Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Belgia

- - - - -
  • Please log in to reply
960 replies to this topic

#955
dragos1985brasov

dragos1985brasov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2019

View PostLHR, on 20 decembrie 2023 - 23:30, said:

Eu in ziua rezervata pentru ce n-ati vazut in Brussels, as da o fuga in Ghent sau Bruges...

Ai dreptate....am updatat itinerariul....am vazut ca sunt 2 bijuterii arhitecturale oraselele astea...multam de sfat!

#956
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 04.11.2023

View Postcristobob, on 20 decembrie 2023 - 11:57, said:

T(z)eapa. Am muscat-o si noi.


Noi am platit Cluj-"Buxel", 4 persoane dus intors circa 350 LEI. La intoarcere, deoarece aveam avion devreme, am luat un taxi. Cost : "ne-au ciuruit" 150 EURO.

MI-AM DAT SEAMA CA BRUXELU' NE-O TRAGE IN TOATE MODURILE POSIBILE.


Sfaturi pentru tine e tarziu, insa pentru altii: FERITI-VA DE ...magarus BRUXELLES !

N-are treaba Bruxelles cu faptul ca unii oameni nu se intereseaza unde merg, la ce ora au avion si cat e distanta intre Aeroportul din Charleroi si orasul Bruxelles. Chestiile astea tin de cultura generala si de minimul research pe care il faci inainte sa cumperi ceva. Intre aeroport si oras sunt 60km, cat ai vrea sa coste taxi? Sau ai comandat taxi fara sa stii preturile, asa cum ai cumparat bilet de avion fara sa stii cum ajungi la aeroport? :)

#957
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,487
  • Înscris: 06.01.2014
Da.
Mulțumit?

#958
q_p

q_p

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 30.10.2023
Eu am luat transfer de la Flibco, am iesit aproape la aceeasi bani ca si biletul de autocar , vreo 10 euro in plus parca !
Din moment ce stii la ce ora ai avionul poti sa iti iei si transferul la aeroport !

Si am ajuns la aeroport la 5 dimineata , am ajuns fara probleme , serviciul e 24/7 !

#959
divic

divic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.04.2008
Buna ziua tuturor!
Imi puteti recomanda o cazare pentru 65 de persoane in Beverent?
Perioada este 09.03.24-11.03.24.
in asteptarea raspunsului, va multumesc.

#960
giuliani2

giuliani2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 04.11.2023
Bevedent? Unde-i asta?

Cine de pe aici crezi ca a avut de cazat 65 de persoane in Beveren (presupun) pana acum? Nu crezi ca google si booking te pot ajuta mai mult?

E ca si cum as intreba eu pe aici cum se manifesta un Ferrari fabricat in 2023 la viteze mai mari de 220kmh.

#961
dragos1985brasov

dragos1985brasov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2019
Salutare! Va multumesc frumos pentru lamuririle anterioare cu privire la Bruxelles. A fost o ieseala faina. Va las mai jos niste concluzii ce pot ajuta si pe altii:
1. Transferul de la Charleroi l-am facut cu Flibco, 18E/pers/sens
2.Gare du midi e muuuult mai safe decat se prezinta peste tot. Itr-adevar sunt ceva boscheti si mai miroase a urina pe alocuri, dar e super ok
3. Cazarea am avut-o in cartierul de afaceri, un aparthotel, Adagio - suuuper ok, receptionera romanca
4.Transport in comun - aplicata STV - 16.5 EURO - 10 calatorii
5. Am fost in Amsterdam cu trenul (dus cu eurostar- intors cu intercity) - 110euro - rezervari din decembrie
6.Fost-am si la Brugges - o minunatie de orasel, cara vara cred ca e splendid , avand in vedere salciile de langa canale
Overall a fost fain, Olanda e peste Belgia cu mult, inclusiv la preturi.
Data viitoare as merge clar vara-toamna (in sezonul de vegetatie) si as sta 4 zile in Olanda si una in Belgia. As folosi Belgia ca pivot spre Olanda-Franta-Anglia, nicidecum sa stau atat ca prima data. Va multumesc inca o data ppentru sfaturile primite anterior calatoriei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate