Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 

Problema cu placa audio

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Jarnin

Jarnin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.07.2005
Ati mai auzit vreodata sa se arda o placa audio din cauza vremii de afara? tunete sau chestii d-astea? Am lasa calcu aprins vreo 5 minute in timpu unei furtuni cum sunt pe la noi sezonu asta si apoi l-am stins. dupa ce s-a terminat furtuna l-am aprins si nu-mi mai mergea sunetu intr-o boxa (stanga). se auzea numai in dreapta... inainte sa sting calculatoru' vreau sa spun ca nu am facut absolut nimic. deci sigur nu e de la driveri sau ceva de genu'. In fine, am incercat cam tot ce stiam si eu, un simplu utilizator, si bineinteles ca nu am rezolvat nimic. e posibil chiar sa se fi ars ca lumea imi tot zice ca vorbesc prostii. oricum eu alta ipoteza mai inteligenta nu gasesc. poate ma ajutati voi. Placa audio era incorporata si placa de baza nu are mai mult de 5 luni. Vi s-a mai intamplat la careva asa ceva? let me know.

#2
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Sunteti sigur ca este arsa?Verificati intai celelalte elemente din lantul audio mufa,cablul, amplificatorul ,difuzoare.

#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Probabil ai probleme la boxe, te sfatuiesc sa le incerci in alta parte, sau sa incerci cu alte boxe. Daca era sa se arda placa de sunet se ardea cu totul nu doar un canal, btw de obicei la furtuni se ard placii de retea, tunere tv, modemuri sau daca esti tare ghinionist si placa de baza :D dar placa de sunet arsa de la fulgere nu am auzit pana acum -_-

Edited by Bobby_ro, 12 July 2007 - 19:50.


#4
Jarnin

Jarnin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 20.07.2005
Am incercat cu alte casti, boxe si tot la fel se intampla. Bineinteles ca boxele si castile cu care am incercat merg, le-am testat si pe alte aparate.

#5
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
Atunci cumparati-va o placa audio.

#6
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Eh, pana la a cumpara alta poti incerca sa dezinstalezi driverele placii de sunet (restart) si sa le reinstalezi, verifica si prin directX sa nu fie totusi o problema software, daca problema persista atunci te poti gandii serios la o alta placa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate