Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Ce muncim vara asta ? :D

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
40 răspunsuri în acest subiect

#1
neamtu'17

neamtu'17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 17.06.2007
Pentru toti cei care am terminat acu a 10-a sau a 11-a ( cei de-a 12-a nu cred ca au timp acum :D ) : Ce sa facem astea 3 luni ca sa mai castigam niste bani ? Pe unde ati gasit sa mergeti sa munciti ?
Cei mai mari ....poate ne dati ceva de munca :D

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
te faci barman pe litoral ! bacsis, salariu cazare moca, distractie ;)

#3
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005
I'm a baaad man! Am stat tot liceul pe banii părinților.
Ce-i drept, mai făceam și eu ceva bani, pe lângă, dar tot mai ceream de la părinți :D

#4
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.481
  • Înscris: 10.12.2006
Voi munci tastatura si berile de prin terase :coolspeak: . Pentru ce sa muncesti la varsta asta? Si asa peste cativa ani incepem sa muncim si nu ne vom opri decat la pensie...

#5
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 910
  • Înscris: 05.02.2007
ce mare lucru poti munci la 16-17 ani, in afara de posturi de barman/ospatar pe litoral nu cred ca exista altceva rentabil. Mai degraba investeste timpul in tine.(invata o limba, pregateste materiile de admitere la fac. ca sa poti intra la buget, etc.). Consider ca asta e o varsta la care poti invata multe, relativ usor, si nu are rost sa pierzi vremea pentru cateva milioane (ROL) pe care sa le bagi intr-un telefon mobil (doar un ex.) Mai tarziu iti vei da seama.

#6
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005
Întotdeauna m-a atras să lucrez la spălătorie de mașini pe timp de vară, că nu e muncă grea și îmi și ține răcoare în zilele de 30+.
Dar când în fiecare zi primeam un telefon „hai la o bere/un suc la terasa x”, „hai la ștrand”, „hai la un grătar”, numai timp de spălat mașini nu mai aveam :D

#7
neamtu'17

neamtu'17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 93
  • Înscris: 17.06.2007
Pe mine m-ar fi interesat chestiile astea cu distribuirea fluturasilor , reclamerol in cutiile postale . Ma si plimb si mai si castig nhiste bani . Si in primul rand m-as trezi de dimineata ....daca nu as avea ceva de lucru tot pe la 12 m-as trezi in fiecare zi :D

#8
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.139
  • Înscris: 28.04.2006

View Postneamtu, on Jun 18 2007, 01:41, said:

Pe mine m-ar fi interesat chestiile astea cu distribuirea fluturasilor , reclamerol in cutiile postale . Ma si plimb si mai si castig nhiste bani . Si in primul rand m-as trezi de dimineata ....daca nu as avea ceva de lucru tot pe la 12 m-as trezi in fiecare zi :D
Daa.. e o adevarata placere sa te plimbi prin soare la 35 grade fara nicio adiere de vant  :huh:
La chestiile astea se castiga f putin.. asta in cazul in care nu dai de unu' care te tot amana cu plata pana inchide firma si pleaca din oras.. (nu, nu am patit-o eu.. dar cunosc cazuri)

Pt un licean.. probabil ca undeva pe litoral. In functie de cum ti-e norocul poti sa castigi chiar f bine. Ori la terase, ori la un hotel.. Nu e salariu cat e bacsisul.. Eu am vazut nu stiu cate anunturi cu "angajam pe perioada verii ospatar, barman etc etc"..

PS: eu n-am auzit pe nimeni sa dea cazare moca pe litoral pt angajati..

#9
Beks

Beks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 119
  • Înscris: 14.02.2006
Cine doreste JOB in BISTRITA pe timp de vara sa-mi dea PM  :lol:

#10
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postneamtu, on Jun 18 2007, 00:41, said:

Pe mine m-ar fi interesat chestiile astea cu distribuirea fluturasilor , reclamerol in cutiile postale . Ma si plimb si mai si castig nhiste bani . Si in primul rand m-as trezi de dimineata ....daca nu as avea ceva de lucru tot pe la 12 m-as trezi in fiecare zi :D

Mai degraba distribuirea fluturasilor decat reclame / pliante in cutiile postale. Nu stiu cat de mult o sa-ti placa sa te plimbi cu un rucsac in spate de 20 de kg.(sau sa iei cateva pliante , le bagi in cutii si revii sa iei altele)

#11
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005

View Postruthless, on Jun 24 2007, 10:01, said:

Mai degraba distribuirea fluturasilor decat reclame / pliante in cutiile postale. Nu stiu cat de mult o sa-ti placa sa te plimbi cu un rucsac in spate de 20 de kg.(sau sa iei cateva pliante , le bagi in cutii si revii sa iei altele)

Așa e...e nașpa. Odată am încercat și eu. Nu zic, mi-au venit ceva bani. Dar e naaașpa!

#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
mai ales cand le ia cate unu si le arunca pe jos un metru mai incolo, a ? :)

#13
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View Postspare-me, on Jun 24 2007, 18:28, said:

mai ales cand le ia cate unu si le arunca pe jos un metru mai incolo, a ? :)
Și ce treabă are?Tu ți-ai făcut datoria! ;)

#14
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 776
  • Înscris: 07.03.2005
Totusi s-a mai civilizat lumea, le arunca la primul cos de gunoi.

#15
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.490
  • Înscris: 19.07.2005
Eu era să mă iau la bătaie cu unul, că a început să mă bruscheze să le culeg din poștă. Am zis că nu le culeg, o zis ăla că cheamă poliția, că e proprietate privată (scara de bloc). Eu i-am zis să nu-și consume minutele, o chem io, pentru hărțuire :D Iar problemele publicitare să le rezolve cu firma care m-a angajat, nu cu mine. :)

Până la urmă le-a cules el și le-a aruncat în fața blocului, că acolo nu mai e proprietate privată :D

#16
alexandra_hutton

alexandra_hutton

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 273
  • Înscris: 04.06.2007
Poti incerca la diferite companii de cercetare.Mai arata si destul de bine in CV mai tarziu. Succes!

#17
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
companii dec ercetare de ce ? in clasa a 11-a pentru 3 luni ?!

#18
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 28.11.2004
frate-miu a terminat acum clasa a 10-a si s-a angajat de 3 zile ca picolo la un restaurant ( primul job din viata lui :) de fapt, a mai lucrat o data 2 zile la o terasa cind mi-a tinut mie locul, dar atunci era alta chestie ca nu facea practic nimic)....ia 400.000 pe zi plus ce-i revine din bacsis ( pina acum a facut cam 350/zi , ieri ceva mai mult) si lucreaza de la 9 dimineata pina la inchidere ( adica ceva de genul 2).....lui ii convine

Editat de rox, 24 iunie 2007 - 18:28.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate