Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Chivu la Real Madrid

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Io cred de transfer numa cand il vad la prezentarea echipei! :D Si sezonu trecut se plimba de la barca la real si chelsea si tot la Roma a ramas...

Andrei

#20
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006

View PostAndreiASM, on Jul 4 2007, 10:26, said:

Io cred de transfer numa cand il vad la prezentarea echipei! :D Si sezonu trecut se plimba de la barca la real si chelsea si tot la Roma a ramas...

Andrei
Si Ramon Calderon si seful de la Roma ,am uitat cum il cheama, s-au inteles. Acum ramane sa se inteleaga la salariu care s-ar putea sa fie o problema deoarece Chivu se pare ca e cam pretentios.

#21
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Nu e Chivu pretentios.. ci fratii Becali.. vor un salariu cat mai mare pentru el.. pentru ca ei iau 10%. Jigodii de oameni.

S-au inteles pana la urma la salariu, Real a trimis un fax cu oferta oficiala pentru Chivu. Zilele astea o sa semneze ;)

Chivu nu o sa joace prost stai calm :D

Edited by kainstah, 04 July 2007 - 20:03.


#22
the_money_maker

the_money_maker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 02.05.2007

View PostFigo_jr2006, on Jul 4 2007, 15:19, said:

Si Ramon Calderon si seful de la Roma ,am uitat cum il cheama, s-au inteles. Acum ramane sa se inteleaga la salariu care s-ar putea sa fie o problema deoarece Chivu se pare ca e cam pretentios.

pai normal ca e pretentios ce tie tiar strica cateva milioane de $ in plus  :lol:

sper sa aiba loc in echipa, ca e bun si ca om si ca jucator ... PAREREA MEA :D !

#23
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Marca: „Becali a amenințat că Chivu își va îndeplini anul de contract cu AS Roma”

Cotidianul Marca scrie, joi, că impresarul Giovani Becali a solicitat mai mulți bani de la Real Madrid pentru transferul lui Cristian Chivu și a amenințat chiar că jucătorul și-ar putea duce la bun sfârșit anul de contract care i-a mai rămas cu AS Roma.

"În telenovela Chivu apar tot mai mulți actori cu fiecare episod. De exemplu, miercuri, a ieșit în scenă Gigi Becali, reprezentantul jucătorului, (n.r. - ziariștii spanioli l-au confundat din nou pe Giovani Becali cu finanțatorul Stelei), care mai întâi a refuzat să aibă o întâlnire cu Mijatovici pentru a negocia salariul lui Chivu, iar, în epilogul episodului de miercuri, a amenințat că jucătorul și-ar putea duce la bun sfârșit anul de contract care i-a mai rămas cu Roma pentru a decide viitorul său liber, începând de la 1 ianuarie 2008", scrie Marca.

Potrivit sursei citate, Real Madrid și AS Roma au realizat un acord scris pentru transferul lui Chivu, la 18 milioane de euro, plătibili în trei rate, plus două meciuri amicale. "Clubul madrilen era convins că jucătorul va accepta oferta Madridului și că declarațiile reprezentantului său fac parte dintr-o strategie pentru creșterea comisionului său. Mijatovici îl cunoaște bine pe Becali și știe cum se comportă în astfel de cazuri. Pe de altă parte, Inter Milano, se menține în joc și contează chiar pe Becali ca «infiltrat» în caz, deoarece reprezentantul lui Chivu a primit deja 1,5 milioane de la Moratti. În schimb, FC Barcelona a abandonat ieri telenovela și se gândește la Milito", notează Marca.

Într-un alt articol apărut în cotidianul Marca se menționează că FC Barcelona a negociat, pe parcursul zilei de miercuri, pe două părți, încercând să-i transfere pe Chivu și Milito. "Ferran Soriano și Txiki Begiristain au fost în legătură permanentă cu Becali, negociind transferul jucătorului. A fost o serie de suișuri și coborâșuri, după ce reprezentantul jucătorului a început foarte tare, însă când a aflat despre ieșirea lui Inter de la negocieri, prețul a scăzut. Barca a studiat posibilitatea de a-l lua pe Chivu, dar în cele din urmă a renunțat, deoarece nu existau suficiente garanții că operațiunea se va putea încheia rapid, iar acest lucru aducea riscul de a-l pierde pe Milito. Chiar dacă ar fi ajuns la un acord cu Becali, Real Madrid ar fi putut mări oferta, iar la Barcelona nu se crede că Inter s-a retras definitiv", susține Marca.

Daca nu era Giovanni, pana acum Chivu era plecat de mult :D

#24
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Mi-e scarba de Becali.. face de rusine Romania.. si pe Chivu.. si pe el ! :angry2:

#25
brutussas

brutussas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 09.06.2007
Sa vedeti cum ''rasar'' acum tot mai multi suporteri ai realului ca si cnd era mutu la chelsea toata loomea tinea cu chelsea oricum Steaua si Real pana la moarte B)

#26
valentinbad

valentinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 31.03.2005
nu cred ca va mai fi niciun transfer :( ..............impresari ipocriti :puke:
Lasa Chivule, ii bine la Roma :console:

#27
Blanco 1

Blanco 1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.07.2007
Fanii Real Madrid , haideti la http://www.madridista.eu/ro . Este primul site Real Madrid din Romania :)

#28
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
io unu nu vreau sa mearga Chivu la Real mai bine la Inter sau Barcelona

#29
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View PostImDrunk, on Jul 9 2007, 00:00, said:

io unu nu vreau sa mearga Chivu la Real mai bine la Inter sau Barcelona
Stai linistit ca nu-l vrea nimeni. Asta-i un circ ca sa-i mai creasca salariul

#30
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Daca aveti bani

http://cgi.ebay.it/V...1QQcmdZViewItem

:lol:

#31
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Potrivit acestei surse, pana miercuri Cristi Chivu va semna cu Inter Milano. :first:

#32
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View Postduculeana, on Jul 21 2007, 19:37, said:

Potrivit acestei surse, pana miercuri Cristi Chivu va semna cu Inter Milano. :first:
Telenovela Chivu continua si mai mult ca sigur nu se va termina nici miercuri.

#33
Sky_Leader

Sky_Leader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 02.09.2006
Sa speram ca asta nu e o telenovela de 1000+ de episoade si Chibu va ajunge totusi la Inter,fiindca nu prea vad sa aiba trai cu suporterii Romei..

#34
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006
Cica acum e oficial.Chivu e la Inter si va fi prezentat maine..

#35
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View PostFigo_jr2006, on Jul 25 2007, 13:11, said:

Cica acum e oficial.Chivu e la Inter si va fi prezentat maine..
Eu nu cred :P
Becali a zis ieri seara ca daca Chivu urma sa se transfere la Inter el era in Italia, dar el e in Romania deci...

#36
Figo_jr2006

Figo_jr2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 10.04.2006

View Postmaradona13, on Jul 25 2007, 13:32, said:

Eu nu cred :P
Becali a zis ieri seara ca daca Chivu urma sa se transfere la Inter el era in Italia, dar el e in Romania deci...
Atunci ii urez sa ajunga la Inter Coceni   :lol: Deja m-am plictisit de Chivu si de Becali

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate