Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Windows2000 pro

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
catalin_y

catalin_y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.11.2001
cum pot sa vad ceva sharuit din windows2000?

#2
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Fi mai explicit, te rog

#3
catalin_y

catalin_y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 28.11.2001
vreau sa stiu cum pot accesa ceva sharuit de pe alt calculator aflat in retea LAN, sau chiar de pe internet.
fara sa folosesc FTP, HTTP

acum folosesc un server FTP care imi este de folos, dar vreau sa stiu daca se poate si altfel

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Se poate, dar in anumite conditii. Vezi ca mai scrie pe aici cite ceva, citeste!

#5
angus

angus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 10.12.2001
da, este o problema foarte interesanta!! as dori si eu un raspuns in acest sens.

problema este ca in nt 4 am reusit f simplu sa aflu parola de administrator, in scopuri de securitate desigur...vorbesc foarte serios, scopuri de verificare a securitatii, pentru a dovedi vulnerabilitatea retelei si administratorului ca are lacune mari in acest sens.

eh, acum sunt in alta parte si astia au win 2000 pro, problema deci se pune altfel. alt administrator, alte resurse ale organizatiei etc.

ceea ce vreau sa intreb este: cum poti accesa un remote computer (de ex. partitia d$) de pe o alta statie de lucru pe care nu ai drepturi decat drepturi de user. practic nu pot sa modific nimic ( nu pot sa instalez nimic, nici un exe, nici un driver de scaner de exemplu, nimic etc. doar eventual sa rulez de pe cd sau floppy).

care sunt vulnerabilitatile win 2000 pro? ce ar trebui sa fie "parametrii" retelei, cum ar trebui setat win 2000 pro astfel incat sa poti spune ca este "suficient" de sigura? poate cineva din interior afla parola de admin si apoi umbla pe unde vrea muschii lui?

adica sa pot zice la sfarsit: da dom'le, am incercat, asta, asta si asta si v-am afat parola de administrator si deci am acces la toate documentele din computerele voastre deci aveti o mare problema de securitate, SAU, dom'le, in principiu, sunteti suficienti de siguri ca cel putin din interior nu vor fi probleme.

inca ceva, nu sunt un meserias al retelelor de calculatoare dar mai stiu una-alta !!!



multumesc anticipat  !!!



sa fitzi iubitzi !!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate