Timișoara, profită de un luft al lui Mera la marginea careului și îl execută pe Pantilimon (1-0)

Min. 43: GOOOL OȚELUL! Mircea Axente scapă singur spre poartă și îl execută cu sânge rece pe Pantilimon! (2-0)

Min. 51: GOOOL TIMIȘOARA! Un șut al lui Magera este deviat de un fundaș gălățean, mingea lovește transversala, iar Chiacu trimite cu capul în poartă. (2-1)

Min. 57: GOOOL OȚELUL! Ibeh șutează de la 14 metri sub bară, fără speranțe pentru Pantilimon (3-1)

Min. 82: GOOOL TIMIȘOARA! Portarul Baotici iese greșit la un corner executat de Vrsici, iar Magera împinge mingea în poartă din apropiere (3-2)

Min. 90: GOOOL TIMIȘOARA! După o greșeală a lui Pătraș, Magera centrează de pe stânga, la colțul lung, unde se aflau liberi nu mai puțin de trei jucători timișoreni. Luchin a înscris cu capul din șase metri (3-3)

#50
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008

View Postduculeana, on 17th November 2008, 19:27, said:

Otelul se pare ca va fi afectata pe plan financiar ca repercursiune a scaderii averii patronului Mittal. Sa speram ca in iarna nu se vor zgarci la transferuri si vor consolida echipa. In momentul de fata e echipa de mijlocul clasamentului.
Pacat ca Mittal nu se implica mai mult in fotbal, mai mult la echipa Otelul Galati, pentru ca are o avere foarte mare, teoretic ar fi cel mai bogat din fotbalul romanesc, daca s-ar implica mai mult. Are o avere de 18,4 miliarde lire steriline asta dupa o pierdere foarte mare, de aproape jumatate din averea sa din ce am inteles.

#51
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 06.10.2006
Daca s-ar face un clasament al potentei finantatorilor echipelor din fotbalul romanesc atunci Otelul cu grupul ArcelorMittal nu ar avea adversar.....din pacate in liga 1 se  pare ca nu exista echipa cu buget mai mic decat al Otelului. Nici nu ar putea fi altfel cand politica grupului la Galati a fost sa stoarca lamaia dupa care evident coaja va fi aruncata la cos.

#52
otelul

otelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.10.2008
http://dcp100168.blo...c-de-oelul.html   Cam asta este adevarata situatie. Acest baiat care are blogul asta mi se pare ca a fost dat in judecata ...

#53
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Rezultat final:

Unirea Alba Iulia   3 - 1  Otelul Galati

Goluri:
Unirea Alba Iulia: C.F. Dan 59' ,   A. Olah 61'  ,    G. Grozav 82' .
Otelul Galati: G.I. Paraschiv 91' .

#54
almasan25

almasan25

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,943
  • Înscris: 18.10.2009
Otelul Galati    -   Astra Ploiesti         azi de la ora 14:00 in direct la GSP TV

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate