Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

cel mai inspaimantator film

- - - - -
  • Please log in to reply
639 replies to this topic

#91
cleantone

cleantone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 23.01.2005
The Ring. Versiunea americana.

#92
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

cleantone, on Jan 29 2005, 17:39, said:

The Ring. Versiunea americana.

<{POST_SNAPBACK}>


versiunea americana  nu-i cine stie ce , cel japonez este foarte inspaimatator , daca-l vezi  te-mbolnavesti de inima... :death:

#93
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

toyomi, on Jan 30 2005, 14:09, said:

versiunea americana  nu-i cine stie ce , cel japonez este foarte inspaimatator , daca-l vezi  te-mbolnavesti de inima... :death:

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca " inspaimantator"

#94
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Un film care nu poate trece drept horror, dar cu 2-3 faze incredibil de dure ( nu stiu cum au fost trucate, practic camera este fixata in aceeasi pozitie pe toata durata scenei) este Irreversible - http://imdb.com/title/tt0290673/ , un film frantuzesc. Imi venea sa vomit la el.

Sunt curios daca l-ati vazut careva... oricum pt. cei slabi cu inima nu vi-l recomand absolut deloc !

#95
_nameless

_nameless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 19.09.2002
ErosvariBazy: daca te referi la scena cu extinctorul :deadtongue:, te asigur ca e computer-generated (am vazut un making of, dar nu retin exact unde...). Si alta chestie: din cate stiu Vincent Cassel e sotul Monicai Belluci...

#96
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004

_nameless, on Feb 28 2005, 01:18, said:

ErosvariBazy: daca te referi la scena cu extinctorul :deadtongue:, te asigur ca e computer-generated (am vazut un making of, dar nu retin exact unde...). Si alta chestie: din cate stiu Vincent Cassel e sotul Monicai Belluci...

<{POST_SNAPBACK}>


Nu mi-am pus niciodata problema cum ca ar fi reala - stiu ca e un trucaj foarte bine facut. Vorbeam strict de senzatia pe care mi-a produs-o, efectiv mi s-a facut rau!

#97
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Blair Witch Project 1 - mi s-a parut demential.

#98
ThePuiu

ThePuiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 11.11.2003
Ca urmare a ceea ce am citit aici, am inchiriat si eu "The Ring - AVERTIZAREA" (acesta era singurul si sper ca de asta ati vorbit si voi) si a fost..... jenant de slab. Filme de genul BWP 1 si 2 mi s-au parut de 1000 de ori mai "tari". Ce sa mai spun de clasicul Exorcist... bestial pt vremea lui!

Asa ca astept si alte pareri despre filme cu adevarat "de groaza" !

Vizionare placuta tuturor! :naughty:

#99
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Trebuie sa ne hotarim la genul de filme Horror este una iar suspans-ul este altceva, aici am observat ca s-au amestecat cele 2 genuri , care intr-adevar pot fi combinate dar nu trebuie confundate, Ireversibil nu are nici o legatura cu un horror, cel putin asta e parerea mea si a producatorului.
Filmul e beton.

#100
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Candyman, Dreamcatcher, Blair Witch Project 2 (BWP 1 nu l-am vazut, dar am inceput deja sa il caut). Dar nu m-au speriat, ci impresionat.

#101
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

anonimix, on Mar 17 2005, 15:07, said:

Blair Witch Project 2 (BWP 1 nu l-am vazut, dar am inceput deja sa il caut). Dar nu m-au speriat, ci impresionat.

<{POST_SNAPBACK}>

Daca 2 te-a impresionat, inseamna ca pentru 1 deja trebuie sa te pregatesti moral :D

#102
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

ErosvariBazy, on Feb 28 2005, 23:30, said:

Nu mi-am pus niciodata problema cum ca ar fi reala - stiu ca e un trucaj foarte bine facut. Vorbeam strict de senzatia pe care mi-a produs-o, efectiv mi s-a facut rau!

<{POST_SNAPBACK}>


l-am vazut cap-coada. in timpul scenelor din pasaj (pe imdb scrie c-ar fi durat 20 de minute), a trebuit sa ies la tigara de cateva ori. mi se ridicase parul pe ceafa/spinare si aveam colegi (barbati, oameni in toata firea, ba chiar din IT) care plangeau.

dupa umila mea parere este prea violent pentru orice om sanatos si pentru un om normal, e imposibil de vazut fara fast forward. e cel mai sinistru film facut vreodata, dupa umila mea parere si ar trebui interzis peste tot (sunt impotriva cenzurii, in general...dar acolo nu mai e arta, e deja ceva care pune in pericol sanatatea psihica a celui care-l vizioneaza, la modul cel mai serios). filmele horror sunt niste glumite proaste, dupa parerea mea, ma uit la ele ca la comedii...dar irreversible (am vazut versiunea in franceza, nu cea in engleza) e pur si simplu SINISTRU.

sfat: daca dati de filmul in cauza, refuzati sa va uitati la el, indiferent cat v-ar putea tenta.

#103
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

herr, on Apr 29 2004, 13:40, said:

Alien 2 a fost primul si m-a bagat in sperieti pt ca aveam 12 ani si mai era si pe timpul lui ceasca. dupa aia a urmat Seven, pt ca m-a inspaimintat gindul ca exista asemnea oameni si apoi Exorcistul.

<{POST_SNAPBACK}>


nu inteleg. mie mi s-a parut pur si simplu extraordinar personajul din se7en (cel jucat de actorul meu preferat - kevin spacey - bineinteles)

#104
Giovanny

Giovanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.03.2005
Filme inspaimantatoare(sau cel putin asa mi s'au parut) am vazut doar cand eram mai mic, si unele dintre ele le'am revazut de curand si nu mi s'au parut deloc inspaimantatoare. Tare as vrea sa vad un film care sa ma sperie, nu care sa ma scarbeasca, ca dintr'astea am mai vazut (wrong turn, hellraiser, etc), ci unul cu adevarat insaimantator... Stitzi careva vreun film de acest gen ???

#105
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004

Manowar, on Mar 18 2005, 06:53, said:

l-am vazut cap-coada. in timpul scenelor din pasaj (pe imdb scrie c-ar fi durat 20 de minute), a trebuit sa ies la tigara de cateva ori. mi se ridicase parul pe ceafa/spinare si aveam colegi (barbati, oameni in toata firea, ba chiar din IT) care plangeau.

dupa umila mea parere este prea violent pentru orice om sanatos si pentru un om normal, e imposibil de vazut fara fast forward. e cel mai sinistru film facut vreodata, dupa umila mea parere si ar trebui interzis peste tot (sunt impotriva cenzurii, in general...dar acolo nu mai e arta, e deja ceva care pune in pericol sanatatea psihica a celui care-l vizioneaza, la modul cel mai serios). filmele horror sunt niste glumite proaste, dupa parerea mea, ma uit la ele ca la comedii...dar irreversible (am vazut versiunea in franceza, nu cea in engleza) e pur si simplu SINISTRU.

sfat: daca dati de filmul in cauza, refuzati sa va uitati la el, indiferent cat v-ar putea tenta.

<{POST_SNAPBACK}>



Si eu am vazut tot versiunea franceza.Nu as merge pana acolo incat sa spun ca ar  tb. interzis,  dar sunt de acord cu ce ai spus in totalitate.  In America cand a rulat a fost "the most walked out film" (am citit pe imdb.com) adica a avut cel mai mare numar de spectatori care paraseau sala inainte de terminarea filmului.

Nu este un film de groaza, dar are 2-3 scene cumplite la care cu greu poti privi. In orice caz daca ati avut probleme urmarind scene de violenta dura in alte filme pe care le-ati mai vazut pana acum, in NICI-UN caz nu va uitati la Irreversible.

#106
aliviu

aliviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.07.2002
Hannibal m-a impresionat destul de tare, prin realismul unor scene deosebit de violente.

#107
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Storm of the century si cam tot ce tine de mr. King..BRRR

#108
Acydd

Acydd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.03.2004
evil dead 1,
evil dead 2 si 3 sunt mult mai slabe

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate