Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Capsuni... normale, urcatoare, uriase... si altele

- - - - -
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#91
dilivio26

dilivio26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.03.2011
Pt. ciuchi67 , eu sunt din Iasi si te scap de toti stolonii.... vreau sa ii duc la tara....Daca mai ai,  poti lua legatura la [email protected]
Din cate am vazut eu din ce ai explicat pe forum capsunul tau este un soi italian, neremontant, cu fructe destul de mari, rosu inchis si aromate. Asa e?....
In rest spor la treaba, ca a venit primavara si pe la noi.

#92
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010

ciuchi67 said:

DACA VA INTERESEAZA,VI LE TRIMIT PACHET CATE 10-20  STOLONI SI VA PLATITI DOAR CURIERUL.

MAI LUAM LEGATURA,DACA VA INTERESEAZA,SUNT DIN IASI
buna ziua. va rog daca se poate si mai este disponibil as dori si eu 20 stoloni de capsuni din care aveti. prin posta nu se pot trimite? sunt din tg neamt...este distanta mica pina la mine... va mutumesc anticipat... poate reusiti sa ne multumiti pe toti...

Edited by horia66, 10 April 2011 - 20:42.


#93
ciuchi67

ciuchi67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.02.2011
[quote name='dilivio26' post='9634537' date='21st March 2011, 09:35']Pt. ciuchi67 , eu sunt din Iasi si te scap de toti stolonii.... vreau sa ii duc la tara....Daca mai ai,  poti lua legatura la [email protected]
Din cate am vazut eu din ce ai explicat pe forum capsunul tau este un soi italian, neremontant, cu fructe destul de mari, rosu inchis si aromate. Asa e?....
In rest spor la treaba, ca a venit primavara si pe la noi.[/quote]

multumesc de incredere,tre sa prind un pic de timp sa se usuce.fructele sunt cum spui,cand scot va anunt pe toti,oricum ma gamdesc sa le schimb locul asa ca scot tot si sortez, nu va trimit balarii si plante bolnave,asta sa fiti siguri.



[quote name='ciprian_vladis' post='9634935' date='21st March 2011, 11:02'][quote name='ciuchi67'

DACA VA INTERESEAZA,VI LE TRIMIT PACHET CATE 10-20  STOLONI SI VA PLATITI DOAR CURIERUL.

MAI LUAM LEGATURA,DACA VA INTERESEAZA,SUNT DIN IASI

buna ziua. va rog daca se poate si mai este disponibil as dori si eu 20 stoloni de capsuni din care aveti. prin posta nu se pot trimite? sunt din tg neamt...este distanta mica pina la mine... va mutumesc anticipat... poate reusiti sa ne multumiti pe toti...[/quote]


rezolvam ,cumva.firma unde lucrez are o masina la reparat in tg.neamt,si cand vin dupa ea.luam legatura.
mai e valabila oferta pt arpacic din acela care infrateste??

#94
dilivio26

dilivio26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.03.2011

View Postciuchi67, on 22nd March 2011, 10:25, said:

multumesc de incredere,tre sa prind un pic de timp sa se usuce.fructele sunt cum spui,cand scot va anunt pe toti,oricum ma gamdesc sa le schimb locul asa ca scot tot si sortez, nu va trimit balarii si plante bolnave,asta sa fiti siguri.

Multumesc ciuchi67... Astept cu nerabdare...
M-am apucat deja de pregatit terenu :naughty:

Edited by horia66, 10 April 2011 - 20:42.


#95
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010

ciuchi67 said:

rezolvam ,cumva.firma unde lucrez are o masina la reparat in tg.neamt,si cand vin dupa ea.luam legatura.
mai e valabila oferta pt arpacic din acela care infrateste??
da, este valabila.. dar nu este arpacic ci este ceapa (pui una si pina toamna infrateste si culegi mai multe)

Edited by horia66, 10 April 2011 - 20:41.


#96
cracker79

cracker79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.04.2010
Buna Ciuchi! As dori si eu 20 de stoloni daca mai ai,bineinteles. Adresa mea de mail este [email protected]  Multumesc!

#97
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010

ciuchi67 said:

DACA VA INTERESEAZA,VI LE TRIMIT PACHET CATE 10-20 STOLONI SI VA PLATITI DOAR CURIERUL.

MAI LUAM LEGATURA,DACA VA INTERESEAZA,SUNT DIN IASI
    mai este valabil sau ati terminat capsunii de dat...  am pierdut randul???? maill-ul meu este [email protected]

Edited by horia66, 10 April 2011 - 20:43.


#98
vidum

vidum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.09.2010
subiectul acesta s-a transformat intr-o bursa de vanzare a stolonilor. Nu stiu de ce nu se duc persoanele interesate sa le cumpere de la o statiune de cercetare, de ex la noi in Arges este la Maracineni. Sunt si mai ieftini. Eu ma asteptam sa citesc sfaturi de la persoane care cultiva de mult timp, gen "cum sa obtii o recolta timpurie" sau "calendarul culturii"etc

Edited by vidum, 06 April 2011 - 09:45.


#99
ciuchi67

ciuchi67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.02.2011

View Postciprian_vladis, on 5th April 2011, 13:00, said:

mai este valabil sau ati terminat capsunii de dat...  am pierdut randul???? maill-ul meu este [email protected]


n-am uitat deloc doar ca am fost plecat si n-am scos nimic inca.
anunt cand ma apuc,sper maine ,daca nu mai ploua.

View Postvidum, on 6th April 2011, 10:43, said:

subiectul acesta s-a transformat intr-o bursa de vanzare a stolonilor. Nu stiu de ce nu se duc persoanele interesate sa le cumpere de la o statiune de cercetare, de ex la noi in Arges este la Maracineni. Sunt si mai ieftini. Eu ma asteptam sa citesc sfaturi de la persoane care cultiva de mult timp, gen "cum sa obtii o recolta timpurie" sau "calendarul culturii"etc


eu nu vand stoloni,iar bursa agricola e la alta sectiune.........daca citeai ce am scris mai sus ,in fine....

pentru informare ,am gasit in piata un cetatean care vindea stoloni de soi necunoscut cu 1 leu firul si oferea discount la mai mult de 50 de fire.


scump tare,asa-i ?
bafta la gasit sfaturi,incearca sa citesti topicul de la inceput,poate ai noroc

Edited by horia66, 10 April 2011 - 20:44.


#100
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010

ciuchi67 said:

DACA VA INTERESEAZA,VI LE TRIMIT PACHET CATE 10-20 STOLONI SI VA PLATITI DOAR CURIERUL.

MAI LUAM LEGATURA,DACA VA INTERESEAZA,SUNT DIN IASI
  sunt ciprian din tg neamt. eu pe luni 11 - 04 -2011 vin in iasi si marti ma intorc inapoi... merg la bunici in dobrovat ca am niscaiva treburi. si daca se poate si sunteti disponibil sa facem schimbul (eu va dau hagima si dumneavoastra capsunii) asta pentru ca oricum am drum prin iasi... va las un nr de telefon 0752319663 si vorbim maill-ul meu este [email protected]

Edited by horia66, 10 April 2011 - 20:45.


#101
sorinotelul

sorinotelul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.04.2011

View Postciuchi67, on 22nd March 2011, 11:25, said:

multumesc de incredere,tre sa prind un pic de timp sa se usuce.fructele sunt cum spui,cand scot va anunt pe toti,oricum ma gamdesc sa le schimb locul asa ca scot tot si sortez, nu va trimit balarii si plante bolnave,asta sa fiti siguri.






rezolvam ,cumva.firma unde lucrez are o masina la reparat in tg.neamt,si cand vin dupa ea.luam legatura.
mai e valabila oferta pt arpacic din acela care infrateste??
ciuchi67 eu sunt din GL si as vrea sa vb cu tine daca esti dragut intra pe id [email protected]

#102
ciuchi67

ciuchi67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.02.2011

View Postdilivio26, on 22nd March 2011, 15:29, said:

Multumesc ciuchi67... Astept cu nerabdare...
M-am apucat deja de pregatit terenu :naughty:


salut sefu,vesti bune..

maine sau poimaine(14.04 sau 15.04) ma apuc sa-ti scot niste stoloni,ca mai tre sa dau la cineva.

te anunt pe mail-ul tau cand am plantele.vre-o 20 e bine?

toate bune :peacefingers:

#103
ciprian_vladis

ciprian_vladis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 25.07.2010
ciuchi67 @ va multumesc inca o data din suflet pentru capsuni... astazi ai pun daca nu ploua la tg neamt.

#104
ciuchi67

ciuchi67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.02.2011

View Postdilivio26, on 22nd March 2011, 15:29, said:

Multumesc ciuchi67... Astept cu nerabdare...
M-am apucat deja de pregatit terenu :naughty:

buna ziua

sefu ! ramane pe saptamana aviatoare ca a plouat de a rupt si e mocirla acolo la mine la gradina,am vb cu vecinii.

ramane sa te caut de luni incolo; sa mai iasa soarele ca ne-a zapacit ploaia asta.

#105
ciuchi67

ciuchi67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.02.2011

View Postdilivio26, on 22nd March 2011, 15:29, said:

Multumesc ciuchi67... Astept cu nerabdare...
M-am apucat deja de pregatit terenu :naughty:


Seara buna,

Am un pachet de stoloni care te asteapta.Sunt proaspeti,i-amscos in seara asta.
Cam 20 dar nu i-am numarat,nu prea am avut timp la dispozitie.
Da-mi un semn,daca ii vrei.


toate bune

#106
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
chiuchi, as aprecia daca ai putea sa imi trimiti vreo 10 stoloni cu posta e ok daca sint impachetati bine. daca vrei ceva din albumul meu incerc sa iti prind

#107
zippo2776

zippo2776

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2010

View Postgomez99, on 18th April 2011, 23:55, said:

chiuchi, as aprecia daca ai putea sa imi trimiti vreo 10 stoloni cu posta e ok daca sint impachetati bine. daca vrei ceva din albumul meu incerc sa iti prind


Am cumparat acum 2 saptamani  60 stoloni de capsuni cu 0,25 ron buc. Pur si simplu i-am gasit pe drumul Bucuresti Targoviste....I-am plantat si arata f bine....sper sa iasa ceva de calitate! Ideea e ca nu sunt asa scumpi

#108
dilivio26

dilivio26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.03.2011

View Postciuchi67, on 18th April 2011, 22:05, said:

Seara buna,

Am un pachet de stoloni care te asteapta.Sunt proaspeti,i-amscos in seara asta.
Cam 20 dar nu i-am numarat,nu prea am avut timp la dispozitie.
Da-mi un semn,daca ii vrei.


toate bune
Multam fain ciuchi67.... Acum am intrat si eu pe forum....
Lasa-mi un nr. de tel sa te contactez......
Vad ca si vremea e mai buna....
:naughty:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate