Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Alegere casti

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
3742 răspunsuri în acest subiect

#3709
un2

un2

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 10.09.2016
Salutare. Anul trecut in august mi-am cumparat o pereche de Momentum de la Sennheiser, cu toate ca le-am protejat cat am putut de mult, tot in acelasi stadiu am ajuns, s-a taiat cablul pe lateral langa mufa si acum o casca a cedat. Stiti cumva daca am vreo sansa sa le rezolv la vreun service? Ma frustreaza enorm ca am platit 400 de lei si nu au nici macar un an de utilizare.

#3710
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 68.704
  • Înscris: 15.06.2004
In teorie ai garantie 2 ani - mergi la service. Trebuie sa ai un certfiicat de garantie ceva unde scrie cine se ocupa de ele.

#3711
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.989
  • Înscris: 22.01.2013
nici o parere la placa de sunet?

#3712
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.780
  • Înscris: 08.08.2004
Salutare!
Săptămâna aceasta as vrea sa cumpar o pereche de căști Bluetooth, pentru a asculta muzica atunci când călătoresc.
Am găsit pana acum următoarele, la preturi similare :
1. Jbl e55bt - ~520 lei
2. Jbl everest 300 - 500lei pe amazon.uk
3. Sennheiser HD 4.40 BT ~535lei
Am tot citit reviewuri și toate au puncte minus : despre jbl sunt mulți care zic ca au multe probleme tehnice și ca se întâmplă des ca o casca sa nu mai funcționează; despre sennheiser review urile zic ca nu ar avea o calitate prea buna a sunetului.
Eu tind sa merg pe Sennheiser deoarece, în general, produsele lor sunt mai lăudate.
Voi ce părere aveți? Mai exista un alt model similar?

Mulțumesc!

#3713
asd11

asd11

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 373
  • Înscris: 18.08.2016
Salutare!
Doresc sa cumpar si eu o pereche de casti in viitorul apropiat.Vreau niste casti cu un sunet natural si clar asa cum a vrut artistul sa sune,sa nu se auda infundat si cu bass aiurea gen Beats si altele,totusi sa aibe si un bass de bun simt,prefer niste casti in ear,folosesc de 2 ani niste casti on ear si m.am saturat de ele(inconfortabile).In proportie de 90% o sa merg pe Meze 11 neo,dar poate stiti ceva mai bun si sa imi spuneti parerea voastra despre aceste casti,va spun ca sunt vai steaua mea la capitolul audio,nici nu stiu ce sunt inaltele si restul si nici nu stiu cum trebuie sa fie,sau sound stage si altele vreau ca atunci cand pun castile sa simt muzica,muzica de pe deezer mp3la 320 dar o sa fac si abonament la tidal cu flacuri,iar dupa cand o sa am buget o sa iau si un aplificator/dac,momentan o sa le folosesc cu telefonul(un huawei p9 lite).Buget maxim 300 ron.
Multumesc de intelegere!

Editat de asd11, 13 iulie 2017 - 20:34.


#3714
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.181
  • Înscris: 16.10.2008
Vezi din gama de la Superlux care ti se potrivesc. La pret mic sunt pe departe cea mai buna alegere. Daca mai plusezi putin poti alege si o pereche de CAL.
BTW: In limba romana bas e cu un singur "s". Doar nu spui inaltee.

Editat de edigee, 14 iulie 2017 - 16:29.


#3715
dummy_

dummy_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 512
  • Înscris: 10.05.2009
Cr spuneti despre - Bluedio T3 Plus?

#3716
topkek

topkek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 22.07.2017
Salut! Am un buget de maxim 300 lei si vreau sa-mi recomandati un headset sau un combo de headphones + mic. Voi folosi castile pentru jocuri (precum PUBG) si muzica. As vrea sa fie over-ear si cu fir (sau fara fir doar daca nu necesita baterii/ incarcare si nu prea cred ca exista asa ceva). Daca se poate, sa aiba si bass destul de bun. Astept cu drag recomandarile voastre!

#3717
IllusiveMan

IllusiveMan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 750
  • Înscris: 02.07.2017

View Posttopkek, on 22 iulie 2017 - 21:02, said:

Salut! Am un buget de maxim 300 lei si vreau sa-mi recomandati un headset sau un combo de headphones + mic. Voi folosi castile pentru jocuri (precum PUBG) si muzica. As vrea sa fie over-ear si cu fir (sau fara fir doar daca nu necesita baterii/ incarcare si nu prea cred ca exista asa ceva). Daca se poate, sa aiba si bass destul de bun. Astept cu drag recomandarile voastre!
Profita de moment:

Creative Aurvana Live!2 Preis: EUR 53,96 (+ inca vreo 10-11 eur transportul) ajungi pe la 290-300 ron (eventual sa mai ai un 5-10 ron de rezerva in plus)
https://www.amazon.d...3381_em_1p_3_ti

Sunt similare cu CAL 1 dar au cablu detasabil, ceea ce le prelungeste mult durata de viata... calitate a sunetului mai buna in banii astia nu gasesti! Au si bass decent. Alege sa platesti in EUR, nu RON, caci cursul amazon e naspa.

Editat de IllusiveMan, 25 iulie 2017 - 13:25.


#3718
topkek

topkek

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 22.07.2017
k

#3719
Bondan91

Bondan91

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 575
  • Înscris: 07.05.2009
Buna ziua,

Intre Superlux 668 si 669 care model il recomandati, avand in vedere ca se vor utiliza de la ascultat muzica, la jucat jocuri pe PC ?

Mersi !

#3720
donjoe

donjoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.590
  • Înscris: 23.08.2006

View PostBondan91, on 29 iulie 2017 - 10:50, said:

Intre Superlux 668 si 669 care model il recomandati, avand in vedere ca se vor utiliza de la ascultat muzica, la jucat jocuri pe PC ?
S-a zis mai sus pe thread: dacă n-ai în plan să le folosești cu egalizor, 668B clar. Pentru 669 tre' să fii maniac al sub-basului ca să-ți placă așa cum e el, ne-egalizat. Sau să vrei neapărat cască închisă, dar oricum nu izolează grozav cu pad-urile țepene și relativ subțiri cu care vine.

Editat de donjoe, 29 iulie 2017 - 12:28.


#3721
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.780
  • Înscris: 08.08.2004

View PostSima2k, on 13 iulie 2017 - 20:03, said:

Salutare!
Săptămâna aceasta as vrea sa cumpar o pereche de căști Bluetooth, pentru a asculta muzica atunci când călătoresc.
Am găsit pana acum următoarele, la preturi similare :
1. Jbl e55bt - ~520 lei
2. Jbl everest 300 - 500lei pe amazon.uk
3. Sennheiser HD 4.40 BT ~535lei
Am tot citit reviewuri și toate au puncte minus : despre jbl sunt mulți care zic ca au multe probleme tehnice și ca se întâmplă des ca o casca sa nu mai funcționează; despre sennheiser review urile zic ca nu ar avea o calitate prea buna a sunetului.
Eu tind sa merg pe Sennheiser deoarece, în general, produsele lor sunt mai lăudate.
Voi ce părere aveți? Mai exista un alt model similar?

Mulțumesc!
Salutare!

Cum pe aici nu am primit nici un sfat, am  achiziționat pana la urma o pereche de Skullcandy Crusher Wireless. Am văzut o gramada de review uri pozitive, iar faptul ca le-am prins la reducere, m-a făcut sa le cumpăr.

Căștile se aud suficient de bine pentru ce am eu nevoie, iar dacă vreau mai mult bass, se rezolva din butonul de ajustare de pe casca.

Nu cred ca găseam ceva mai bun pana în 600lei.

Despre jbl-urile menționate mai sus am citit ca sunt o gramada de probleme și se întâmplă ca o casca sa nu mai funcționeze, iar sennheiser 4.40bt le-am testat și nu se auzeau cine știe ce

#3722
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Căut și eu pentru un iPhone 7 plus niște casti in ear. Buget 100-200 RON maxim. Căștile originale ce au însoțit telefonul se aud Ok pentru mine însă ma jenează plasticul ăla in urechi și pe lângă asta mai și cad...
M-am tot uitat pe net și am găsit varianta de la Xiaomi Mi Pro HD, in review-uri toți le lauda, pentru calitatea materialelor, sunt și frumoase , și sunet bun.
Voi ce ziceți ?

#3723
daveftw98

daveftw98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 28.09.2016
Salut, intre Sennheiser CX 300 si Xiaomi Pistons 3 ce ați alege?nu stiu care sa aleg

#3724
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 09.12.2007

View Postdaveftw98, on 04 august 2017 - 09:17, said:

Salut, intre Sennheiser CX 300 si Xiaomi Pistons 3 ce ați alege?nu stiu care sa aleg

Daca vrei bass, ia CX 300. Daca vrei un sunet echilibrat, mai bine balansat intre bass, medii si inalte, ia Piston 3. In plus, Piston 3 au si microfon + telecomanda, plus cablul din material textil. Eu le folosesc la alergat de mult timp si rezista foarte bine.

View Postsnapydj, on 03 august 2017 - 11:22, said:

Salut,

Căut și eu pentru un iPhone 7 plus niște casti in ear. Buget 100-200 RON maxim. Căștile originale ce au însoțit telefonul se aud Ok pentru mine însă ma jenează plasticul ăla in urechi și pe lângă asta mai și cad...
M-am tot uitat pe net și am găsit varianta de la Xiaomi Mi Pro HD, in review-uri toți le lauda, pentru calitatea materialelor, sunt și frumoase , și sunet bun.
Voi ce ziceți ?

Nu lua Xiaomi Mi Pro HD. Au inalte absolut sfarsietoare, iar bass-ul, desi exista, e de proasta calitate, lipsit de precizie. Mediile sunt dezastru. Un sunet prost, infundat, nu inteleg de ce le tot lauda lumea. Poate m-am ales eu cu un rebut, totusi.

Editat de blue_ikks, 04 august 2017 - 17:55.


#3725
daveftw98

daveftw98

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 28.09.2016

View Postblue_ikks, on 04 august 2017 - 17:55, said:

Daca vrei bass, ia CX 300. Daca vrei un sunet echilibrat, mai bine balansat intre bass, medii si inalte, ia Piston 3. In plus, Piston 3 au si microfon + telecomanda, plus cablul din material textil. Eu le folosesc la alergat de mult timp si rezista foarte bine.


Cica altii ziceau ca cx300 au sunet mult mai clar,zici xiaomi? ascult piese cu bass mult, house,trap,rap si clasica :D Multumesc pt raspuns apropo!  Ce sa aleg oare..sigur e mai bun pistons 3?

#3726
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 09.12.2007
CX300 sunt mai firave. Mai devreme sau mai tarziu cablul cedeaza si nu o sa se mai auda o casca. Dar ca si sunet, cred ca o sa-ti placa mai mult decat Piston 3.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate