Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

philips 9@9f VS. philips 9@9d

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
11 răspunsuri în acest subiect

#1
vivapcr

vivapcr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 275
  • Înscris: 16.01.2007
foloseste cineva un astfel de tel ?

#2
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006

Vizualizare mesajvivapcr, pe Jun 28 2007, 13:51, a scris:

foloseste cineva un astfel de tel ?
Am vazut la un prieten 9@9d si m-au impresionat durata bateriei si calitatea camerei. IMPRESIONAT!

#3
florin63

florin63

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 05.05.2006

Vizualizare mesajmirch_bam, pe Jun 28 2007, 22:20, a scris:

Am vazut la un prieten 9@9d si m-au impresionat durata bateriei si calitatea camerei. IMPRESIONAT!


Sa nu mai vorbiti aiurea despre durata mare a bateriei a acestui telefon... este cel mai mare bull shit...mi-am cumparat eu unul acum o saptamana, l-am formatat asa cum mi sa spus la magazin: descarcat complet, incarcat 12 ore cu el inchis si tot asa de trei ori si, surpriza: nu ma tine mai mult de 4 (PATRU!!!) zile. Cea mai mare minciuna cu asa zis stand by. Imi pare rau ca l-am cumparat. Apropo, nu-l vrea nimeni, ca il vand. V-am spus are o saptamana si e in stare excelenta. Cei interesati sa-mi lase adresa de e-mail.

#4
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
Doar nu ti-ai cumparat telefonul pentru ca mi-ai citit post-ul...  :eek:
Eu inca sustin ceea ce am spus... aiurea  :tomato:

#5
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.034
  • Înscris: 03.05.2006
Am avut o perioada de timp la dispozitie un 9@9d.
Durata Bateriei, intr-adevar este una impresionanta, insa in nici un caz de 850h cum spun ei. La o utilizare medie a telefonului (~30Min vb, sms, poze ) duce in jur de 2 saptamani. Plasticul din care este confectionat este placut la atingere, cald.
Insa tastarea unui sms este o adevarata provocare, tastele fiind cat se poate de incomode. Un alt minus este ecranul, unul cat se poate de kitchuros.
Per total este un telefon care face exact atat cat dai pe el.

#6
florin63

florin63

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 05.05.2006

Vizualizare mesajvladdy99, pe Jul 5 2007, 23:03, a scris:

Am avut o perioada de timp la dispozitie un 9@9d.
Durata Bateriei, intr-adevar este una impresionanta, insa in nici un caz de 850h cum spun ei. La o utilizare medie a telefonului (~30Min vb, sms, poze ) duce in jur de 2 saptamani. Plasticul din care este confectionat este placut la atingere, cald.
Insa tastarea unui sms este o adevarata provocare, tastele fiind cat se poate de incomode. Un alt minus este ecranul, unul cat se poate de kitchuros.
Per total este un telefon care face exact atat cat dai pe el.

Am sa-ti trimit telefonul meu si sa vezi ca nu tine 2 saptamani cum spui. Eu vorbesc destul de mult, dar nu folosesc camera si azi am vazut ca nu ma tinut decat 2,5 zile. Sa ma pis telefonul asta, nici nu pot sa va spun cat de rau imi pare ca l-am cumparat.

#7
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
vivapcr, ia-ti altu, ca deja e invechit.

florin, se pare ca ori ai retea slaba si se chinuie telefonul sa ti-o tina, caz in care mananca mai mult, ori ai nimerit tu vreo revizie mai flamanda. Oricum de cate ori iti citesc post-urile ma simt parca vinovat ca l-am laudat  :lol: Nu te mai plange atat, vinde-l cumva si ia ceva klumea. Eu am reusit sa duc un Nokia 6630 cu butonare frecventa si vorbit in jur de 20 minute pe zi, pana la 6 zile... pentru ca i-am luat baterie mai mare (BL-6C).

#8
florin63

florin63

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 49
  • Înscris: 05.05.2006

Vizualizare mesajmirch_bam, pe Jul 6 2007, 17:38, a scris:

vivapcr, ia-ti altu, ca deja e invechit.

florin, se pare ca ori ai retea slaba si se chinuie telefonul sa ti-o tina, caz in care mananca mai mult, ori ai nimerit tu vreo revizie mai flamanda. Oricum de cate ori iti citesc post-urile ma simt parca vinovat ca l-am laudat  :lol: Nu te mai plange atat, vinde-l cumva si ia ceva klumea. Eu am reusit sa duc un Nokia 6630 cu butonare frecventa si vorbit in jur de 20 minute pe zi, pana la 6 zile... pentru ca i-am luat baterie mai mare (BL-6C).

Nu are treaba cu reteaua, ca doar nu stau la tara, stau in Iasi, deci exclus sa am o retea slaba. Spune-mi ce inseamna revizie mai flamanda? Scuza-ma, dar nu esti tu vinovat de situatia asta, nu am spus nimic rau la adresa ta, eu sunt nemultumit de calitatea bateriei. L-am cumparat dupa ce am vazut pe site-uri despre acest telefon privitor la baterie, oricum nu credeam ca tine 850 de ore, dar am zis ca macar o saptamana, dar din pacate nu e asa. Oare s-ai fac un update de soft? Te rog inca odata sa ma scuzi, dar nu am nimic cu tine. Eram eu asa putin nervos de ce se spune si ce e in realitate, dar asta e, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.  :))))

#9
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.108
  • Înscris: 05.02.2006
Nu e nevoie sa te scuzi, ne intelegem noi cumva... Mangaliot mangaliot, dar tot de la Moldova ma trag si io :D .
Revizie flamanda se refera exact la versiunea de soft. Intre timp insa ma gandesc ca mai conteaza si cat sta bateria pe raft. Exista niste conditii de depozitare a acumulatorilor (google it) si... fiind un model mai vechi, ma gandesc ca nu cumva sa-l fi cumparat cu bateria deja expirata. Nu bag mana in foc dar incerc sa dau o explicatie. Pe de alta parte unii acumulatori cica isi intra in parametrii normali, in durata maxima de rezistenta, abia dupa cateva zeci de cicluri de incarcare/descarcare.

#10
vallixx

vallixx

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 20.06.2007
Nu stiu ce faceti voi cu ele, eu am 9@9d si ma tine 3 saptamani. E telefonul " de firma" asa ca vorbesc la el foarte mult pe zi....oricum peste 1 ora. Nu folosesc camera mai deloc blutooth-ul sta mai mult inchis. Mai are o setare de genul ECO MODE, unde diminueaza stralucirea ecranului. Are si functie AUTO ON, AUTO OFF, asa ca se inchide pe la 11 noapte si se deschide la 6 dim. Cu toate setarile astea + formatare corecta a bateriei ma tine 3 sapt. fara probleme.
Mai am si un 9@9a, care in carte zice ca ar avea stand by de 40 zile. 40 nu ma tine dar 3 sapt jumatate , poate chiar spre 4 ....fara probleme. Asa ca scuze, dar ma indoiesc rau de tot de ce ziceti voi , stand by de 2 - 4 zile.....

#11
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.217
  • Înscris: 17.07.2008
telefoanele mobile Phillips sunt chinezesti...au vandut olandezii divizia...deci sunt niste rahaturi

#12
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.872
  • Înscris: 30.08.2003

Vizualizare mesajvallixx, pe Oct 21 2008, 14:12, a scris:

Mai am si un 9@9a, care in carte zice ca ar avea stand by de 40 zile. 40 nu ma tine dar 3 sapt jumatate , poate chiar spre 4 ....fara probleme. Asa ca scuze, dar ma indoiesc rau de tot de ce ziceti voi , stand by de 2 - 4 zile.....
9@9a am și eu. Ține maxim 2 săptămâni în stand-by. Stand-by înseamnă să nu vorbesc la el deloc. Nu-l închid noaptea. Nu știu cum ține la tine aproape o lună. Mi-e greu să cred.
În condiții de utilizare normală, vorbit în fiecare zi, durata de viață scade, însă oricum ține mai mult decât un telefon normal. Uit când l-am încărcat ultima oară.
9@9d nu am și nu cunosc detalii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate