Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cu cortul la mare sau la munte

- - - - -
  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#289
cstef30

cstef30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 22.04.2007
Ce tarife au ? Cum este curatenia?

#290
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
Este curat.Acum cred ca au mai crescut preturile.Pana pe 3 iulie erau 15 lei de persoana si 5 lei masina,atunci am plecat eu de acolo.

#291
aura3010

aura3010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.08.2013
http://tentomania.com/tipsAndTricks

#292
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Stimati pasionati de vacante petrecute "la cort" ,
Tocmai m-am intors din CO si vreau sa va las cateva informatii despre o locatie frumoasa si ospitaliera de pe litoralul romanesc unde puteti campa. Probabil multi dintre voi cunoasteti, altii poate nu ... este vorba de Complexul Turistic "Camping Zodiac" unde ma cazez impreuna cu familia de mai bine de 5 ani. Este situat la limita dintre statiunile Jupiter si Neptun-Olimp. Accesul se face foarte usor, din DN Constanta-Mangalia se merge catre Jupiter. La intrare in statiune, pe partea dreapta este situat acest camping. Primul lucru care va va retine privirea este o piscina imensa si moderna situata la intrarea in camping (putine hoteluri *** de pe litoral au o piscina asa moderna), apoi vis a vis de piscina se poate observa o constructie la rosu care peste 2 ani va deveni un minihotel de 3 stele. Complexul este dotat cu toalete, dusuri, spalatoare si alte dotari foarte moderne (eu acasa nu am Geberit ... ei au). Este acces la internet wireless, energie electrica, masina de spalat rufe, masina de calcat, gratare amenajate, loc de joaca pentru copii, piscina - gratuit. Preturile sunt rezonabile, mai ridicate in sezon si mai scazute in extra sezon. Totul este igienizat zilnic, apa calda non stop, spatiu suficient pentru cort si masina. Cam atat intr-o prezentare generala, mai multe informatii in urma intrebarilor voastre. P.S. nu fac publicitate prin acest post, ofer doar o informatie. Multumesc.

#293
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Am fost si eu client fidel acolo, insa de cand cu piscina inclusa au devenit foarte scumpi. Insa ai dreptate cu privire la servicii si curatenie.

#294
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View PostLunaCrystal, on 26 septembrie 2014 - 01:00, said:

Am fost si eu client fidel acolo, insa de cand cu piscina inclusa au devenit foarte scumpi. Insa ai dreptate cu privire la servicii si curatenie.

Ce inseamna "au devenit foarte scumpi" ? Piscina este un confort care multe locatii de relaxare il taxeaza separat.

#295
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 04.10.2014
cu cortul de multe ori am campat direct pe plaja - atat in romania cat si in europa;

#296
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View Postbanculescu, on 11 octombrie 2014 - 22:24, said:

cu cortul de multe ori am campat direct pe plaja - atat in romania cat si in europa;

Din cate stiu eu acest lucru nu se mai poate face ... cred ca este interzis de primariile statiunilor. Am vazut in unele statiuni, pancarde pe plaja cu mesajul "interzis camparea" sau efectiv semnul turistic de interzicere.

#297
zanida

zanida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2015
Zilele astea am "rascolit" internetul in lung si in lat incercand sa pun cap la cap un itinerariu pentru concediul din aceasta vara. Se vrea a fi un tur al tarii cu cortul, cu bicicletele dupa noi, si cel mai probabil cu un caine.
Nu m-am lamurit foarte tare cu un loc mai salbatic pe litoral. Dar cred ca daca vom pleca cu bicicletele probabil vom gasi un loc de campare undeva de-a lungul plajei :)
Pana acum am fost cu cortul doar prin muntii Maramuresului, am gasit cateva locuri superbe de campare - locuri neamenajate, pur si simplu am pus cortul.

#298
Pagan14

Pagan14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 21.07.2009

View Postzanida, on 15 ianuarie 2015 - 19:36, said:

Zilele astea am "rascolit" internetul in lung si in lat incercand sa pun cap la cap un itinerariu pentru concediul din aceasta vara. Se vrea a fi un tur al tarii cu cortul, cu bicicletele dupa noi, si cel mai probabil cu un caine.
Nu m-am lamurit foarte tare cu un loc mai salbatic pe litoral. Dar cred ca daca vom pleca cu bicicletele probabil vom gasi un loc de campare undeva de-a lungul plajei Posted Image
Pana acum am fost cu cortul doar prin muntii Maramuresului, am gasit cateva locuri superbe de campare - locuri neamenajate, pur si simplu am pus cortul.

Daca vrei peisaj salbatic iti recomand Ferentari ;)

#299
zanida

zanida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2015
Mno, amu nici asa salbatic :)))

#300
testosul1

testosul1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 28.07.2012

View Postzanida, on 15 ianuarie 2015 - 19:36, said:

Zilele astea am "rascolit" internetul in lung si in lat incercand sa pun cap la cap un itinerariu pentru concediul din aceasta vara. Se vrea a fi un tur al tarii cu cortul, cu bicicletele dupa noi, si cel mai probabil cu un caine.
Nu m-am lamurit foarte tare cu un loc mai salbatic pe litoral. Dar cred ca daca vom pleca cu bicicletele probabil vom gasi un loc de campare undeva de-a lungul plajei Posted Image
Pana acum am fost cu cortul doar prin muntii Maramuresului, am gasit cateva locuri superbe de campare - locuri neamenajate, pur si simplu am pus cortul.
O varianta ar fi zona Vadu/Cornu.

#301
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View Postzanida, on 15 ianuarie 2015 - 19:36, said:

Zilele astea am "rascolit" internetul in lung si in lat incercand sa pun cap la cap un itinerariu pentru concediul din aceasta vara. Se vrea a fi un tur al tarii cu cortul, cu bicicletele dupa noi, si cel mai probabil cu un caine.
Nu m-am lamurit foarte tare cu un loc mai salbatic pe litoral. Dar cred ca daca vom pleca cu bicicletele probabil vom gasi un loc de campare undeva de-a lungul plajei Posted Image
Pana acum am fost cu cortul doar prin muntii Maramuresului, am gasit cateva locuri superbe de campare - locuri neamenajate, pur si simplu am pus cortul.

Salut. Un loc salbatic pe litoral este destul de greu de gasit, asta pentruca de la Vama Veche pana la Navodari, aproape toata plaja statiunilor se continua una cu alta fara intreruperi. Cu mici exceptii intre Eforie N si Eforie S, dar acolo sunt betoane pe plaja, sau intre Neptun si Costinesti unde este vila Ceasusestilor. Mergand pe jos pe marginea apei, undeva in zona Capu Aurora - Mangalia este o limba de pamant care intra in mare. Acolo am vazut deseori corturi ridicate si oamenii autogospodarindu-se. Ca reper cauta "satul pescaresc" . Dar sa nu te astepti sa fie foarte salbatic, este un loc mai retras, atat tot.

#302
BubuM

BubuM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.08.2013

View Postzanida, on 15 ianuarie 2015 - 19:36, said:

Zilele astea am "rascolit" internetul in lung si in lat incercand sa pun cap la cap un itinerariu pentru concediul din aceasta vara. Se vrea a fi un tur al tarii cu cortul, cu bicicletele dupa noi, si cel mai probabil cu un caine.
Nu m-am lamurit foarte tare cu un loc mai salbatic pe litoral. Dar cred ca daca vom pleca cu bicicletele probabil vom gasi un loc de campare undeva de-a lungul plajei Posted Image
Pana acum am fost cu cortul doar prin muntii Maramuresului, am gasit cateva locuri superbe de campare - locuri neamenajate, pur si simplu am pus cortul.
Cateva ponturi unde am putea pune cortul? Posted Image Vrem sa facem un tur prin tara anul acesta (Sibiu, Deva, Targu Mures, Suceava etc) insa nu gasim decat locuri amenajate si destul de scumpe.Acum 2 ani am fost prin Transfagarasan, Sibiu, Cluj, Baia Mare si cel mai mult ne-a placut la Campia Turzii, un loc superb insa neamenajat Posted Image  doar strictul necesar.

#303
lulla

lulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 11.02.2013
In 2010 am stat cu cortul la iesirea din G-Humorului spre Suceava, imediat ce am iesit undeva pe dreapta pe malul apei Moldova. Ceva neamenajat dar frumos. Tot in G-Humorului este complexul Arinis ceva frumos si merita vazut. Personal nu am fost, dar acum regret. Sper anul viitor. Atat cunosc din traseul tau pentru cort pe locuri neamenajate,

#304
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
As dori si eu niste impresii recente despre doua campinguri din zona Mamaia-Navodari: GPM Holiday si Camping-S. Pe care dintre cele doua il recomandati pentru mers cu cortul (familie cu copil)?
Toate review-urile gasite sunt destul de vechi si ma gandesc ca poate s-au mai schimbat unele lucruri (in bine sau in rau).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate